Ogłoszenie numer: 2599629, z dnia 2019-07-31
Instytut Hematologii i Transfuzjologii poszukuje kandydata na stanowisko:
Młody Lider zespołu badawczego
Miejsce pracy: Warszawa
Opis stanowiska
Dziedzina: Onkologia molekularna, hematologia, diagnostyka białaczek
Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): Etat (0,8)
Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): 12 000 PLN brutto brutto (wartość pełnych kosztów miesięcznego wynagrodzenia), ~ 2823 €
Data rozpoczęcia pracy: 1.10.2019
Okres zatrudnienia: 4 lata
Tytuł projektu: Label-free and rapid optical imaging, detection and sorting of leukemia cells Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM –NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Opis projektu:
Białaczki są nowotworami układu krwiotwórczego, powstającymi w wyniku aberracji genetycznych, które prowadzą do zmian biochemicznych, proteomicznych i metabolomicznych. Podstawę diagnostyki stanowi złożona procedura obejmująca identyfikację zmian genetycznych i fenotypowych komórek białaczkowych. Celem tego projektu jest stworzenie mikrofluidycznego urządzenia diagnostycznego z technologią detekcją opartą o mikroskopię SRS (Stimulated Raman Scattering), a następnie jego kliniczną implementację. Poprzez współdziałanie wielodyscyplinarnych zespołów, Konsorcjum przeprowadzi wielopłaszczyznowe badania widm ramanowskich komórek białaczkowych i powiąże je z biologiczno-klinicznymi cechami choroby. Wytworzony algorytm diagnostyczny w połączeniu z unikalnym urządzeniem umożliwi szybką analizy komórek białaczkowych i ich
sortowanie bez użycia znaczników fluorescencyjnych. Urządzenie powinno pozwolić na szybką, obiektywną i tańszą diagnostykę na etapie rozpoznania i w trakcie leczenia choroby.
Lider zespołu będzie kierował badaniami mającymi na celu stworzenie modeli (linie komórkowe) i pozyskanie i scharakteryzowanie pierwotnych komórek białaczkowych, które będą użyte jako wzorzec widm ramanowskich. Grupa ocenia diagnostyczną wartość technologii i zidentyfikuje cechy widm, które mogą mieć znaczenie kliniczne.
Instytut Hematologii i Transfuzjologii jest jedną z wiodących instytucji badawczych w Polsce i referencyjnym ośrodkiem hematoonkologii. Badania będą prowadzone w młodej, dynamicznej grupie, zapewniając możliwości skutecznego publikowania wyników badań. Oferujemy możliwości rozwoju naukowego, współpracę z wiodącymi instytucjami badawczymi w kraju i za granicą oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii badawczych.
Zadania badawcze i zakres odpowiedzialności:
- Charakterystyka komórek białaczkowych w oparciu o badania NGS, immunofenotypowe, cytogenetyczne etc.
- Rozwinięcie modeli komórek białaczkowych z izolowanymi zaburzeniami molekularnymi
- Analiza danych, ocena wartości diagnostycznej
- Kierowanie zespołem
- Interakcje i współpraca z pozostałymi członkami konsorcjum
Wymagania
Oczekiwania wobec kandydatów:
- Stopień doktora uzyskany nie wcześniej niż w roku 2010.
- Ugruntowana wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu onkologii, onkohematologii, patogenezy i diagnostyki nowotworów układu chłonnego i krwiotwórczego.
- Publikacje z zakresu w/w dziedzin w wiodących czasopismach naukowych.
- Doświadczenia w pracy z modelami białaczek in vitro i in vivo, diagnostyka molekularna z wykorzystaniem NGS, klonowanie, podstawy bioinformatyki.
- Doświadczenie w kierowaniu grantami i kierowaniu zespołem.
- Wszyscy kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim.
- Kandydatami nie mogą być osoby zatrudnione w ostatnich 2 latach w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.
- Kandydatami nie mogą być osoby, które w terminie składania wniosków wskazanym w ogłoszeniu konkursowym zakończyli realizację projektów o analogicznym charakterze, w szczególności Lider (NCBR) i Sonata Bis (NCN).
Lista wymaganych dokumentów:
- CV wraz z wykazem publikacji, max. 3 strony A4.
- List motywacyjny.
