Praca Elektromonter

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 165

  • Pomocnik elektryka

    Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy   Legnica    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu   Opole    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Wieluniu   Dzietrzniki    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach   Kornatka    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Pińczowie   Leszcze    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Malborku   Malbork    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
  • Elektryk utrzymania ruchu

    Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie   Krosno    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
  • Elektromonter instalacji elektrycznych

    Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach   Bilcza    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
  • Pomocnik elektryka

    Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu   Krowica Zawodnia    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim   Drawsko Pomorskie    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy   Tarnowiec (pow. trzebnicki, gm. Zawonia), Tarnowiec    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
  • Elektryk/monter

    Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu   Kowalewo Pomorskie    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
  • Elektryk utrzymania ruchu

    Powiatowy Urząd Pracy w Zwoleniu   Rawica-Kolonia    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
  • Elektryk samochodowy

    Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie   Połczyn-Zdrój    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
  • Elektromonter

    Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie   Wieleń    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
  • Elektromonter maszyn elektrycznych

    Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie   Trzebinia    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
  • Elektromonter instalacji elektrycznych

    Powiatowy Urząd Pracy w Białobrzegach   Stary Kadłubek    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    9 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie   Bzinica Stara    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    10 dni
  • Elektryk

    Gdański Urząd Pracy   Wiślinka    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej   Dąbrowa Górnicza    praca stacjonarna
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 dni
  • Elektryk

    Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie   Raniewo    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    13 dni
  • Elektryk budowlany

    Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu   Zabrze    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 dni
  • Pomocnik elektromontera

    Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu   Zgorzelec    praca stacjonarna   dziś wygasa
    aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    15 dni

Praca Elektromonter

Elektryk, elektromonter to zawody deficytowe w Polsce i zarazem stwarzające ogromne możliwości, jeśli chodzi o znalezienie miejsca zatrudnienia praktycznie w każdej części kraju. Podstawą pracy jako elektromonter jest znajomość i zrozumienie układów i urządzeń elektrycznych. Profesja ta oferuje szereg interesujących możliwości, począwszy od pracy jako specjalista ds. instalacji i sieci, przez oferty pracy na stanowisko elektromontera i elektromechanika taboru kolejowego, sieci trakcyjnej i rozdzielnic, posadę montera układów elektronicznych w firmach technologicznych, technika serwisu komputerowego po pracę montera instalacji elektrycznej w budownictwie. Szerokie możliwości rozwijania się w sektorze usługowym mają w szczególności elektromonterzy w miastach, gdzie panuje popyt na różnego rodzaju usługi typu „złota rączka", usługi naprawcze czy usługi związane z kładzeniem okablowania i instalacji elektrycznych w branży telekomunikacyjnej. Jakie uprawnienia powinien mieć kandydat do pracy elektryka elektromontera? Czy montaż instalacji elektrycznych jest trudnym albo ryzykownym zajęciem? Czytaj dalej i dowiedz się więcej na temat zawodu elektromontera, pracy elektryka instalacji elektrycznych i pokrewnych stanowisk.

Charakterystyka zawodu elektromontera

Elektromonter jest to zawód techniczny wymagający umiejętności w obszarze obsługi i tworzenia instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Elektromonter pracuje na różnych lokalizacjach, zarówno w przemyśle, gdzie dba o należyte funkcjonowanie instalacji w maszynach i infrastrukturze produkcyjnej i przetwórczej, jak i w budownictwie, np. wykonując instalacje elektryczne w obiektach komercyjnych i budynkach mieszkalnych. Bezpieczne i sprawnie działające instalacje są właśnie zasługą codziennej pracy elektromonterów. Ponadto, jest to zawód wyjątkowo perspektywiczny, a specjalistów posiadających uprawnienia elektryczne na rynku pracy nieustannie brakuje. Co więcej, profesja ta pozwala na podnoszenie kwalifikacji, np. zdobywanie coraz szerszych kwalifikacji SEP czy awansowanie na stanowiska kierownicze.

Jak zostać elektromonterem?

