Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
- praca w terenie,
- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
- obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:
budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (np. windy, toalety).
Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.
Zakres zadań
- Uczestniczy, jako członek zespołu, w procesach certyfikacyjnych podmiotów, ubiegających się o wydanie certyfikatu CAMO oraz AMO.
- Prowadzi bieżący nadzór oraz przewodniczy zespołom audytującym podmioty posiadające certyfikat CAMO lub AMO.
- Prowadzi i koordynuje, jako przewodniczący zespołu, prace członków zespołu, w tym rozdziela zadania oraz monitoruje stopień ich wykonania w celu wydania świadectwa zdatności do lotu, poświadczenia przeglądu zdatności do lotu, zezwolenia na lot oraz inne wymagane dokumenty CMPA.
- Prowadzi i koordynuje, jako przewodniczący zespołu, prace członków zespołu, w tym rozdziela zadania oraz monitoruje stopień ich wykonania w ramach kontroli doraźnych na płycie lotniska (RAMP), inspekcji podczas szerokiej obsługi technicznej (SPOT), dokonywania zabezpieczeń oraz zezwalania na zwolnienie z zabezpieczenia CMPA.
- Bierze udział w opiniowaniu oraz uzgadnianiu projektów aktów normatywnych, zmian procedur w „Podręczniku procedur LTT”.
- Ocenia merytorycznie wpływające dokumenty takie jak charakterystyka organizacji, program obsługi technicznej, podlegający zatwierdzeniu Prezesa ULC w ramach nadzoru bieżącego AMO, CAMO.
- Uczestniczy w przygotowaniu i opiniowaniu projektów dokumentów oraz pism zgodnie z regulaminem wewnętrznym LTT.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe techniczne o kierunku lotniczym lub mechanicznym lub elektrycznym lub elektronicznym.doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ciągłej zdatności do lotu statku powietrznego
- Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (A2)
- Prawo jazdy kategorii B
- Przeszkolenie w zakresie technik audytowania - audytor wiodący
- Dobra znajomość ustawy Prawo Lotnicze w zakresie początkowej oraz ciągłej zdatności do lotu SP.
- Dobra znajomość przepisów z zakresu początkowej oraz ciągłej zdatności do lotu SP.
- Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, myślenie analityczne.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Znajomość KPA
- Znajomość ustawy Prawo Przedsiębiorców