Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Polska
Specjalista w Dziale Dokumentacji Technicznej

Bank Danych o Inżynierach Sp. J.
Polska
praca stacjonarna
6219 dni temu

Ogłoszenie numer: 32108, z dnia 2007-07-16

"Drogowa Trasa Średnicowa" S.A. w Katowicachwww.dts-sa.pl, to firma inżynierska specjalizująca się w zarządzaniu przedsięwzięciami inwestycyjnymi. Zakres usług obejmuje pełne zastępstwo inwestycyjne oraz jego elememty jak programowanie, przygotowanie, realizacja, nadzór nad realizacją, utrzymanie oraz projektowanie.

Miejsce pracy: Polska

Nr Ref.: 2641-07

Opis stanowiska

- Nowo zatrudniona osoba będzie uczestniczyła w pracach pionu przygotowania inwestycji. Do jej zadań należeć będą m. in.: - przygotowywanie wniosków o decyzje lokalizacyjne, decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych i wydanie pozwoleń budowlanych - opracowywanie specyfikacji prac projektowych w zakresie założeń do projektowania, sposobu ich wykonania, oceny i odbioru - opracowywanie umów o prace projektowe i ich wycena- tworzenie nieskomplikowanych rysunków komputerowych

Wymagania

- inżynier budownictwa, preferowana specjalność budowa dróg i ulic - 5 lat praktyki (praca w organach administracji państwowej lub samorządowej, ew. jednostkach projektowych, firmach konsultingowych lub doradczych mających związek z realizacją inwestycji publicznych)- wiedza merytoryczna: ogólnobudowlana w zakresie planowania przestrzennego, projektowania i budowy dróg i ulic, miejskich budowli inżynierskich i infrastruktury technicznej, proekologicznego rozwiązywania zagadnień inwestycyjnych, problematyki studiów wykonalności- praktyczna znajomość: 1. zasad przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (przepisy o zagospodarowaniu przestrzennym, lokalizacja inwestycji celu publicznego, lokalizacja dróg, prawo ochrony środowiska, prawo budowlane) 2. stadiów i składu dokumentacji projektowej 3. opracowywania umów o prace projektowe i ich wyceny 4. trybów i procedur prawa zamówień publicznych -umiejętność oceny uwarunkowań realizacji inwestycji i ich wpływu na rozwiązania techniczne- znajomość obsługi programów AutoCad, Mapinfo (lub podobnych) - znajomość j. angielskiego - samodzielność i uporządkowanie - dodatkowy atut uprawnienia do projektowania i/lub współautorstwo w projekcie budowlanym lub wykonawczym, raporcie oddziaływania na środowisko, studium wykonalności

Oferujemy

- pracę w doświadczonym zespole, w firmie inżynierskiej o stabilnej pozycji i ukształtowanej renomie w regionie- zatrudnienie na umowę o pracę