Praca Kasjer / Kasjerka

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 222

  • Kasjer - sprzedawca

    Powiatowy Urząd Pracy w Tychach   Tychy    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
  • Pracownik obsługi sklepu

    Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu   Przasnysz    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
  • Kasjer-sprzedawca

    Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu   Elbląg    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 dni

Praca kasjer / kasjerka

Szukasz pracy stabilnej, pozwalającej na kontakt z ludźmi i rozwój w dziedzinie handlu? Wielu pracodawców w całej Polsce nieustannie poszukuje chętnych do pracy na stanowisku kasjera / kasjerki. Szansę na szybkie znalezienie zatrudnienia są ogromne, nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w dziedzinie sprzedaży czy jako doradca klienta detalicznego. Wielu pracodawców przyucza bowiem nowe osoby do zawodu, a szkolenie trwa zwykle zaledwie kilka dni. Warto jednak wiedzieć, że praca na stanowisku kasjera to nie tylko obsługa kasy fiskalnej, dokonywanie wpłat i wypłat, ale również profesjonalna obsługa klienta, dbanie o ekspozycję towarów czy na przykład stała kontrola świeżości produktów )w sklepie spożywczym). Aktualne oferty pracy na stanowisko kasjera dostępne są m.in. w firmowych sieciach handlowych, jak i w małych sklepach spożywczych i wielobranżowych. Przeczytaj opis stanowiska, zacznij przeglądać oferty w Twoim mieście i okolicach i zaaplikuj na najlepsze posady. 

Kasjer, kasjerka – opis stanowiska

Kasjer to jedno z najważniejszych stanowisk w dziedzinie obsługi klienta. Jest to praca polegająca na bezpośrednim kontakcie z klientem przy kasie fiskalnej. Zakres obowiązków obejmuje obsługę kasy oraz terminala płatniczego, przyjmowanie zapłaty i wydawanie reszty, a także wykonywanie zleconych przez managera zadań np. wykładanie towaru na półkach, dbanie o ekspozycję, sprawdzanie ważności produktów, prace porządkowe w sklepie, opowiadanie na pytania klientów dotyczące np. tego, gdzie znajdują się dane produkty albo jaka jest ich cena. Praca na stanowisku kasjera to także pomoc w rozliczeniach, pomoc przy inwentaryzacji i sprawdzanie stanów magazynowych, zgłaszaniu braków towaru kierownikowi sklepu, ogólne dbanie o dostępność towarów, czuwanie nad dobrą atmosferą w placówce handlowej. Podstawowym zadaniem kasjera jest jednak praca przy kasie i to właśnie przy niej kasjer / kasjerka spędza większość dnia roboczego. W związku z tym na stanowisku najważniejsze jest posiadanie umiejętności obsługi kasy fiskalnej, umiejętności pracy zgodnie ze standardami oraz dokonywanie rozliczeń kasowych z terminowością i dokładnością. Jako kasjer / kasjerka pracować w Polsce mogą nie tylko obywatele naszego kraju, ale także cudzoziemcy. Wielu pracodawców chętnie przyjmuje na to stanowisko Ukraińców. Warto jednak wiedzieć, że ponieważ jest to praca z klientem, wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka polskiego. Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy na stanowisku kasjer / kasjerka. Są to ogłoszenia zarówno od indywidualnych pracodawców, jak i oferty urzędów pracy. 

Jak zostać sprzedawcą – kasjerem, ekspedientką?

W pracy kasjera najważniejsze jest posiadanie umiejętności obsługi kasy oraz terminala płatniczego. Umiejętności te można zdobyć już po zatrudnieniu. Pracodawcy często przyjmują osoby bez doświadczenia i szkolą je do wykonywania zawodu, dbając o to, by osoby starsze stażem dzieliły się swoim doświadczeniem z nowicjuszami. Warto także pamiętać, że w przypadku pracy w sklepie spożywczym kandydat musi mieć także ważne orzeczenie lekarskie do spraw sanitarno-epidemiologicznych (dawną książeczkę sanepidu). Na badanie sanepidowskie także najczęściej wysyła pracodawca, niemniej można je wykonać jeszcze przed znalezieniem pracy, na własną rękę.

Stanowisko kasjera / kasjerki – predyspozycje zawodowe

Praca kasjera polega na bezpośredniej obsłudze klienta, dlatego istotne są w niej umiejętności interpersonalne: komunikatywność, pozytywne podejście do klienta, empatia, ale też asertywność i zdolność do profesjonalnego reprezentowania firmy, opanowanie w sytuacjach stresujących np. w kontakcie z tzw. trudnymi klientami. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole, wielozadaniowości, pracy pod presją czasu, a także dokładność, sumienność, uczciwość i otwartość.

