Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
Budynek Urzędu bez barier architektonicznych, wyposażony jest w windy osobowe oraz toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do Urzędu wyposażone w podjazd. Stanowisko biurowe usytuowane na IV piętrze budynku. Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie. Praca w terenie (związana m. in. z kontrolami w zakresie obiektów tymczasowych). Zagrożenie korupcją. Kontakty ze stronami postepowań, projektantami, z organami jednostek samorządu terytorialnego oraz organami nadzoru budowlanego. Wysiłek fizyczny - załączniki do wniosków o pozwolenie na budowę w sprawach dotyczących inwestycji celu publicznego to z reguły wielotomowe opracowania umieszczane w wielkogabarytowych i ciężkich opakowaniach.
Zakres zadań
- Prowadzi postępowania administracyjne celem przygotowania projektów decyzji w sprawach dotyczących udzielania pozwoleń na budowę, wykonanie innych robót budowlanych, rozbiórkę a także wydawania zaświadczeń w tych sprawach.
- Prowadzi postępowania celem przyjęcia zgłoszeń robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę (nie dotyczy zgłoszeń z projektami budowlanymi wymaganymi przepisami prawa) oraz zgłoszeń rozbiórki a także wydawania zaświadczeń w tych sprawach.
- Prowadzi postępowania w trybie nadzwyczajnym celem przygotowania projektów rozstrzygnięć w sprawach wznowienia, zmiany bądź uchylenia decyzji Wojewody Śląskiego.
- Prowadzi postępowania administracyjne w celu przygotowania projektów postanowień dotyczących udzielenia bądź odmowy zgody na odstępstwo od przepisów techniczno - budowlanych.
- Przygotowuje projekty pism (lub projekty pism i kopii dokumentacji), celem udzielania odpowiedzi na wnioski kierowane do Wydziału Infrastruktury przez strony po zakończonym postępowaniu lub w trybie informacji publicznej.
- Prowadzi postępowania administracyjne celem stwierdzenia wygaśnięcia, przeniesienia na innego inwestora lub zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.
- Prowadzi postępowania administracyjne celem wydania decyzji o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości z uwagi na konieczność wykonania prac przygotowawczych lub robót budowlanych.
- Przeprowadza postępowania wyjaśniające w celu przygotowania projektu opinii dotyczących zasadności skargi wnoszonej przez obywatela lub stanowiska w odniesieniu do petycji a następnie przekazania ich do Wydziału Kontroli odpowiedzialnego za przygotowanie ostatecznej wersji odpowiedzi.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe lub wyższe na kierunkach kształcących w specjalnościach budowlanych: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, inżynieryjnej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeńdoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z realizacją inwestycji budowlanych - w przypadku posiadania wykształcenia wyższego. Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane w przypadku posiadania wykształcenia wyższego na kierunkach kształcących w specjalnościach budowlanych: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, inżynieryjnej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń
- znajomość ustawy Prawo budowlane
- znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
- znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Rozdział I oraz V)
- znajomość Rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
- organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, komunikacja, współpraca
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- znajomość „specustaw”: o transporcie kolejowym, o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym – w zakresie wydawania pozwoleń na budowę
- myślenie analityczne, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność