Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
Praca w terenie, wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach, częste reprezentowanie urzędu na zewnętrz.
Praca na przedmiotowym stanowisku pracy polega na wykonywaniu zadań kontrolnych w terenie w siedzibie jednostki kontrolowanej. Kontrolerzy przemieszczają się także za pomocą środków komunikacji zbiorowej (np. bus, pociąg, autobus).
Praca polega w szczególności na organizowaniu i przeprowadzaniu kontroli w zespołach kontrolerów oraz na przewodniczeniu zespołowi kontrolerów.
W przypadku pracy biurowej w siedzibie Urzędu pracodawca zapewnia racjonalne, niezbędne usprawnienia w środowisku pracy w przypadku zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Usprawnienia polegają na dostosowaniu stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej wynikających ze zgłoszonego w konkretnej sytuacji stopnia i rodzaju niepełnosprawności. W przypadku niepełnosprawności wynikającej ze schorzenia narządu ruchu zapewniona jest odpowiednia wolna powierzchnia w pomieszczeniu pracy – w uzasadnionych przypadkach powierzchnia manewrowa umożliwiająca poruszanie się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Zachowane są wynikające z przepisów prawa budowlanego wymagane parametry kubatury pomieszczeń, ich wysokości, szerokości drzwi (za wyjątkiem części drzwi w budynkach zabytkowych, również z obecnością progów), oświetlenia, a także ergonomii stanowiska pracy (odpowiednie, ergonomiczne siedziska, biurka, komputery i inne sprzęty).
Część pomieszczeń higieniczno - sanitarnych posiada pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odległość od stanowiska pracy chronionej do najbliższego ustępu nie przekracza 50 m, a w przypadku konieczności korzystania wyłącznie z pomieszczenia w pełni przystosowanego do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim istnieje możliwość dotarcia do tego rodzaju pomieszczenia przy wykorzystaniu dźwigu osobowego i/lub pochylni.
Zakres zadań
- Organizuje i przeprowadza kontrole organów jednostek samorządu terytorialnego w zakresie: wykonywania zadań z zakresu administracji rządowej, realizowanych przez nie na podstawie ustawy lub porozumienia z organami administracji rządowej, wykonywania innych zadań podlegających nadzorowi Wojewody Małopolskiego, wykorzystania dotacji udzielonych z budżetu państwa na realizację zadań z zakresu administracji rządowej lub zadań własnych, realizacji zadań finansowanych z budżetu państwa, realizacji dochodów budżetu państwa.
- Organizuje i przeprowadza kontrole podmiotów innych niż organy jednostek samorządu terytorialnego lub organy rządowej administracji zespolonej w województwie w zakresie: wykonywania zadań z zakresu administracji rządowej, realizowanych przez nie na podstawie ustawy lub porozumienia z organami administracji rządowej, wykonywania innych zadań podlegających nadzorowi Wojewody Małopolskiego, wykorzystania dotacji udzielonych z budżetu państwa, realizacji zadań finansowanych z budżetu państwa.
- Organizuje i przeprowadza kontrole organów rządowej administracji zespolonej w województwie w zakresie: wykonywania zadań wynikających z ustaw i innych aktów prawnych wydanych na podstawie upoważnień w nich zawartych, ustaleń Rady Ministrów oraz wytycznych i poleceń Prezesa Rady Ministrów, gospodarki finansowej, w tym wstępnej oceny celowości poniesionych wydatków oraz realizacji właściwych procedur, realizacji zadań finansowanych z budżetu państwa, efektywności i skuteczności realizacji planów w układzie zadaniowym na podstawie mierników stopnia realizacji celów, a także, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, kontroli sposobu wykonywania przez organy niezespolonej administracji rządowej działające w województwie zadań wynikających z ustaw i innych aktów prawnych wydanych na podstawie upoważnień w nich zawartych.
- Organizuje i przeprowadza kontrole wewnętrzne instytucjonalne w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
- Uczestniczy w opracowaniu i aktualizacji planu kontroli zewnętrznych oraz sprawuje nadzór nad jego realizacją oraz w opracowaniu sprawozdań i informacji z działalności kontrolnej Wojewody Małopolskiego.
- Uczestniczy w opracowaniu i aktualizacji przepisów wewnętrznych dotyczących działalności kontrolnej, ogólnych dokumentów programowo-metodologicznych, w tym w szczególności dotyczących zakresu tematyki kontroli w związku z nowymi zadaniami kontrolnymi oraz innych dokumentów niezbędnych dla zapewnienia wykonania zadań kontrolnych Wojewody Małopolskiego, a także w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań związanych z organizacją służb kontrolnych Wojewody Małopolskiego oraz planowaniem i przeprowadzaniem kontroli.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe- czynne prawo jazdy kat. B
- znajomość ustaw: o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, o kontroli w administracji rządowej, o finansach publicznych, o rachunkowości, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy – Prawo zamówień publicznych
- znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej oraz wiedza z zakresu administracji publicznej
- umiejętność interpretacji przepisów prawa i stosowania prawa w praktyce
- myślenie analityczne
- umiejętność argumentowania
- asertywność
- skuteczna komunikacja
- odporność na stres
- umiejętność organizacji pracy
- umiejętność pracy w zespole
- kultura osobista
- obsługa komputera, w tym znajomość pakietu MS OFFICE,
- w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- przeszkolenie specjalistyczne z zakresu zamówień publicznych, finansów publicznych, rachunkowości
- dyspozycyjność