Kasjer sprzedawca – co robi? Zakres obowiązków

W pracy kasjera, sprzedawcy zakres obowiązków może być dość szeroki, począwszy od obsługi kasy fiskalnej, przez wykładanie towaru i układanie go na półkach, utrzymywanie porządku w sklepie, aż po udzielanie informacji klientom. Kasjerzy często wspierają dział inwentaryzacji, kontrolują stan magazynowy oraz daty ważności towarów. 

Starszy sprzedawca – kasjer

Starszy sprzedawca kasjer to osoba zazwyczaj pełniąca funkcję kierowniczą na stanowisku kasjera. Pracownik ma już doświadczenie w zawodzie, które pozwala mu na nadzorowanie pracy innych kasjerów czy prowadzenie szkoleń na nowo przyjętych osób. Starszy kasjer odpowiada za terminowe wykonywanie zleconych obowiązków. Starsi kasjerzy wspierają zarządzanie stanem magazynowym, dbają o kontrolę świeżości produktów i ich prawidłowe eksponowanie. Często są łącznikiem między głównym managerem / kierownikiem sklepu a kasjerami i sprzedawcami.

Ile zarabia kasjer – sprzedawca?

Pracodawcy gwarantują wypłaty na czas, a nierzadko także zniżki na produkty i inne benefity. Jednak czy praca jako kasjerka / kasjer może być atrakcyjna finansowo? Na początku zarobki są niskie, niemniej wypłaty zwykle zwiększają się wraz z doświadczeniem i stażem pracy. Jak informuje Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 3700 zł brutto – to mediana zarobków kasjera w Polsce.

Praca na kasie w branży spożywczej – warunki zatrudnienia

Praca na kasie w branży spożywczej to jedno z najczęściej oferowanych stanowisk pracy w dziedzinie handlu. Kandydatom często proponuje się umowę o pracę, co wynika z charakteru takiej pracy, tzn. wykonywania obowiązków w określonym miejscu i czasie, czyli w sklepie. Niekiedy można natknąć się także na oferty obejmujące umowę zlecenie. Kandydaci powinni jednak pamiętać, że umowy cywilnoprawne nie mogą być stosowane zamiennie do umowy o pracę. Jeśli zatrudnienie ma znamiona stosunku pracy, zgodnie z prawem firma ma obowiązek zaproponować umowę etatową. Warto natomiast zwrócić uwagę na elastyczność, jeśli chodzi o czas pracy na stanowisku kasjera. Wiele sklepów szuka osób na pełen etat, niemniej możliwa jest także praca w niepełnym wymiarze. Jest to także zwykle praca w systemie zmianowym (na 2 zmiany, poranną i popołudniową), a także obejmująca soboty. Pamiętaj, że handel w niedziele, poza pewnymi wyjątkami, jest w Polsce zakazany, dlatego kasjer zwykle ma niedziele wolne od pracy. Kasjerzy i kasjerki w miastach mogą jednak mieć w zakresie obowiązków np. pomoc przy inwentaryzacjach, które odbywają się także w niedziele. Warto dokładnie omówić warunki zatrudnienia z pracodawcą przed podpisaniem umowy.

Praca w zespole obsługi klienta – perspektywy zawodowe

Jak już wiesz, zatrudnienie się w sklepie oznacza najczęściej pracę w stabilnych warunkach, w określonym miejscu i czasie. Wynagrodzenia na stanowisku kasjera / kasjerki nie są wysokie, niemniej zawód pozwala na rozwój w dziedzinie sprzedaży, a osoby podnoszące kwalifikacje i ambitne często awansują na posady kierownicze. Aplikuj na dostępne oferty pracy w portalu Praca.pl!

Sprawdź najnowsze oferty pracy dla kasjera / kasjerki

Na portalu Praca.pl dostępne są aktualne oferty zatrudnienia dla kasjerów i kasjerek w różnorodnych lokalizacjach, zarówno w sieciach handlowych, jak i mniejszych sklepach czy na straganach. Sprawdź oferty w Twojej okolicy i wyślij zgłoszenie, nawet jeśli nie posiadasz żadnego doświadczenia w handlu. Pracodawcy często przyjmują osoby bez żadnego stażu pracy, ale chętne do nauki oraz otwarte na kontakt z klientem.

Praca kasjera / kasjerki – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie umiejętności są najważniejsze w pracy kasjera?

W pracy kasjera najważniejsza jest oczywistość umiejętność sprawnej i szybkiej obsługi kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego. Ważne są też umiejętności numeryczne, a także komunikacyjne. Liczy się też dokładność, sumienność i umiejętność pracy w zespole.

  • Gdzie można pracować jako kasjer / kasjerka?

Praca na stanowisku kasjera jest dostępna zarówno w sieciach handlowych, sklepach spożywczych, jak i mniejszych sklepach detalicznych oraz w hurtowniach. Miejsca pracy czekają zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach, a popyt na kasjerów i sprzedawców utrzymuje się na stałym poziomie. W efekcie nietrudno znaleźć pracę w sklepie czy innym miejscu jako kasjer.