Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice Makler Katowice
Makler Towarów Giełdowych

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
4488 dni temu

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która jest największym sprzedawcą i dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce oraz drugim co do wielkości jej producentem. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju, zatrudnia około 29,5 tys. osób. Od czerwca 2010 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych  w Warszawie S.A.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: 01_06_2012

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne;
  • 3 – 5 lat doświadczenia w branży energetycznej lub na rynkach finansowych;
  • Otwartość na zmiany, nowości, udoskonalenia i nowe rozwiązania;
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność przekazywania informacji w sposób logiczny, jasny i zrozumiały;
  • Umiejętność analizowania informacji, dokonywania ich weryfikacji i krytycznej oceny;
  • Wiedza na temat wpływu instytucji zewnętrznych na Spółkę i jej działalność;
  • Umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji przy ograniczonej ilości danych lub w krótkim czasie;
  • Umiejętność oceny sytuacji i dostosowanie się do zmiennych okoliczności;
  • Umiejętność dostrzegania potencjalnych ryzyk i ich niwelowania;
  • Wykazywanie zaangażowania i samodzielność w podejściu do obowiązków służbowych;
  • Wiedza z zakresu otoczenia biznesowego;
  • Wiedza ekonomiczna z zakresu prowadzenia działalności handlowej oraz wiedza formalno-prawna dotycząca zawierania transakcji handlowych i umów;
  • Terminowość i samodyscyplina;
  • Opanowanie w sytuacjach stresowych;
  • Dbałość o rzetelność i jakość realizowanych zadań i usług;
  • Pomysłowość w podejściu do rozwiązywanych problemów;
  • Umiejętność monitorowania poziomu satysfakcji partnera w relacjach handlowych;
  • Umiejętność efektywnego wykorzystywania posiadanej wiedzy merytorycznej i doświadczenia zawodowego;
  • Umiejętności negocjacyjne;
  • Znajomość zagadnień z zakresu energetyki, w tym Prawa energetycznego oraz pozostałych regulacji normujących działania rynku energii w Polsce;
  • Szczegółowa znajomość zagadnień związanych z rynkiem świadectw pochodzenia energii i uprawnień do emisji CO2 oraz energii elektrycznej;
  • Doświadczenie w zakresie analiz ww. rynków, w tym rynku finansowego;
  • Znajomość międzynarodowych rynków uprawnień do emisji;
  • Wiedza na temat korelacji danych makroekonomicznych, kapitałowych, politycznych i regulacyjno-prawnych (Reuters) w kontekście funkcjonowania rynku energii elektrycznej, paliw, uprawnień do emisji CO2 oraz Praw Majątkowych dla świadectw pochodzenia energii;
  • Znajomość języka angielskiego.

Preferencje:

  • Licencja maklera papierów wartościowych i/lub licencja maklera giełd towarowych i/lub licencje giełd europejskich;
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie obrotu uprawnieniami do emisji CO2, świadectwami pochodzenia energii i energią elektryczną.
Zakres obowiązków:
  • Analiza możliwości działań zewnętrznych celem wykorzystania dostępnych instrumentów rynkowych;
  • Operacyjne działania w ramach zarządzania portfelem uprawnień do emisji CO2 oraz Praw Majątkowych dla świadectw pochodzenia energii, w tym bieżąca analiza rynku, określenie warunków brzegowych cen, analizowanie dostępności środków finansowych, celem przeprowadzenia transakcji, sporządzanie kalkulacji cenowych oraz ofert handlowych, negocjacje cenowe;
  • Realizowanie i zlecanie transakcji handlowych w zakresie działalności hedgingowej, spekulacji oraz arbitrażu na dostępnych platformach obrotu, giełdach oraz w bezpośrednich kontraktach (rynek OTC), w szczególności w zakresie negocjowania, zawierania i podpisywania porozumień transakcyjnych. Obrót produktami z dostawą fizyczną oraz instrumentami finansowymi i pochodnymi w zakresie uprawnień do emisji CO2 i praw majątkowych dla świadectw pochodzenia energii;
  • Prowadzenie bazy danych w zakresie dokonywanych i zlecanych transakcji;
  • Sporządzanie i opiniowanie dokumentacji formalno-prawnej związanej z realizowanymi i zlecanymi transakcjami;
  • Dokonywanie obowiązkowych umorzeń uprawnień do emisji CO2/ zlecanie realizacji operacji umorzenia w imieniu Spółek Grupy TAURON;
  • Opiniowanie projektów związanych z pozyskiwaniem uprawnień do emisji CO2 oraz Praw Majątkowych dla świadectw pochodzenia energii;
  • Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji umów / aneksów na zakup / sprzedaż uprawnień do emisji CO2 oraz Praw Majątkowych dla świadectw pochodzenia energii;
  • Opracowywanie raportów i danych z obszarów działania Biura o przychodach i kosztach;
  • Sporządzanie analiz z zakresu działania Biura;
  • Monitorowanie wspólnotowych i krajowych aktów prawnych i ich zmian;
  • Opracowywanie dokumentacji anglojęzycznej.
Oferujemy:
  • Ciekawą pracę w dynamicznym zespole;
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia;
  • Możliwość pracy w Spółce, która zarządza jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.