Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Polska
Główny Inżynier Procesu/ Główny Inżynier Technologii Chemicznej

Bank Danych o Inżynierach Sp. J.
Polska
praca stacjonarna
5922 dni temu

Ogłoszenie numer: 43781, z dnia 2008-05-07

Nasz klient jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych firm inżynieryjnych i budowlanych na świecie. Będąca własnością prywatną firma obchodzi 110 lat swojego istnienia w 2008 roku. Siedziba główna znajduje się w San Francisco w Kalifornii. W 40 oddziałach na całym świecie pracuje ponad 40,000 pracowników umysłowych. W grudniu 2007 firma otworzyła biuro w Warszawie które stanie się jednym z głównych centrów inżynierskich firmy w Europie. Biuro będzie zajmowało się projektami głównie na terenie Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Aktualnie firma prowadzi nabór na stanowiska kierownicze w poszczególnych działach. Więcej informacji na stronie www.fr.net.pl

Miejsce pracy: Polska

Nr Ref.: 3296-08

Opis stanowiska

- wszelkie aspekty zarządzania pionem procesowym- kierowanie zespołem inżynierów oraz operatorów systemu PDS, projektujących instalacje do przerobu ropy naftowej, jej pochodnych i gazu oraz przesyłu i przechowywania mediów przemysłowych- praca koncentrować się będzie na projektowaniu podstawowym w początkowej fazie naszych projektów międzynarodowych. Przykłady aktualnie prowadzonych projektów: - 1.Rozbudowa rafinerii w Dzamnagarze, w stanie Gudzarat, Indie - 2.Gazownia Khursaniyah w Prowincji Wschodniej, Arabia Saudyjska - 3.Projekt KPPC Aromatics (fabryka aromatów) w strefie przemyslowej Shuaiba, Kuwejt - 4.Krasnodar Grassroots Refinery (rafineria wytwarzająca podstawowe produkty ropy naftowej), Kavkaskaya, Rosja, w poblizu rurociagu Caspian- Szczegółowy Zakres Obowiązków:- zarządzanie działaniami w zakresie usług inżynieryjnych w ramach całej korporacji, ustanawianie i utrzymywanie standardów technicznych - samodzielne działanie w kwestiach technicznych dotyczących swojego obszaru - utrzymywanie stałego nadzoru nad pracami będącymi w toku poprzez: przegląd i zatwierdzanie podstaw projektowania, podstawowych rysunków projektowych lub koncepcji projektu oraz specyfikacji opracowanych przez zespoły projektowe i ocenionych przez odpowiedzialny specjalistyczny personel - prowadzenie audytów zastosowania i wdrożenia projektów oraz ich zgodności z Planem Realizacji Projektu, Podręcznikiem Procedur Projektu i Procedurami Działu ds. Usług Inżynieryjnych (Engineering Department Procedures- EDP)- ocena i zatwierdzanie listy Kontrolnej dla Projektowania (Design Control Check List- DCCL) oraz Założeń do Przeglądu Projektowania (Design Review Notices - DRN) - udzielanie technicznego/eksperckiego wsparcia zespołom projektowym oraz zapewnianie wymaganej jakości technicznej - ustalanie potrzeb szkoleniowych swojego działu, uzyskiwanie zatwierdzenia budżetu i kierowanie opracowaniem programów szkoleń pracowników - prowadzenie corocznych przeglądów wyników działalności w celu przygotowania raportów, a także ocena, zatwierdzanie i zarządzanie raportami przygotowanymi przez kierowników zespołów - omawianie z pracownikami możliwości rozwoju kariery zawodowej - wdrażanie polityki firmy w zakresie rozwoju zasobów ludzkich w stosunku do podległego personelu - dostarczanie danych do kosztorysu projektu inwestycyjnego odnośnie ilości zasobów i budżetu w części dotyczącej usług inżynieryjnych - opracowywanie harmonogramu realizacji projektu, wpływanie na jego realizację oraz prowadzenie przeglądów postępów prac - szacowanie wymagań projektu w zakresie obsady stanowisk i przydzielanie do prac wykwalifikowanego personelu technicznego ze swojego działu - kierowanie opracowaniem podręczników projektowania, standardowych specyfikacji, procesów realizacji prac, Koncepcji Stosowania Standardów Bechtel (Bechtel Standard Application Programs - BSAP) i procedurami projektowania w swoim dziale, zatwierdzanie wyżej wymienionych dokumentów oraz czuwanie nad koordynacją prac pomiędzy poszczególnymi oddziałami w firmie- monitorowanie realizacji programów dla całego pionu inżynieryjnego, naukowo-badawczego i architektonicznego, co obejmuje planowanie personelu i administracje kadrowa, a także zatwierdzanie działań w zakresie rozwoju kadr - analiza nadzwyczajnych lub złożonych problemów związanych z projektowaniem, sugerowanie ich rozwiązania osobiście, poprzez podległych pracowników lub konsultantów zewnętrznych - stałe dysponowanie aktualną wiedzą o nowych trendach i kierunkach rozwoju w swojej branży, zdobywaną poprzez literaturę techniczną oraz kontakty w ramach firmy Bechtel i na zewnątrz - w ramach swojego działu kreowanie przyjaznego środowiska pracy, które sprzyja rozwijaniu kultury otwartości, zaufania, komunikacji, pracy zespołowej, przekazywania uprawnień, innowacji i satysfakcji

Wymagania

- wykształcenie wyższe techniczne- robocza znajomość technicznego języka angielskiego- minimum 10 lat doświadczenia w zakresie inżynierii procesowej w obiektach przemysłowych z sektora naftowego

Oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia zawodowego i kwalifikacji - pakiet świadczeń socjalnych - możliwość szkoleń i rozwoju zawodowego