Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje). Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy: Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.
Zakres zadań
- Opracowuje programy zwalczania i/lub monitorowania chorób zakaźnych drobiu, uzgadnia ww. programy z innymi instytucjami zgodnie z przepisami prawa, a także nadzoruje i analizuje działania w ramach realizacji tych programów przez podległe jednostki Inspekcji Weterynaryjnej.
- Sporządza i analizuje sprawozdania okresowe oraz końcowe z realizacji ww. programów.
- Prowadzi analizy związane z identyfikacją ryzyka wystąpienia chorób zakaźnych drobiu podlegających obowiązkowi zwalczania, a także chorób odzwierzęcych, np. gorączki zachodniego Nilu oraz opracowuje działania prewencyjne w tym zakresie.
- Prowadzi sprawy związane z zagrożeniem wystąpienia lub wystąpieniem ma terytorium Polski chorób zwierząt podlegających obowiązkowi rejestracji oraz innych chorób zwierząt istotnych z epizootycznego punktu widzenia.
- Prowadzi sprawy związane z uznaniem terytorium Polski za oficjalnie wolne od chorób zakaźnych zwierząt w zakresie których przyznawane są takie statusy.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe weterynaryjnedoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w inspekcji weterynaryjnej
- Kompetencje: rzetelność, komunikatywność, terminowość, kreatywność, samodzielność.
- Umiejętności: bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętności przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły, umiejętności analityczne.
- Wiedza: znajomość ustawy o IW i przepisów weterynaryjnych dotyczących zdrowia zwierząt, monitorowania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (krajowych i unijnych), plany gotowości, kodeks postępowania administracyjnego.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie B2.
- Specjalizacja z zakresu epizootiologii i administracji weterynaryjnej.