Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu tworzy 150 000 nowych miejsc pracy

2010-04-20 Jak prosić sponsora o milion dolarów? Skąd zdobyć pieniądze na projekty edukacyjne, kulturalne, ochronę zdrowia i środowiska, pomoc ciężko chorym dzieciom czy wsparcie najuboższych? W jaki sposób sprofesjonalizować działanie trzeciego sektora w Polsce? Na powyższe pytania odpowiedzą fundraiserzy z całego świata którzy, na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenie Fundraisngu, spotkają się na 4 Międzynarodowej Konferencji fundraisingu w dniach 13-14.05.2010 r. w  Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą.

Fundraiser to osoba pozyskująca fundusze na cele społeczne. Dzięki jego pracy organizacje mają środki na realizację swojej misji. Zawód fundraisera, istniejący od dziesięcioleci w krajach Europy Zachodniej, staje się popularny i ceniony również w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu szkoląc profesjonalnych fundraiserów stworzy w Polsce 150 000 nowych miejsc pracy i przyczyni się do profesjonalizacji trzeciego sektora.

W Stanach Zjednoczonych, bez fundraiserów nie może funkcjonować żaden szpital, fundacja czy uczelnia – mówi Robert Kawałko, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. -  Za oceanem zrzeszonych fundraiserów jest ponad 30 tysięcy.  W Polsce fundraising również staje się coraz bardziej znanym i rozpoznawanym sposobem finansowania organizacji. Świadczy o tym chociażby stale powiększająca się liczba członków naszego Stowarzyszenia. Coraz więcej organizacji tworzy również stanowiska pracy dla fundraiserów, prowadzi bazy danych darczyńców, stosuje nowoczesne metody fundraisingowe i inicjuje nowe kampanie prowadząc dialog z darczyńcami.

77% fundacji i stowarzyszeń zarejestrowanych w Polsce za swój największy problem uważa brak środków finansowych, które pozwoliłyby na realizację misji. Bez zabezpieczenia materialnego nie można prowadzić działalności charytatywnej, ani systematycznie i skutecznie pomagać potrzebującym. Dlatego konferencja cieszy się ogromną popularnością wśród pracowników polskich fundacji i stowarzyszeń. Pozwala na wymianę doświadczeń i naukę od fundraiserów z największych organizacji pozarządowych w Polsce i na świecie.

Przeczytaj także: