Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
Stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na IV piętrze budynku przy ul. Powstańców 41A. Budynek Urzędu wyposażony jest w windy osobowe oraz pomieszczenia sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wejście do Urzędu wyposażone w podjazd. Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie. Obsługa urządzeń wielofunkcyjnych (np. drukarka, ksero, fax). Konieczność prowadzenia rozmów telefonicznych. Permanentna obsługa klientów indywidualnych (celem udzielania informacji a także przyjęcia wniosków wraz z dokumentacją), kontakty zewnętrzne z Ośrodkami Pomocy Społecznej, Urzędami Gmin/ Miast, właściwymi instytucjami zagranicznymi (celem realizacji spraw, konsultacji, przekazania wyjaśnień), ZUS, właściwymi urzędami skarbowymi (celem uzyskania informacji i danych niezbędnych do przeprowadzenia postępowania w sprawach dot. koordynacji świadczeń społecznych), Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej (celem realizacji spraw, konsultacji, uzyskania wyjaśnień). Zagrożenie korupcją.
Zakres zadań
- Prowadzi postępowania administracyjne w oparciu o obowiązujące przepisy prawa krajowego oraz przepisy wspólnotowe celem przygotowania projektów decyzji i informacji w sprawach dotyczących ustalenia uprawnień do świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego oraz świadczenia „za życiem”.
- Prowadzi postępowania administracyjne na wniosek organów właściwych celem przygotowania ustalenia, czy i w jakim okresie w sprawie mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
- Obsługuje klientów Urzędu celem udzielenia im informacji oraz wyjaśnień na temat dokumentacji w sprawach z zakresu koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
- Współpracuje z innymi krajami w ramach Systemu Elektronicznej Wymiany Informacji dotyczących Zabezpieczenia Społecznego.
- Prowadzi korespondencję ze stronami postępowań, instytucjami krajowymi oraz właściwymi instytucjami zagranicznymi celem uzyskania informacji (danych) niezbędnych do ustalenia uprawnień do świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego oraz świadczenia „za życiem”.
- Weryfikuje oraz wprowadza dane do bazy w programie do obsługi świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego celem właściwego opracowywania sprawozdań z zakresu koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
- Opracowuje dokumentację do wniosków o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze oraz świadczenie „za życiem” rozpatrywanych w związku z koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższedoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej na stanowiskach urzędniczych lub/i w pracy biurowej
- znajomość ustaw: o świadczeniach rodzinnych, o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci
- znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
- organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
- W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- znajomość ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”
- znajomość Rozporządzenia Parlamentu europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (tytuł I, II, III – rozdział 8 oraz tytuł V)
- znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
- orientacja na klienta, myślenie analityczne