Żeby podjąć pracę w charakterze elektromontera, przede wszystkim niezbędne jest zdobycie wykształcenia kierunkowego i kwalifikacji zawodowych. Osoby myślące o tym zawodzie najczęściej decydują się na ukończenie technikum o profilu elektrycznym lub elektrotechnicznym, a następnie zdobycie uprawnień SEP do wykonywania instalacji elektrycznych. Wiele firm wymaga od kandydatów doświadczenia w roli instalatora, niemniej nowicjusze na rynku pracy także mają szansę na zatrudnienie na juniorskich posadach i wykonywanie napraw i wymian instalacji pod okiem doświadczonych elektromonterów.

Stanowisko elektromontera – predyspozycje zawodowe

Jest to zawód wiążący się z ryzykiem wypadków przy pracy (szczególnie porażenia prądem elektrycznym), dlatego praca na stanowisku elektromontera wymaga dużej dozy ostrożności, precyzji w działaniu. Inne ważne predyspozycje do wykonywania tego zawodu, to samodzielność, zmysł techniczny oraz rozwinięte zdolności manualne. Instalator / monter instalacji elektrycznych musi być również w stanie interpretować schematy instalacyjne i działać zgodnie z dokumentacją techniczną. Nierzadko znaczenie ma także umiejętność pracy w zespole oraz zdolności komunikacyjne pozwalające w prosty sposób wyjaśniać zagadnienia techniczne np. operatorom maszyn czy mieszkańcom budynku, w którym instalowana jest sieć.

Jak wygląda praca elektromontera?

Codzienna praca elektromontera może obejmować szereg różnych obowiązków służbowych, zależnie od branży, w jakiej ten pracy. Jeśli leży w zakresie obowiązków wykonywanie instalacji elektrycznych np. w budynkach, elektromonter będzie miał za zadanie układanie linii kablowych, montaż tras kablowych i szaf sterowniczych, regulację zabezpieczeń oraz czuwanie nad bezpieczeństwem wykonywania instalacji elektrycznych. 

Elektromonter – co robi? 

Do typowych obowiązków służbowych elektromontera należą wykonywanie okablowania, montaż i konserwacja rozdzielni energetycznych, instalacji grzewczych. Elektromonter może zajmować się także chociażby serwisowaniem i regulacją sieci trakcyjnej oraz układów sterowania napędem trakcyjnym. Wiele jednak zależy od konkretnego stanowiska pracy, a także dziedziny gospodarczej, w jakiej rozwija się dana osoba.

Elektromonter sieci elektroenergetycznych

Na oferty pracy jako elektromonter sieci elektroenergetycznych często można zaaplikować praktycznie od ręki, a kandydaci z odpowiednimi kwalifikacjami bywają poszukiwani w całej Polsce. Co robi taka osoba? Do jej zakresu obowiązków należy zarządzanie systemem sieci napowietrznej i naziemnej zgodnie z grafikiem wykonywania instalacji, a także wykonywanie przeglądów i prac konserwacyjnych.

Elektromonter pogotowia energetycznego

Elektromonter pogotowia energetycznego to pracownik, który jest na pierwszej linii działania podczas awarii energetycznych. Elektromonter taki musi być gotowy do szybkiego reagowania na awarie i podejmowania decyzji w kwestii sposobu naprawy danej instalacji. Może być to praca w zmiennych godzinach, także w weekendy czy w nocy, wiążąca się niekiedy z trudnymi warunkami np. atmosferycznymi lub pracą na wysokości.

Elektryk utrzymania ruchu

Elektryk utrzymania ruchu to kolejne odpowiedzialne stanowisko w dziedzinie prac związanych z elektryką. Pracownik jest odpowiedzialny za utrzymanie maszyn i urządzeń przemysłowych np. taśmy produkcyjnej w dobrej kondycji technicznej. Wymaga to nie tylko umiejętności technicznych, ale również zdolności do diagnozowania problemów oraz szybkiego na nie reagowania. Kandydat do pracy powinien umieć działać pod presją czasu, mieć stalowe nerwy, wyobraźnię techniczną i analityczny umysł, a także być szczególnie wyczulony na kwestie bezpieczeństwa pracy.

