Recepcjonista w Warszawie to pracownik obsługi klienta, który pracuje na recepcji, tym samym stanowiąc pierwszy punkt kontaktu dla gości w hotelach, firmach medycznych czy biurach. Zawód ten wymaga doskonale rozwiniętych umiejętności organizacji pracy, umiejętności obsługi komputera i urządzeń biurowych, a także rozwiniętych umiejętności interpersonalnych i wysokiej kultury osobistej. Ponadto w Warszawie najczęściej poszukuje się osób z komunikatywną znajomością języka angielskiego, a znajomość innych języków obcych jest dodatkowym atutem. Recepcjonistka lub recepcjonista przyjmuje rezerwacje / rejestruje klientów, odbiera telefony, obsługuje przesyłki, zarządza przepływem informacji i dokumentacji w miejscu pracy. Osoba na tym stanowisku często odpowiada również za wsparcie administracyjne innych działów.
Jeśli szukasz nowej pracy w charakterze pracownika recepcji, nocnego recepcjonisty, rejestratorki medycznej, asystenta biura czy pracownika sekretariatu, zacznij przeglądać ogłoszenia w naszym serwisie. W stolicy często pilnie poszukuje się pracowników wsparcia biurowego. Zaaplikuj i znajdź nową pracę w Warszawie! Sprawdź także zakres obowiązków i inne przydatne informacje na temat zawodu recepcjonisty / recepcjonistki – przeczytaj cały opis stanowiska.
Praca recepcjonistka, recepcjonista Warszawa – co robi?
Recepcjonista w Warszawie może mieć dość różnorodny zakres obowiązków, wiele bowiem zależy od miejsca zatrudnienia. Przykładowo, w hotelach, hostelach i pensjonatach osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się witaniem gości, zarządzaniem rezerwacjami oraz udzielaniem informacji o świadczonych usługach dodatkowych. W takich miejscach praca ma charakter zmianowy, dlatego często poszukuje się zarówno dziennych, jak i nocnych recepcjonistek. Pracownicy na tym stanowisku muszą wykazać się znajomością języka angielskiego, co jest niezbędne w międzynarodowym środowisku stolicy.
Zadania recepcjonistki medycznej czy rejestratora medycznego będą nieco inne. Ta będzie odpowiedzialna za obsługę telefoniczną oraz mailową kalendarza wizyt, a także obsługą pacjenta w placówce medycznej, kierowaniem do odpowiedniego gabinetu, udzielaniem informacji na temat procedur medycznych. Pracownik rejestracji medycznej ma dostęp do informacji medycznych, dlatego musi przestrzegać ścisłych przepisów ochrony tychże danych.
W stolicy często poszukuje się asystentek biura, sekretarek, młodszych specjalistów ds. obsługi biura, pracowników wsparcia recepcji. Zadania na tych stanowiskach polegają zwykle na odbieraniu telefonów, przyjmowaniu przesyłek i listów, a także witaniu gości i kierowaniu ich do odpowiednich działów i gabinetów w firmie. Szerszy zakres obowiązków będzie miał starszy specjalista ds. obsługi sekretariatu, pracownik administracyjno-księgowy, kierownik zmiany recepcji / kierownik recepcji. Na tych stanowiskach pracownicy zarządzają bieżącą dokumentacją biura, prowadzą kalendarze spotkań, tworzą dokumenty administracyjne, wystawiają faktury itp.
Jak zostać recepcjonistą / recepcjonistką w Warszawie?
Wymagania wobec pracowników administracyjnych i biurowych są różne, niemniej pracodawcy preferują osoby z doświadczeniem. Wśród typowych wymagań od osoby na stanowisko recepcjonisty / recepcjonistki w Warszawie zwykle znajdują się:
- doskonała organizacja pracy,
- umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych,
- znajomość języka angielskiego,
- komunikatywność,
- wysoka kultura osobista,
- samodzielność,
- umiejętność przygotowywania prostych dokumentów księgowych np. faktur,
- umiejętność utrzymania obsługi recepcyjnej na najwyższym poziomie.
Ile zarabia recepcjonista / recepcjonistka w Warszawie?
Zarobki recepcjonistów i recepcjonistek w Polsce wahają się od 4 do 5 tys. zł brutto miesięcznie, wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Warto jednak wiedzieć, że na tle woj. mazowieckiego i kraju płace w
Warszawie zwykle wypadają bardzo korzystnie i kandydatom nierzadko oferuje się wyższe stawki, szczególnie, jeśli praca ma być wykonywana w międzynarodowym środowisku i z językiem obcym.
Najnowsze oferty pracy na recepcji w Warszawie
Zobacz najnowsze ogłoszenia o pracę na takie stanowiska jak młodsza specjalistka ds. obsługi recepcji, sekretarz, opiekun ds. klienta indywidualnego czy rejestratorka medyczna. Pracodawcy zwykle szukają osoby dobrze zorganizowanej, charyzmatycznej, o schludnym wyglądzie i nienagannych manierach. Zobacz, gdzie aktualnie prowadzi się rekrutacje i aplikuj!
Praca Warszawa recepcjonista, recepcjonistka – najczęściej zadawane pytania:
-
Jakie są najważniejsze umiejętności w pracy recepcjonisty w Warszawie?
Wśród niezwykle ważnych umiejętności dla tego zawodu należy wymienić bardzo dobrą organizację pracy, biegłą umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych, komunikatywność i wysoką kulturę osobistą. Często obligatoryjna jest także znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
-
Czy praca recepcjonisty daje możliwości rozwoju zawodowego?
Tak, praca recepcjonisty może otworzyć drogę do awansu na wyższe stanowiska biurowe, a w dalszej kolejności na stanowiska kierownicze w dziale recepcji, w obszarze obsługi klienta czy administracji. Możliwości rozwoju zależą od wielkości i profilu firmy, a także od kierunku, jaki obierze sam pracownik.