Salowy / Salowa

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie
Kraków, Podgórze
pracownik fizyczny
pełny etat / część etatu
umowa o pracę
praca stacjonarna
3 dni temu

Ogłoszenie numer: 9220918, z dnia 2024-08-29

Miejsce pracy: Kraków, Podgórze

Opis stanowiska

Salowa/salowy  podlega służbowo  Kierownikowi Zespołu ds. Higieny Szpitalnej

Do obowiązków salowej/go należy w szczególności:

  • W zakresie stanu sanitarno-higienicznego pomieszczeń oddziału:
    • Sprzątanie i utrzymanie w czystości pomieszczeń oddziału.
    • Mycie i dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu medycznego wg obowiązujących w Szpitalu standardów/procedur/instrukcji.
    • Utrzymanie w czystości wyposażenia Oddziału.
    • Przestrzeganie właściwych stężeń używanych środków dezynfekcyjnych zgodnych                                    z obowiązujących Planem Higieny oraz  zachowanie szczególnej ostrożności przy ich stosowaniu.
    • Segregacja odpadów zgodnie z procedurami obowiązującymi w szpitalu.
  • W zakresie transportu:
    • Pomoc w zabezpieczaniu transportu pacjentów oraz udział w transportowaniu pacjentów do pracowni diagnostycznych oraz konsultacji zewnętrznych.
    • Przekazanie brudnego oraz odbieranie czystego asortymentu pralniczego od Firmy zewnętrznej, nadzorowanie ilości i jakości przekazywanego asortymentu oraz prowadzenie dokumentacji dystrybucji asortymentu pralniczego.
    • Transportowanie materiałów diagnostycznych i dokumentacji medycznej.
    • Pomoc pielęgniarce w czynnościach związanych z utrzymaniem higieny osobistej
    • pacjentów.
    • Wynoszenie, mycie i dezynfekcja pojemników z wydalinami.
    • Pomoc przy zmianie bielizny pościelowej, ścieleniu łóżek.
    • Pomoc  przy zastosowaniu przymusu bezpośredniego zgodnie z obowiązującą procedurą.
    • Odbiór środków czystościowych i innych materiałów niezbędnych do prawidłowego
    • funkcjonowania oddziału.
    • Odbiór leków i innych artykułów medycznych wydawanych z Apteki Szpitalnej.
    • Czynności w kuchenkach Oddziałowych między innymi :  przyjęcie posiłków                                                  w kuchence oddziałowej,   porcjowanie, wydawanie, roznoszenie posiłków pacjentom oraz pomoc w ich karmieniu. Zbieranie i zmywanie naczyń po posiłkach z zachowaniem obowiązujących procedur. Wykonywanie w/w czynności  zgodnie z obowiązującymi  procedurami i instrukcjami w ramach Systemu HCCAP.
    • Przestrzeganie standardów i procedur obowiązujących w szpitalu.
    • Uczestniczenie w szkoleniach wewnątrzoddziałowych i szpitalnych.
    • Dbałość o powierzone mienie oraz obowiązek informowania bezpośredniego
    • przełożonego o każdym zaginięciu lub zniszczeniu mienia.
    • Niezwłocznie przekazywanie informacji pracownikowi medycznemu (lekarz/pielęgniarka) o każdym nietypowym fakcie związanym ze stanem zdrowia pacjenta jak i niecodziennych zdarzeniach.
    • Otwieranie drzwi wejściowych do Oddziału. Wpuszczanie/wypuszczanie  osób odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zasadami Oddziału.

W szczególności salowy/a nie może:

  • Bez zgody Kierownika  Zespołu ds. Higieny Szpitalnej/Pielęgniarki Oddziałowej/ Koordynującej, lub pod Ich nieobecność Pielęgniarki Wyznaczonej  opuścić stanowiska pracy.
  • Udzielać informacji o stanie zdrowia pacjenta, o przebiegu choroby i leczenia.
  • Ponadto salowy/a wykonuje wszelkie dodatkowe czynności nie objęte niniejszym zakresem, jeżeli zostaną powierzone jako zadanie przez Kierownika Zespołu ds. Higieny Szpitalnej/ Pielęgniarkę Oddziałową /Koordynującą lub pod Ich nieobecność Pielęgniarkę Wyznaczoną.

Wymagania

  • Dobra organizacja pracy
  • Odpowiedzialność
  • Dokładność
  • Punktualność

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie (zasadnicze + dodatek stażowy)
  • Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
?  Co oznacza „Aplikuj szybko”?
„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany.

Poznaj

Misją Szpitala jest zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej wszystkim Pacjentom oraz zaspokojenie Ich potrzeb i oczekiwań poprzez udzielanie świadczeń na najwyższym poziomie.

Jesteśmy największą w Małopolsce placówką specjalizującą się w leczeniu osób z zaburzeniami psychicznymi oraz uzależnionych od alkoholu.

Podstawowym celem działalności Szpitala jest udzielanie mieszkańcom Województwa Małopolskiego oraz innych regionów Rzeczypospolitej Polskiej najwyższej jakości świadczeń zdrowotnych zmierzających do zapewnienia osobom z zaburzeniami psychicznymi kompleksowej opieki zdrowotnej oraz zapewnienie tym osobom innych form opieki i pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym, a także promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym oraz rehabilitacja zawodowa i społeczna.

Szpital prowadzi działalność leczniczą w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, w zakresie świadczeń: psychiatrycznych dla dorosłych, psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, rehabilitacji psychiatrycznej, psychiatrii sądowej w warunkach podstawowego i wzmocnionego zabezpieczenia dla dorosłych, leczenia uzależnień, w tym świadczeń terapii uzależnienia od alkoholu,  świadczeń rehabilitacji dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi, leczenia zaburzeń nerwicowych dla dorosłych, świadczeń psychogeriatrycznych, świadczeń dziennych psychiatrycznych dla dorosłych, świadczeń dziennych psychiatrycznych rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, ambulatoryjnych terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, świadczeń psychiatrycznych ambulatoryjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, świadczeń psychologicznych dla dzieci i młodzieży, leczenia środowiskowego (domowego). W ramach Szpitala działa Izba Przyjęć.