- Minimum jeden, ale nie więcej niż pięć załączników umożliwiających ocenę najważniejszych osiągnięć naukowych i/lub wdrożeniowych z ostatnich 10 lat, (pełne teksty publikacji, pełne teksty patentów, opisy wdrożeń),
- Opis oryginalności i przełomowości wyżej wymienionych osiągnięć i ich wpływu na rozwój danych dziedzin naukowych oraz dodatkowo opis osiągnięć i rezultatów ostatnio zrealizowanego projektu (max. 1 strona A4)
- Propozycję założeń i metod badawczych, które będą przedmiotem prac B+R zespołu badawczego kierowanego przez daną osobę w ramach realizowanego projektu wraz ze wskazaniem (jeśli dotyczy) zagranicznych partnerów naukowych, z którymi zamierza współpracować w ramach realizowanego projektu. (max. 1 strona A4)
- 2 listy rekomendacyjne od byłych przełożonych lub opiekunów naukowych z danymi kontaktowymi do osób polecających kandydata (o ile możliwe – przesłane bezpośrednio na adres team-net@ihit.waw.pl
- Ew. posiadane certyfikaty znajomości języka angielskiego.
Wszystkie dokumenty należy składać w języku angielskim jako jeden plik pdf.
Oferujemy
- Praca w profesjonalnym, dynamicznym i przyjaznym zespole naukowym w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii i współpraca z multidyscyplinarnym zespołem naukowców (Wydział Fizyki UW, Instytut Chemii Fizycznej PAN, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Jagielloński).
- Możliwość rozwoju naukowego poprzez interdyscyplinarną współpracę i udział w stażach zagranicznych.
- Atrakcyjne wynagrodzenie.
- Możliwość utworzenia zespołu badawczego i udział w otwartym konkursie na rekrutację osób do zespołu.
- Zagwarantowane środki na założenie zespołu badawczego stanowiące 50 % wysokości dofinansowania projektu.
- Wynagrodzenie członków zespołu badawczego finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 –2020 (PO IR), Oś IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, Działanie 4.4: Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R. w ramach konkursu TEAM-NET ogłoszonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
- Zatrudnienie członków zespołu badawczego na podstawie umowy o pracę na czas trwania projektu.
Poznaj
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Instytut Hematologii i Transfuzjologii jest głównym w Polsce ośrodkiem naukowym w zakresie hematologii i transfuzjologii oraz referencyjnym ośrodkiem kliniczno-diagnostycznym.Misją Instytutu Hematologii i Transfuzjologii jest udzielanie wysokospecjalizowanych świadczeń zdrowotnych oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dla postępu nauki w zakresie hematologii, transfuzjologii i dyscyplin pokrewnych przy zachowaniu dbałości o przyjazne i bezpieczne warunki pobytu pacjentów i pracy personelu Instytutu.Instytut prowadzi działalność leczniczą (lekarze, pielęgniarki), diagnostyczną (diagności), naukową i dydaktyczną. Dodatkowo pracownicy biurowi dbają o obsługę lecznictwa, finanse, obsługę kadrowo-płacową, właściwy sprzęt badawczo-diagnostyczny oraz zaawansowane systemy IT wspierające codzienną pracę.Jeżeli w ogłoszeniach zarówno na naszej stronie internetowej jak i praca.pl nie ma ogłoszenia o rekrutacji na stanowisko na jakie jesteście Państwo zainteresowani aplikacje można wysłać na rekrutacja@ihit.waw.pl Zostanie ona przekierowana do ewentualnie zainteresowanego działu.Działalność lecznicza Instytutu obejmuje:-diagnostykę i leczenie chorób układu krwiotwórczego i chłonnego-diagnostykę i leczenie zaburzeń hemostazy-opiekę nad chorymi na porfirię-przeszczepianie krwiotwórczych komórek macierzystych-leczenie chirurgiczne, w tym również u chorych z wrodzonymi i nabytymi zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz w zakresie chirurgii naczyń.
Działalność lecznicza realizowana jest w pięciu klinikach:1/ Klinika Hematologii,2/ Klinika Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych,3/ Klinika Transplantacji Komórek Krwiotwórczych,4/ Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Hematologicznej,5/ Klinika Chirurgii Naczyniowej,oraz na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Leczenia Dziennego, Oddziale Badań Klinicznych oraz na Bloku Operacyjnym..Działalność diagnostyczna Instytutu obejmuje szeroki zakres badań laboratoryjnych niezbędnych w diagnostyce chorób układu krwiotwórczego i chłonnego, układu hemostazy, chorób metabolicznych oraz badania z zakresu immunologii transfuzjologicznej, diagnostyki allo- i autoimmunizacji antygenami komórek krwi, diagnostyki konfliktu matczyno-płodowego, powikłań potransfuzyjnych, wrodzonych i nabytych anemii hemolitycznych i badań chimeryzmu. W Instytucie prowadone są również badania wirusologiczne w zakresie diagnostyki i epidemiologii wirusów ważnych ze względu bezpieczeństwa przetoczeń krwi oraz immunogenetyczne typowanie biorców i dawców do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Instytut wykonuje badania obrazowe, diagnostykę chorób naczyń i badania endoskopowe w szerokim zakresie.