Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Polska
Kierownik Działu Technicznego

Bank Danych o Inżynierach Sp. J.
Polska
praca stacjonarna
5493 dni temu

Ogłoszenie numer: 71180, z dnia 2009-07-09

Klient Banku Danych o Inżynierach. Wiodące na rynku przedsiębiorstwo z branży spożywczej.

Miejsce pracy: Polska

Nr Ref.: 3898-09

Opis stanowiska

- Zapewnienie maksymalnego wykorzystania parku maszynowego ze strategią minimalizacji kosztów utrzymania w jak najlepszym stanie technicznym wszystkich maszyn , instalacji i ciągów produkcyjnych oraz zagadnień związanych z automatyką procesów produkcyjnych - Efektywne zarządzanie służbami Utrzymania Ruchu maszyn i urządzeń, instalacji oraz budynku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wewnętrznymi uregulowaniami, zapewnianie prawidłowego funkcjonowania działu. - Zapewnienie wdrażania i rozwoju strategii TPM - Zapewnienie pełnego wsparcia dla osiągnięcia kontraktu rocznego - Współtworzenie budżetu inwestycyjnego i remontowego - Zapewnienie prawidłowej gospodarki częściami zamiennymi i usługami zewnętrznymi zgodnie z polityką firmy - Zapewnienie prowadzenia prac remontowo-naprawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami (Kodeks Pracy ,zalecenia PIP, przepisy BHP, przepisy budowlane ,prawo energetyczne, przepisy w zakresie ochrony środowiska, przepisy p-poż) - Współpraca z zewnętrznymi firmami zajmującymi się pracami remontowymi, montażami linii i urządzeń, kontrola odbiorów technicznych maszyn i urządzeń po przeprowadzonych remontach, konserwacjach lub montażu - Zapewnienie prawidłowego prowadzenia dokumentacji technicznych maszyn, urządzeń, instalacji zgodnie z obowiązującymi przepisami (UDT ,PIP, inne) Odpowiedzialność za kontakty z instytucjami nadzoru takimi jak Urząd Dozoru Technicznego, Inspekcja Budowlana itp. - Optymalizacja kosztów związane ze zużyciem mediów - Wsparcie wdrożenia strategii w zakresie jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska zgodnej z polityką Firmy oraz obowiązującymi przepisami w tym zakresie - Wsparcie tworzenia autonomicznych zespołów - Nieustannie podnoszenie standardów prowadzonych przez jego zespół usług - Współtworzenie założeń technicznych do projektów i planów modernizacyjnych przedsiębiorstwa - Realizacja zleconych projektów

Wymagania

- Wykształcenie wyższe techniczne - 3 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - Znajomość wymogów prawnych oraz rozwiązań praktycznych w utrzymaniu parku maszynowego w przemyśle spożywczym dotyczących eksploatacji i konserwacji urządzeń, instalacji oraz budynków - Doświadczenie w zarządzaniu zespołem technicznym poparte praktyką - Umiejętność efektywnego wpływania na innych wyrażona w realizacji i wdrażaniu w życie zadań nie zależnie od struktury organizacyjnej - Znajomość nowoczesnych metod wytwarzania zarówno w aspektach technicznych jak i miękkich elementach zarządzania - Praktyczna znajomość zagadnień automatyki procesów produkcyjnych, urządzeń i instalacji chłodniczych - Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodna komunikację biznesową z uwzględnieniem języka technicznego - Bardzo dobra znajomość MS Office - Bardzo dobre umiejętności menedżerskie i organizacyjne - Umiejętności negocjacyjne na wysokim poziomie - Ważna książeczka sanitarno-epidemiologiczna

Oferujemy

- szkolenia - narzędzia pracy - możliwości rozwoju i awansu