Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Wielka Brytania
Activity Leader

Prowork
Wielka Brytania, Cała Anglia
praca stacjonarna
6732 dni temu

Ogłoszenie numer: 17937, z dnia 2006-02-09

Prowork

Firma Prowork istnieje od 1999r i specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów edukacyjnych do Usa i Europy oraz świadczy usługi doradztwa personalnego i rekrutacji pracowników do pracy w Wlk.Brytanii. Jest członkiem międzynarodowej organizacji IAPA (www.iapa.org) posiada również certyfikat nr 967/16 Ministerstwa Gospodarki i Pracy na usługi pośrednictwa pracy za granicą (www.praca.gov.pl)

Miejsce pracy: Wielka Brytania, Cała Anglia

Opis stanowiska

Pracodawca: stały klient, renomowana brytyjska firma specjalizująca się w organizowaniu aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Komfortowo wyposażone ośrodki, zapewniające możliwość uprawiania wielu sportów i zdobywania różnorodnych umiejętności, są ulokowane w atrakcyjnych turystycznie rejonach na terenie całej Wielkiej Brytanii m.in. Isle of Wright, Norwich i Walia. Opis stażu: Oferta jest skierowana do młodych osób z różnych krajów, które chcą zdobyć doświadczenie zawodowe w branży edukacyjnej i turystycznej, poznać specyfikę i standardy pracy obowiązujące w Wielkiej Brytanii oraz zdobyć lub podwyższyć posiadane umiejętności zawodowe. Program szkolenia obejmuje kompleksowe przygotowanie do pracy z dziećmi jako Activity Leader (prowadzenie zajęć sportowych, w tym wspinaczka, łucznictwo, szermierka, gry zespołowe, gokarty, taniec, różne zajęcia rekreacyjne, edukacja komputerowa, zajęcia z zakresu ekologii i ochrony środowiska). Roczny staż obejmuje również 3 tygodniowe zapoznanie się ze specyfiką pracy w pozostałych działach ośrodka takich jak: houesekeeping i kuchnia. Kwalifikacje zawodowe, zdobyte na podstawie „on job training” przy jednoczesnym uzupełnieniu wiedzy teoretycznej są potwierdzone po ukończeniu stażu certyfikatem NVQ (National Vocational Qualification) in SPORT AND RECREATION (level 2/level 3/level/4). Dokładny rozkład pracy i szkoleń, oparty na pracy w pełnym wymiarze godzin pracy (40 godzin/ tygodniowo, zagwarantowane 2 wolne dni) i systemie pracy zmianowej jest ustalany indywidualnie z poszczególnymi stażystami. Jest to unikalna propozycja dla osób, które chcą biegle opanować znajomość angielskiego i rozpocząć karierę w branży turystycznej czy edukacyjnej. Staż rozpoczyna się 2 tygodniowym intensywnym szkoleniem w jednym z centrów szkoleniowych obejmujących m.in. kurs pierwszej pomocy, zajęcia z psychologii, przygotowania do z pracy z dziećmi i młodzieżą, zapoznanie za wszystkimi oferowanymi kursami i programami, strukturą organizacyjną pracodawcy i planem rozwoju zawodowego. Po zakończeniu szkolenia stażyści rozpoczynają praktyczny trening w centrach edukacyjnych i pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywają praktyczne umiejętności związane z prowadzeniem poszczególnych zajęć. W ciągu pierwszych 3 miesięcy stażyści pomagają w prowadzeniu poszczególnych zajęć i zdobywają umiejętności niezbędne do otrzymania uprawnień do samodzielnego prowadzenia zajęć. Po 3 miesiącach stażysta zdobywa kwalifikacje i certyfikaty uprawniające do samodzielnego prowadzenia minimum 5 wybranych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz kilku edukacyjnych zajęć przyrodniczych i komputerowych. W następnych miesiącach stażu szkolenie obejmuje dalsze nabywanie umiejętności praktycznych poprzez aktywne prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą i poszerzenie wiedzy teoretycznej (regularne zajęcia z koordynatorami stażu) oraz uzupełnianie i przygotowanie materiałów pisemnych niezbędnych do uzyskania certyfikatu NVQ. W ostatnim miesiącu pracy następuje podsumowanie całej praktyki, stażyści składają wymagane dokumenty (kompletowane podczas całego stażu) w celu otrzymania oficjalnego certyfikatu NVQ. Certyfikaty, zgodnie z oficjalnymi przepisami, są autoryzowane i wydawane przez uprawnioną instytucję brytyjską. Wiej informacji o systemie szkoleń w Wielkiej Brytanii na stronach: http://www.lsc.gov.uk/ www.apprenticeships.org.uk/ Dodatkową atrakcją dla stażystów jest całoroczny konkurs na „stażystę roku” i nagroda w postaci egzotycznych wakacji dla 2 osób. Po pomyślnym ukończeniu stażu pracodawca gwarantuje możliwość stałej pracy na stanowisku Senior Activity Leader i możliwość dalszego awansu. Pomyślnie ukończony staż to duże osiągnięcie i wstęp do kariery zawodowej. Przyszli pracodawcy z całą pewnością docenią zdobyte umiejętności zawodowe oraz znajomość angielskiego.

Wymagania

 wiek: 18-24 lat  dobra znajomość j. angielskiego  samodzielność, kreatywność i umiejętność pracy w zespole  dodatkowym atutem jest wykształcenie związane z turystyką, sportem lub pedagogiką oraz doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Idealny kandydat na stanowisko Activity Leader to osoba wysportowana, aktywna, otwarta i elastyczna, mająca ciekawe hobby i zainteresowania, lubiąca pracę w zespole i silnie zmotywowana do uczenia się i zdobywaniem nowych umiejętności.

Oferujemy

Stażysta ma zagwarantowane: • roczny kontrakt na odbycie stażu (Modern apprenticeship contract ) • zakwaterowanie i wyżywienie • stypendium w wysokości 250 funtów miesięcznie (netto) • Certyfikat National Vocational Qualification in Sport and Recreation (level 2/level 3/level 4) wydawany po ukończeniu stażu. • pracę w międzynarodowym zespole (m.in. z Wielkiej Brytanii, RPA, Hiszpanii, Nowej Zelandii) • możliwość szybkiego awansu zawodowego • pomoc koordynatora stażu