Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. konserwacji zieleni

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświęcim
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
863 dni temu

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Oświęcim
Nr ref.: PMAB.Kad.1100.59.2022.LS

Wymiar etatu: pełny etat

Rodzaj umowy: na okres próbny

Zakres obowiązków:
  • Bieżące monitorowanie terenów zielonych oraz stanu fitosanitarnego drzew,
  • Dobór i wykonywanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych zieleni ze szczególnym uwzględnieniem drzew historycznie cennych, w tym:
    • Prowadzenie postępowań w sprawie udzielania zamówień publicznych w zakresie badań, inwentaryzacji ekspertyz, opinii specjalistycznych, przedmiarów i kosztorysów
    • Prowadzenie postępowań w sprawie udzielania zamówień publicznych w zakresie realizacji wycinek, nasadzeń prac pielęgnacyjnych zieleni przez specjalistyczne firmy zewnętrzne
    • Zgłaszanie zapotrzebowania na wykonanie prac pielęgnacyjnych do działu administracji Muzeum
    • Opracowywanie  wytycznych dla  działu Administracji dotyczących koszenia i oprysków herbicydowych
  • Kontakty z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w kwestiach dotyczących konserwacji zieleni- dokonywanie zgłoszeń prac, uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń
  • Sporządzanie harmonogramów prac związanych z  pielęgnacją zieleni
  • Bieżącą inwentaryzację i ewidencję zieleni.
  • Dokumentację fotograficzną
  • Współpracę z firmami zewnętrznymi w zakresie realizacji projektów dotyczących zieleni
  • Odbiór prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne i weryfikację faktur przedstawionych przez wykonawców pod kątem zakresu wykonanej pracy.
  • Współpracę z biurem wolontariatu w zakresie organizowania prac związanych z utrzymaniem terenów zieleni (grupy społeczne, praktykanci, wolontariusze).
  • Współpracę z innymi komórkami Muzeum w szczególności z działem Inwestycje w zakresie działań  dotyczących zieleni
  • Bieżące wprowadzanie do systemu pozyskanych danych, zlecanie, prowadzenie, monitoring działań na drzewostanie w programie Greenspaces.

Wymagania kwalifikacyjne:
  • Wykształcenie kierunkowe: architektura krajobrazu, leśnictwo, dendrologia
  • Znajomość Ustaw:
  • O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
  • O ochronie przyrody
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Umiejętność obsługi pakietu MS office
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Dobra znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy obcokrajowców)

Poznaj

ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-600 Oświęcim