Elektryk energetyk pogotowie energetyczne

Elektryk-energetyk pracujący w pogotowiu energetycznym to osoba, która ma za zadanie podejmowanie interwencji związanych z awariami sieci energetycznej. Interwencje te obejmują zarówno awarie elektryczne, jak i problemy z zaopatrzeniem w energię. Do obowiązków osoby na tym stanowisku należy diagnozowanie i naprawianie uszkodzeń, zarówno na poziomie domowych instalacji, jak i miejskich sieci przesyłowych, aby jak najszybciej przywrócić prawidłowe dostawy energii. W razie potrzeby, elektrycy-energetycy z pogotowia energetycznego doradzają klientom w sprawach związanych z bezpieczeństwem energetycznym czy chociażby optymalnym wykorzystaniem energii.

Elektromonter – automatyk maszyn i urządzeń

Elektromonter pracujący jako automatyk maszyn i urządzeń jest to specjalista gwarantujący prawidłowego funkcjonowanie maszyn i urządzeń. Taka osoba zwykle pracuje w halach produkcyjnych, gdzie ma za zadanie zarządzać systemami automatyki przemysłowej oraz utrzymywać maszyny w sprawności technicznej i bezpieczeństwie użytkowania.

Ile zarabia elektromonter?

Im wyższe stanowisko zajmowane przez elektromontera czy elektroinstalatora, tym lepsze płace. Jak podaje Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, mediana miesięcznej wypłaty samodzielnego specjalisty elektromontera wynosi 5670 zł brutto, w przypadku juniora jest to 4700 zł brutto, a starszego specjalisty 6000 zł brutto.

Praca jako elektromonter – warunki zatrudnienia

Elektromonter może liczyć na bardzo różne warunki zatrudnienia, te są zwykle zależne od polityki kadrowej firmy oraz specyfiki konkretnego stanowiska. Wielu pracodawców oferuje jednak atrakcyjne warunki pracy i możliwość długotrwałego zatrudnienia na stabilnej umowie o pracę. Wśród benefitów często można spotkać prywatną opiekę medyczną i prywatne ubezpieczenie na życie obejmujące członków rodziny.

Elektromonter – ścieżka kariery

Elektrycy i elektromonterzy mogą rozwijać się zawodowo w różnych kierunkach. Kluczowe jest przy tym ponoszenie kwalifikacji i np. uzupełnienie wykształcenia o studia wyższe, pozwalające na zdobycie tytułu inżyniera. Osoba z wyższym wykształceniem i wyższymi kwalifikacjami może m.in. zajmować posady kierownicze, zajmować się projektowanie instalacji elektrycznych i szukaniem energooszczędnych, nowoczesnych rozwiązań do wykorzystania chociażby w przemyśle.

Aktualne oferty pracy dla elektromontera

Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla elektromonterów/ Ustaw Job Alert dla tej profesji i regularnie sprawdzaj najnowsze oferty. Możesz też wykorzystać Kreator CV online, żeby przygotować szybko profesjonalne CV Elektromontera.

FAQ: Praca elektromonter – najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie pracuje elektromonter?

Elektromonter, inaczej elektroinstalator, może wykonywać swoje obowiązki w różnych miejscach pracy, najczęściej jednak pracuje w przemyśle, branży energetycznej, a także w usługach np. w pogotowiu energetycznym czy branży telekomunikacyjnej.

  • Co to znaczy, że elektromonter bierze udział w projektach montażowych?

Biorąc udział w projektach montażowych, elektromonter / elektroinstalator ma na zadanie między innymi wykonać montaż szaf sterowniczych, okablowania czy instalacji fotowoltaicznych i innych elementów, zależnie od specyfiki danej pracy. Projekt montażowy może trwać kilka godzin, a nawet kilka miesięcy, np. przy wykonywaniu skomplikowanej instalacji w branży budowlanej.