Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Niemcy
Kierownik Projektów (k/m)

ENERTRAG Aktiengesellschaft
Niemcy, Dauerthal, Niemcy (ok. 40 km na poludniowy zachód od Szczecina)
praca stacjonarna
4930 dni temu

ENERTRAG - Praca z energią

ENERTRAG zapewnia bezpieczne warunki pracy i rozwoju zawodowego w jednym z wiodących przedsiębiorstw produkujących energie w OZE.

Posiadając elektrownie o łącznej mocy ponad 700 MW wytwarzamy rocznie w różnych rejonach Europy ponad miliard kilowatogodzin prądu – wystarczająco dużo, aby pokryć roczne zapotrzebowanie jednego miliona ludzi.

W celu wzmocnienia naszego zespołu rozwijającego projekty na terenie Polski poszukujemy osoby na następujące stanowisko:

Miejsce pracy: Dauerthal, Niemcy (ok. 40 km na poludniowy zachód od Szczecina)

Zadania:
  • Udział w rozwijaniu i zarządzaniu projektami z zakresu energetyki wiatrowej, a także instalacji do wytwarzania biogazu
  • Koordynacja i nadzór nad poprawnym przebiegiem procedur planistycznych, środowiskowych i projektowych
  • Uzgadnianie i nadzór nad działaniami poszczególnych managerów projektów w terenie, wewnętrznego działu planowania oraz zewnętrznych kooperantów i podwykonawców na różnych etapach projektu
  • Reprezentowanie firmy oraz współpraca z urzędami administracji publicznej, instytucjami oraz właścicielami gruntów
  • Udział w przygotowaniu kompletnej dokumentacji niezbędnej w procesie uzyskiwania pozwoleń na budowę farm wiatrowych i instalacji do wytwarzania biogazu
  • Udział w zabezpieczaniu tras linii kablowych w celu przyłączenia projektów do sieci elektroenergetycznej
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe – preferowani absolwenci studiów inżynierskich (budownictwo, elektroenergetyka) lub ekonomicznych
  • Doświadczenie zdobyte w branży energetyki odnawialnej na podobnym stanowisku mile widziane, lub doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem projektami
  • Znajomość procedur i przepisów prawnych w zakresie rozwoju projektów farm wiatrowych lub podobnych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz znajomość uwarunkowań ekonomicznych
  • Bardzo dobra organizacja pracy i systematyczny sposób działania
  • Zdolność do konstruktywnej pracy zespołowej
  • Gotowość do działania z dużym zaangażowaniem
  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office
  • Dobra znajomość języka niemieckiego lub angielskiego jest warunkiem koniecznym
  • Prawo jazdy
Oferujemy:

Jako stale rosnąca międzynarodowa firma o ugruntowanej pozycji na rynku, oferujemy stabilną pracę oraz różnorodne i ambitne zadania przy ciekawych projektach. W ENERTRAG znajdzie Pan/Pani możliwość połączenia odpowiedzialności i gotowości do działania z wysokim stopniem swobody w podejmowaniu decyzji i pracą zespołową. Na tym stanowisku czekają na Pana/Panią możliwości rozwoju osobistego oraz atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Chętnie pomożemy również w poszukiwaniu mieszkania.