Praca.pl obejmuje patronatem VIII edycję Biegu Św. Goara
2025-04-24
Ostatnie odliczanie! Już 10 maja ruszy VIII edycja Biegu Św. Goara. Ta charytatywna impreza odbędzie się w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach. Jej celem pozyskanie funduszy na zakup wyposażenia placu zabaw dla Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego.
Ośrodek od wielu lat otacza opieką dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. Wspiera ich rodziny i bliskich, integruje lokalną społeczność. Jedną z form integracji jest coroczna impreza połączona z rodzinnym festynem, która promuje sport osób z niepełnosprawnością, popularyzuje biegi i marsze Nordic Walking, propaguje zdrowy tryb życia i zapobiega wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością.
– Dzięki dotychczasowym edycjom Biegu, zaangażowaniu sportowców (tych dużych i małych) i sponsorów udało się stworzyć między innymi ścieżkę sensoryczną, odnowić plac zabaw dla podopiecznych Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego. Chcemy sprawić, by to miejsce było bezpieczne i atrakcyjne dla wszystkich naszych dzieci – mówi koordynatorka Biegu Katarzyna Zamora. – W tym roku pochylamy się szczególnie nad dziećmi, najmłodszymi niechodzącymi, o dużych dysfunkcjach psychomotorycznych.
10 maja tradycyjnie odbędzie się Bieg na 10 kilometrów, marsz z kijkami ok. 7 kilometrów oraz bieg z wózkiem na nieco ponad 3 kilometry. Będą też konkurencje biegowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Imprezie będzie także towarzyszył festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. Więcej informacji na: WWW.gcer.pl