Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Polska
Kierownik Projektu / Project Manager

Bank Danych o Inżynierach Sp. J.
Polska
praca stacjonarna
6013 dni temu

Ogłoszenie numer: 39685, z dnia 2008-02-06

Orascom Construction Industries (OCI) International z główną siedzibą w Kairze jest jedną z największych firm konstrukcyjno - budowlanych na Bliskim Wschodzie, prowadzącą swoje projekty w zakresie szybko rozwijającego się sektora przemysłu ciężkiego, chemicznego oaz rafineryjnego. Terenem działania firmy poza Bliskim Wschodem jest również Afryka Północna, gdzie Orascom zajmuje się jednymi z największych przedsięwzięć budownictwa przemysłowego, w m.in. Egipcie, Algerii, Libii. OCI zatrudnia ponad 40,000 pracowników w 40 krajach. W związku z bardzo dynamicznym rozwojem oraz nowymi projektami we wspomnianym regionie firma chciałaby zatrudnić polskich specjalistów z doświadczeniem w pracach nad duzymi projektami budowlanymi www.fr.net.pl. Opis projektu: Orascom Construction Industries jest jednym z dwóch podmiotów spółki mającej zbudować nowoczesną elektrownię gazowo - parową o mocy 1200 MW w pobliżu Oranu w Agierii. Całkowita wartość kontraktu to ponad miliard euro. Prace, których podjęło się OCI warte są ponad 500 milionów Euro, co czyni z tej firmy afrykańskiego lidera w dziedzinie budowy obiektów energetycznych. W związku ze skalą projektu oraz jego wymogami, egipska firma postanowiła zatrudnić na czas trwania kontraktu około 300 specjalistów w dziedzinach takich jak: budownictwo, budownictwo hydrologiczne, konstrukcje stalowe, elektryka i mechanika. Rozpoczęcie prac przewidziane jest na luty 2008 roku.

Miejsce pracy: Polska

Nr Ref.: 3064-08

Opis stanowiska

- ogólna odpowiedzialność za wszelkie działania związane z danym projektem: zarządzanie kontraktem, zyskami i stratami, postępem prac, jakością i bezpieczeństwem- odpowiedzialność przed Dyrektorem Wykonawczym za:- tworzenie struktury organizacyjnej oraz stworzenie zespołu- planowanie i zarządzanie zawiązaniem i rozwiązaniem projektu- bezpośrednie przygotowanie oraz zarządzanie budżetem projektu- zarządzanie umowami z klientem, podwykonawcami, dostawcami i konsultantami- monitorowanie wszystkich zagadnień administracyjno - podatkowych (ubezpieczenie projektu i pracowników oraz podatki)- utrzymywanie kontroli nad kosztami projektu poprzez zatwierdzanie wszelkich rachunków, przelewów oraz faktur- dotrzymywanie terminów płatności od klientów- zarządzanie roszczeniami, planowanie wydajności, dostosowywanie terminów do możliwych opóźnień oraz zmieniających się warunków - kontakty z klientem - wprowadzanie procedur i polityki firmy w zarządzaniu projektem- zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim aktywom firmy zaangażowanym w projekt- zarządzanie zakupami, logistyką oraz podwykonawstwem - przeprowadzanie okresowych spotkań z klientem w celu zapewnienia dobrej współpracy- zapewnienie wysokiej jakości oraz procedur BHP w trakcie realizacji projektu- zapewnienie odpowiednich szkoleń dla pracowników oraz ich motywację- przedstawianie regularnych raportów dla klienta oraz zarządu. Informowanie o wszystkich poważnych kwestiach dotyczących projektu- odpowiedzialność za dobór pracowników oraz przedstawianie ich innym menadżerom- przeprowadzanie regularnych inspekcji wraz z Kierownikiem Budowy w celu sprawdzenia jakości oraz dotrzymywania terminów, procedur BHP, kosztów w odniesieniu do założeń projektu - nadzór nad sporządzeniem dokumentacji z zamknięcia projektu

Wymagania

- wykształcenie wyższe inżynierskie (mile widziane magisterskie)- minimum dziesięć lat doświadczenia na podobnym stanowisku- doświadczenie w zarządzaniu dużymi (ponad 500tys. USD) projektami z dziedziny budownictwa przemysłowego- znajomość obsługi komputera (MS Office, Primavera)- doskonała znajomość języka angielskiego- mile widziana znajomość języka francuskiego

Oferujemy

- zakwaterowanie- transport/samochód- ubezpieczenie na życie oraz zdrowotne- bilety lotnicze - wynagrodzenie: atrakcyjne, uzależnione od doświadczenia, kwalifikacji oraz wielkości projektu