Ogłoszenie numer: 1916089, z dnia 2018-02-28
Instytut Fizyki Jądrowej PAN
IFJ PAN jest członkiem międzynarodowego projektu naziemnej astronomii promieniowania gamma Cherenkov Telescope Array (CTA; https://www.cta-observatory.org). W imieniu Polskiego Konsorcjum Projektu CTA, koordynuje on w Polsce prace aparaturowe związane z konstrukcją prototypowych teleskopów SST-1M (Single-mirror Small-size Telescope), które mają wejść w skład podsieci małych teleskopów Czerenkowa południowego obserwatorium CTA. Projekt SST-1M jest realizowany w ramach międzynarodowej współpracy, m.in. ze Szwajcarią (koordynator projektu) i Czechami. Prototyp teleskopu SST-1M znajduje się w IFJ PAN.
Inżynier pełniący obowiązki menadżera jakości projektu SST-1M
Miejsce pracy: Kraków
Opis stanowiska
- inżynier pełniący obowiązki menedżera jakości projektu SST-1M,
- asystent menedżera projektu SST-1M,
- asystent kierownika zespołu CTA w IFJ PAN.
Osoba na w/w stanowisku będzie odpowiedzialna za, m.in:
- prowadzenie i nadzorowanie działań jakościowych zgodnie z wymaganiami Biura Projektu CTA. Działania te obejmują m.in. plan jakości, weryfikację i walidację teleskopu, opracowanie analizy RAMS (w tym FMECA oraz analizy niezawodności o wprowadzone w środowisku Reliasoft) we współpracy z projektantami poszczególnych podzespołów instrumentu,
- udział w tworzeniu dokumentacji projektowej i koordynowanie prac z tym związanych,
- monitorowanie przebiegu prac, obiegu dokumentów, terminarzy,
- administracyjne, organizacyjne i techniczne wsparcie projektu SST-1M w IFJ PAN,
- przygotowywanie raportów i ich prezentację na spotkaniach wewnętrznych oraz spotkaniach projektu CTA.
Wymagania
- wykształcenie wyższe techniczne w specjalności, inżynier mechanik, inżynier automatyk, lub inżynier elektryk,
- mile widziane doświadczenie w zarządzaniu jakością, stosowaniu metod FMECA przeprowadzania analizy ryzyka i niezawodności z wykorzystaniem oprogramowania Reliasoft,
- biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
- zaawansowana obsługa MS Office,
- możliwość podjęcia pracy od marca 2018 r.,
- możliwość podejmowania międzynarodowych podróży służbowych,
- umiejętność efektywnej pracy w zespole i zdolności interpersonalne,
- sumienność, odpowiedzialność, terminowość, umiejętność organizacji pracy i zwracania uwagi na szczegóły, dyspozycyjność.
Oferujemy
- prace w pełnym wymiarze godzin,
- uczestnictwo w jednym z wiodących międzynarodowych projektów naukowych.
Poznaj
Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN
Bierzemy udział w największych eksperymentach naukowych na świecie współpracując z najbardziej znaczącymi zagranicznymi i krajowymi instytucjami naukowo-badawczymi.
Pracownicy IFJ PAN kierują się wspólnym celem
- chcą osiągnąć to, co niemożliwe,
- zrobić to, czego nigdy wcześniej nie robiono,
- być najlepsi, nie tylko w dziedzinie nauk fizycznych ale także pokrewnych – między innymi takich jak – biologia radiacyjna, radioterapia, dozymetria, radiochemia, fizyka medyczna, biofizyka, inżynieria oraz badania interdyscyplinarne.
Dlatego potrzebujemy nie tylko fizyków i inżynierów – jeśli jesteś studentem, rozpoczynasz karierę albo jesteś profesjonalistą, niezależnie od dziedziny specjalizacji, IFJ PAN może być Twoją szansą na rozwój zawodowy! Tutaj tworzymy międzynarodowe grupy badawcze – w Instytucie pracowali obywatele dwudziestu siedmiu państw. W IFJ PAN seniorzy pracują z absolwentami.
To tu tworzymy wspólny świat!
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą naukową w renomowanym międzynarodowym zespole oraz chcesz aktywnie włączyć się w prowadzenie prac badawczych, przed podjęciem decyzji gdzie zamierzasz realizować swoją karierę naukową możesz do nas przyjść, zobaczyć pracę naukowca, porozmawiać i przekonać się!
Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia ofert praktyk, tematów prac dyplomowych (I i II stopnia, III stopnia) oraz ofert pracy (stanowiska naukowe, stanowiska nienaukowe). Możesz także do nas przyjść zobaczyć laboratoria, skorzystać z ofert Dnia Otwartego, Małopolskiej Nocy Naukowców lub porozmawiać z naszymi pracownikami.