Zobacz więcej ofert pracy

Szef Biura Ryzyka Rynkowego i Kredytowego

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
3690 dni temu

Grupa TAURON to druga co do wielkości zintegrowana grupa energetyczna w Polsce kontrolująca pełen łańcuch wartości, począwszy od wydobycia węgla aż po sprzedaż energii elektrycznej do klientów końcowych. Obejmuje swoim działaniem 18 % powierzchni kraju na terenie pięciu województw. Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju oraz największy sprzedawca i dystrybutor energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, Kopalnia Wapienia „Czatkowice”, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: TPE/2014/08/01

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe;
  • Wiedza z zakresu procesów zarządzania ryzykiem;
  • Praktyczna znajomość metod pomiaru ryzyka kredytowego i rynkowego;
  • Wiedza z zakresu rynków finansowych i metod zabezpieczenia z wykorzystaniem derywatów finansowych i towarowych;
  • Umiejętność oceny sytuacji oraz przewidywania potencjalnych ryzyk i ich niwelowania;
  • Wiedza dotycząca funkcjonowania branży energetycznej i rynku energii w Polsce i na świecie;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • Innowacyjność i kreatywność;
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem i realizacją projektów;
Mile widziane:
  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub technicznym;
  • Doświadczenie w pracy w branży energetycznej, w komórkach organizacyjnych zajmujących się analizami lub zarządzaniem ryzykiem rynkowym.
  • Wiedza z zakresu prawa energetycznego oraz związanych z nim rozporządzeń z zakresu rynku energii elektrycznej oraz produktów powiązanych;
Zakres obowiązków:
  • Koordynowanie i nadzorowanie prac związanych ze stworzeniem i aktualizacją założeń, instrukcji, procedur oraz narzędzi funkcjonujących w ramach procesu zarządzania ryzykiem towarowym i kredytowym podejmowanym na rynku energii i rynkach powiązanych przez podmioty z Grupy TAURON.
  • Nadzór nad raportowaniem wyników kontroli i pomiaru ryzyka w trybie regularnym i doraźnym.
  • Zapewnienie prawidłowości pomiaru ryzyka oraz danych raportowanych do poszczególnych poziomów zarządzania.
  • Zapewnienie właściwego zwartościowania poziomu ryzyka podejmowanego przez podmioty z Grupy TAURON na rynku energii i rynkach powiązanych.
Oferujemy:
  • Interesującą pracę w dynamicznym zespole;
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia;
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego;
  • Możliwość pracy w Spółce, która zarządza jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.