Praca Blacharz najnowsze oferty pracy

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.
Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.
Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.
Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.
Blacharz w miastach znajduje zatrudnienie przede wszystkim w branżach motoryzacyjnej i budowlanej. Często pilnie poszukiwani są m.in. blacharze, lakiernicy i zbrojarze samochodowi odpowiedzialni za naprawę oraz regulację uszkodzonych części pojazdów, spawania i montowania oraz lakierowania karoserii, doradcy serwisu blacharsko-lakierniczego, a także blacharze, monterzy i spawacze wykonujący montaż konstrukcji blaszanych w budynkach i infrastrukturze.
Praca jako blacharz wymaga od osoby ją wykonującej rozwiniętych umiejętności technicznych i precyzji. Żeby ją wykonywać, trzeba mieć odpowiednie umiejętności np. zdobyte w technikum lub szkole branżowej. Na niektórych stanowiskach, np. kiedy blacharz wykonuje także pracę operatora spawarki, niezbędne są uprawnienia na dany typ sprzętu. Choć pracodawcy preferują osoby z wieloletnim doświadczeniem, oferty są kierowane też do nowicjuszy w zawodzie czy chociażby pracowników z Ukrainy szukających stabilnego zatrudnienia na pełny etat. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, aplikuj na aktualne oferty pracy! W naszym serwisie czekają na Ciebie ogłoszenia zarówno bezpośrednio od pracodawców, jak i publikowane przez agencje pracy tymczasowej i urzędy pracy.
Jakich warunków możesz się spodziewać? Przede wszystkim większość ogłoszeń dotyczy stałej pracy na pełen etat. Biegła znajomość jęz. polskiego nie zawsze jest wymagana. Można natknąć się także na oferty pracy z zakwaterowaniem zapewnionym przez pracodawcę. Blacharze często mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie, zależne od umiejętności i doświadczenia.
Wolne miejsca pracy dla blacharzy czekają przede wszystkim w warsztatach samochodowych, zarówno prywatnych, jak i autoryzowanych serwisach samochodowych i serwisach blacharscho-lakierniczych, a także w zakładach produkcyjnych, firmach budowlanych. Jeśli jesteś osobą początkującą, zwróć uwagę na takie stanowiska pracy jak pomocnik blacharza samochodowego czy pomocnik mechanika napraw pojazdów.
Blacharz samochodowy to osoba, która specjalizuje się w naprawie uszkodzonych części karoserii pojazdów. Do jego codziennych obowiązków zawodowych należą przede wszystkim:
Pracownik musi mieć rozwinięte umiejętności manualne, ale to nie wszystko. Niezbędna jest wiedza z zakresu mechaniki pojazdowej oraz znajomość specyfikacji technicznych różnych modeli samochodów.
Blacharz przemysłowy to kolejne perspektywiczne stanowisko, na które wciąż brakuje chętnych na polskim rynku pracy. Ten blacharz zajmuje się obróbką blach i metalowych elementów konstrukcyjnych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Do głównych zadań blacharza przemysłowego należy cięcie, gięcie, spawanie oraz montaż metalowych komponentów zgodnie z rysunkami technicznymi i z zachowaniem norm bezpieczeństwa pracy. Od kandydatów na to stanowisko często wymaga się umiejętności obsługi maszyn CNC.
Kandydat blacharza musi mieć umiejętności związane z obróbką blach. Te nabyć może w technikum, szkole branżowej, a także na kursach zawodowych, na które może skierować chociażby urząd pracy. Dla pracodawców najważniejsze są praktyczne umiejętności, dlatego osoby początkujące powinny zadbać o odbycie dobrych, instruktywnych praktyk zawodowych i jak najszybciej podjąć pracę jako pomocnik blacharza. Zależnie od stanowiska, wymagane mogą być także uprawnienia do obsługi różnego rodzaju sprzętu, w tym spawalniczego, czy też certyfikaty ukończenia kursu z obsługi maszyn CNC.
Blacharz, lakiernik, mechanik samochodowy to stanowiska funkcjonujące przede wszystkim w serwisach samochodowych, ale też np. w zakładach przemysłowych specjalizujących się w budowie części samochodowych. Żeby pracować w tym zawodach, należy mieć odpowiednie przygotowanie techniczne, niemniej istotne są też predyspozycje zawodowe. Do tych ostatnich należą:
Początkujący blacharze mogą spodziewać się wynagrodzenia w granicach minimalnej krajowej, jednak doświadczeni specjaliści, szczególnie ci z dodatkowymi umiejętnościami np. lakierniczymi, spawalniczymi itp., mogą liczyć na dużo wyższe wypłaty. Wynagrodzenie podwyższa też chociażby znajomość języka niemieckiego w firmach współpracujących z zagranicznymi partnerami. Ile może zarobić blacharz? Zgodnie z informacją Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń stawka rynkowa wynosi od 3350 do 3950 złotych brutto miesięcznie.
Szukasz nowej pracy w jednym z deficytowych zawodów? Portal Praca.pl regularnie publikuje aktualne oferty pracy dla blacharzy w całej Polsce. Sprawdź bieżące rekrutacje, stwórz życiorys zawodowy przy pomocy Kreatora CV online i wyślij swoje zgłoszenie!
Dla pracodawców najważniejsze jest to, czy kandydat na blacharza ma umiejętności techniczne związane z naprawą i montażem elementów karoserii. Preferowani są więc kandydaci z branżowym / zawodowym wykształceniem kierunkowym, np. w klasach szkół branżowych: mechanik samochodowy lub blacharz. Dodatkowym atutem będą kursy z zakresu spawania czy nitowania. Możliwości na rynku pracy poszerza także doświadczenie w pracy z pojazdami ciężarowymi specjalnymi czy chociażby komunikatywna znajomość języków obcych, szczególnie niemieckiego.
Oferty pracy dla blacharzy, w tym dla blacharzy pojazdów samochodowych i blacharzy przemysłowych, są dostępne na Praca.pl Jeśli szukasz pracy na terenie konkretnego miasta, powiatu czy województwa, wskaż je w wyszukiwarce. Zaaplikuj od razu na wybrane stanowiska, a także ustaw Job Alert dla zawodu blacharza.