Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy jest publiczną placówką służby zdrowia, udzielającą świadczenia medyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Naszym celem jest realizacja zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia. Stanowimy bazę dydaktyczną dla studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Co nas wyróżnia?
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy jest regionalną jednostką opieki zdrowotnej oddaną poprawie stanu zdrowia mieszkańców regionu i kraju poprzez:
- kompleksowe diagnozowanie i leczenie wspierane innowacjami
- kształcenie i wychowywanie kadry medycznej
- prowadzenie wielozakresowych badań, służących poprawie skuteczności diagnozowania i leczenia
- promowanie zdrowego trybu życia
Naszym priorytetem jest realizacja projektów badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, a misję dydaktyczną realizujemy w oparciu o najlepszych lekarzy specjalistów oraz najnowocześniejsze metody nauczania. Są tu hospitalizowane przypadki z medycznego punktu widzenia najtrudniejsze, wymagające wysokospecjalistycznej wiedzy i znakomitego sprzętu. Oprócz realizacji wysokospecjalistycznych procedur medycznych, naszym zadaniem – jako szpitala uniwersyteckiego jest również kształcenie przed i podyplomowe kadry medycznej, a także działalność naukowa i badawcza, która ma na celu rozwój medycyny oraz poprawę jakości leczenia.
1. Sprawowania nadzoru nad utrzymaniem ciągłości pracy i sprawności instalacji i urządzeń:
- służących wytworzeniu i rozprowadzenie ciepła w budynkach szpitala - kotłownia gazowa o mocy ponad 18MW, centrale cieplne wraz z węzłami i pod węzłami c.o. oraz wyposażeniem i towarzyszącą AKPiA, instalacja ciepła technologicznego i pary,
- instalacji wodno-kanalizacyjnych obejmujących zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków, własne ujęcia wody, stacje uzdatniania wody, hydrofornie, podczyszczalnie ścieków,
- instalacji gazów medycznych obejmującą sprężarkownie, tlenownie oraz stacje próżni.
2. Bieżące monitorowanie wpływających zgłoszeń o awariach, nieprawidłowościach w działaniu urządzeń i instalacji branży energetyczno-cieplnej, gazu ziemnego, gazów medycznych oraz wodno-kanalizacyjnej, kontrola i nadzór nad usuwaniem awarii i przywrócenia urządzeń i instalacji do stanu pełnej sprawności.
3. Kontrola terminowości przeprowadzenia i uczestnictwo w odbiorach urządzeń i instalacji wykonywanych przez UDT.
4. Sprawowanie nadzoru nad organizacją pracy zespołów pracowników związanych z branżą energetyczno-ciepłowniczą, wodno- kanalizacyjną i gazów medycznych. Sporządzanie okresowych raportów i planów prac, kontrola wykonania czynności.
5. Przygotowywanie wniosków i opisów przedmiotu zamówienia dla postępowań przetargowych dotyczących przeglądów, napraw, remontów nadzorowanych urządzeń i instalacji.
Wymagania niezbędne:
- Wykształcenie średnie.
- Świadectwo kwalifikacyjne na stanowisku eksploatacji i dozoru grupy 3 uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci gazowych oraz świadectwo kwalifikacyjne grupy 2 pkt. 1,2,4,6,7 – możliwość uzyskania na koszt szpitala w przypadku braku.
- Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych oraz zarządzania budynkiem i infrastrukturą zewnętrzną.
- Umiejętność czytania dokumentacji technicznej w zakresie nadzorowanych branż.
- Samodzielność w działaniu i umiejętność samodzielnego organizowania czasu pracy.
- Umiejętność pracy i komunikacji w zespole.
- Dobra znajomość pakietu MS-Office.
Wymagania pożądane:
- Uprawnienia budowlane do nadzorowania i kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
- Doświadczenie na podobnym stanowisku.
- Umowę o pracę
- Szeroki pakiet świadczeń socjalnych
- Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwijania własnej wiedzy
- Możliwość uzyskania uprawnień energetycznych SEP w przypadku braku aktualnych uprawnień