Praca.pl Praca Nieruchomości
Administrator Nieruchomości

Praca Administrator Nieruchomości

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 65

  • Konserwator Obiektu

    AGATA Spółka Akcyjna   Wola Krzysztoporska    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    13 dni
    Twój zakres obowiązków Wykonywanie drobnych prac remontowo – naprawczych; Kontrola i sterowanie parametrami hali (temperatura, wentylacja); Dbałość o stan techniczny i dokumentację techniczną wózków widłowych; Współpraca z firmami specjalistycznymi; Nadzór nad firmami wykonującymi...
  • Konserwator Obiektu

    AGATA Spółka Akcyjna   Poznań    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    14 dni
    Do głównych obowiązków na tym stanowisku będzie należało: Wykonywanie drobnych prac remontowo – naprawczych przede wszystkim gipsowanie , szlifowanie i malowanie ścian; Kontrola i sterowanie parametrami hali (temperatura, wentylacja); Współpraca z firmami specjalistycznymi...
  • Administrator nieruchomości

    Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach   Gliwice    praca stacjonarna
    14 godz.
  • Inspektor ds. wspólnot mieszkaniowych

    Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu   Świnoujście    praca stacjonarna
    2 dni
  • Administrator nieruchomości

    Miejski Urząd Pracy w Lublinie   Lublin    praca stacjonarna
    4 dni
  • Administrator nieruchomości

    Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku   Giżycko    praca stacjonarna
    7 dni
  • Administrator nieruchomości

    Powiatowy Urząd Pracy w Piszu   Orzysz    praca stacjonarna
    7 dni

Praca Administrator Nieruchomości

Szukasz pracy jako administrator budynku? Specjaliści ds. administrowania mają za zadanie zarządzanie nieruchomościami, zarówno lokalami mieszkalnymi, jak i komercyjnymi czy przemysłowymi. Miejscem pracy takiej osoby jest biuro, niemniej pracownik często wykonuje obowiązki również w terenie. W serwisie Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy na stanowisko administratora nieruchomości i dotyczące pokrewnych zawodów, np. młodszego administratora nieruchomości, technika utrzymania obiektu, konserwatora instalacji budynkowych czy agenta nieruchomości / specjalistę ds. sprzedaży nieruchomości. Ogłoszenia najczęściej dotyczą pracy stałej na pełen etat, choć niekiedy pojawiają się także oferty pracy tymczasowej. Sprawdź najnowsze oferty i zaaplikuj! Nie jesteś pewna / pewny, czy sprawdzisz się w danej pracy? Przeczytaj kompleksowy opis stanowiska pracy!

Administrator nieruchomości – co robi?

Do podstawowych obowiązków managera ds. nieruchomości należy nadzór nad obiektem albo obiektami, obsługa wspólnot mieszkaniowych lub innych podmiotów. W zakresie obowiązków może leżeć zatem chociażby sprawdzanie stanu technicznego budynku zgodnie z harmonogramem, organizowanie prac konserwacyjnych, udział w przeglądach. Warto przy tym wiedzieć, że jeśli chodzi o kontrolę stanu nieruchomości, kierownik czuwa nie tylko nad stanem technicznym (nadzorując np. techników obsługi budynku), ale też estetyką obiektu i jego otoczenia. Do wachlarza obowiązków administratora należy także kontaktowanie się z dostawcami mediów i usług komunalnych, zawieranie umówi z nimi, czuwanie nad prawidłowym wykonywaniem usługi oraz kontrola w zakresie przestrzegania zapisów tych umów. Administrator odpowiada również za bieżącą współpracę z dzierżawcami i użytkownikami obiektu. 

Jak zostać zarządcą nieruchomości?

Zarządcy nieruchomości są pilnie poszukiwani w wielu częściach Polski. Jak zacząć nową karierę na tym stanowisku? Pracodawcy często oczekują wykształcenia związanego z zarządzaniem nieruchomościami lub pokrewnymi dziedzinami. Wymagana jest również znajomość ustawy o nieruchomościach oraz umiejętność pracy z programami do zarządzania nieruchomościami. Przyszli zarządcy powinni posiadać także rozwinięte umiejętności organizacyjne, zdolność koordynowania zadań i sporządzania różnego rodzaju dokumentów zgodnie z przepisami. Największym atutem doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, niemniej szansę mają także kandydaci bez doświadczenia.

Stanowisko kierownika budynku – predyspozycje zawodowe

Kierownik budynku to odpowiedzialna funkcja. Koordynacja działań związanych z utrzymywaniem właściwego stanu nieruchomości wymaga posiadania zdolności do zarządzania wieloma zadaniami jednocześnie, a także umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów. W pracy tej niezbędne są także umiejętności komunikacyjne i do budowania relacji. Przydają się one zarówno w kontaktach z mieszkańcami, jak i z zewnętrznymi dostawcami usług. Warto pamiętać, że kierownik budynku prowadzi współpracę z firmami zewnętrznymi, powinien zatem cechować się wysoką kulturą osobistą i umieć prowadzić negocjacje biznesowe. 

Ile zarabia administrator nieruchomości?

Czy jest to opłacalne stanowisko? Wiele zależy od stażu pracy i poziomu odpowiedzialności. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, w przypadku administratora nieruchomości na samodzielnym stanowisku pracy mediana wynagrodzenia jest równa 5400 zł brutto miesięcznie. Z kolei w przypadku starszego specjalisty jest to 6200 zł brutto miesięcznie.

Najnowsze oferty pracy dla administratora nieruchomości w miastach

Aktualne oferty pracy na takie stanowiska jak administrator nieruchomości, młodszy specjalista ds. urządzeń i instalacji w obiekcie, złota rączka czy kierownik techniczny obiektu często publikowane są na Praca.pl. Kandydatów na stanowiska związane z utrzymaniem właściwego stanu nieruchomości poszukują pracodawcy z różnych części Polski. Ustaw Job Alert dla wybranego zawodu i aplikuj!

Praca administrator nieruchomości – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są najważniejsze zadania w pracy administratora nieruchomości?

Obowiązki administratora nieruchomości obejmują przede wszystkim bieżący nadzór nad stanem technicznym i estetyką budynków. Niekiedy jest to także zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi lub innymi użytkownikami obiektów. Administrator jest też zazwyczaj odpowiedzialny za kontakty z dostawcami usług, zarządzanie umowami najmu i przeprowadzanie przeglądów oraz kontroli stanu technicznego obiektów.

  • Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, by dostać pracę na stanowisku administratora nieruchomości?

Pracodawcy oczekują znajomości zagadnień z zakresu zarządzania nieruchomościami, często popartymi odpowiednim wykształceniem lub certyfikatami. Te nie są wymagane zazwyczaj w przypadku, gdy kandydat ma wieloletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Pracownik powinien mieć także rozwinięte umiejętności organizacyjne i być osobą komunikatywną, potrafiącą negocjować warunki umów. Ważne są zarazem kompetencje cyfrowe, np. umiejętność pracy z pakietem MS Office i innymi narzędziami wspierającymi zarządzanie nieruchomościami.