Prezydent miasta stołecznego Warszawy
ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze
w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy
pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa
(Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet)
w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych
Termin składania dokumentów: 1 kwietnia 2019 r.
Główne odpowiedzialności:
- Prowadzenie spraw związanych z realizacją polityki społecznej Miasta, w tym realizacja zadań zdrowia publicznego, a w szczególności identyfikowanie problemów z zakresu zdrowia publicznego i podejmowanie działań w celu ich rozwiązywania.
- Realizacja działań finansowanych ze środków wewnętrznych i spoza budżetu Miasta, związanych z organizowaniem konkursów ofert, przyznawaniem i rozliczaniem dotacji na realizację programów podmiotom, również tym, dla których m.st. Warszawa nie jest podmiotem tworzącym oraz sprawowanie kontroli merytorycznej i finansowej wykonania umów. Realizacja programu społecznego skierowanego do wybranej grupy (mieszkanki m.st. Warszawy).
- Prowadzenie okresowych, systematycznych analiz sytuacji społecznej i zdrowotnej mieszkanek m.st. Warszawy. Monitorowanie dostępu do usług oraz jakości usług publicznych z zakresu polityki społecznej i zdrowia. Prowadzenie współpracy finansowej i pozafinansowej z organizacjami pozarządowymi.
- Realizacja zadań związanych ze Strategią Społeczną m.st. Warszawy.
- Bieżąca współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu realizującymi zadania z zakresu polityki społecznej i zdrowia.
Charakterystyka pracy:
- Opracowanie i wdrażanie kompleksowego programu na rzecz kobiet, mającego na celu podnoszenie standardów usług i dostępności opieki zdrowotnej dla kobiet w Warszawie, koordynowanie działań komórek organizacyjnych Urzędu, jednostek organizacyjnych Urzędu i organizacji pozarządowych w tym zakresie oraz monitorowanie działań związanych z ochroną kobiet przed przemocą i dostępnością wsparcia psychologicznego i prawnego dla kobiet doznających przemocy w rodzinie.
- Prowadzenie działań na rzecz równych praw, szans i możliwości kobiet i mężczyzn, promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej kobiet oraz równouprawnienia we wszystkich dziedzinach życia, a w szczególności upowszechnianie wiedzy na temat sytuacji i działalności kobiet, wspieranie udziału kobiet w życiu publicznym i kulturalnym, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć oraz organizowanie akcji społecznych, szkoleń, debat i konferencji promujących ideę równouprawnienia we wszystkich dziedzinach życia.
- Przygotowywanie cyklicznych raportów o sytuacji kobiet w Warszawie oraz przygotowywanie projektów programów działań służących poprawie materialnych, społecznych i kulturalnych warunków ich życia, a także przedstawianie Prezydentowi m.st. Warszawy raportów o realizacji zadań oraz analiz, wniosków, ocen i propozycji wynikających z zadań Pełnomocnika.
- Stała współpraca z Warszawską Radą Kobiet, w tym organizacja cyklicznych spotkań o charakterze konsultacyjno-doradczym oraz powoływanie w razie potrzeb grup zadaniowych do wykonania niektórych zadań oraz zlecanie przeprowadzenia ewaluacji miejskiego programu na rzecz kobiet, ekspertyz i badań.
- Koordynowanie działań związanych z możliwością pozyskiwania środków z funduszy europejskich na realizację przez m.st. Warszawa programów na rzecz kobiet.
- Praca na stanowisku związana jest ze znajomością zagadnień dotyczących ww. zadań oraz m.in. regulacji prawnych z zakresu ustaw: o pomocy społecznej, o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o finansach publicznych, o samorządzie gminnym oraz przepisów z zakresu ochrony danych osobowych.
Miejsce pracy:
Praca w budynku Urzędu i poza nim. Budynek wyposażony w windę dostosowaną do wózków inwalidzkich. Ciągi komunikacyjne umożliwiają poruszanie się wózkiem inwalidzkim. Toalety dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Budynek niedostosowany dla osób niedowidzących i niewidzących.
Stanowisko pracy:
Stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze, obsługą urządzeń biurowych oraz przemieszczaniem się wewnątrz budynku i w terenie oraz bezpośrednią i telefoniczną obsługą klienta. Na stanowisku pracy brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym.
- obywatelstwo polskie - o stanowisko mogą ubiegać się również osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zgodnie z art.11 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 z późn. zm.),
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
- niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- nieposzlakowana opinia,
- umiejętność sprawnej obsługi komputera weryfikowana poprzez aplikowanie na to stanowisko wyłącznie drogą elektroniczną,
- wykształcenie wyższe minimum I stopnia,
- minimum 4 lata stażu pracy,
- powyżej 4 lata doświadczenia zawodowego z zakresu polityki społecznej, nauk medycznych lub przynajmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w ww. zakresie oraz minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie kierowania ludźmi,
- komunikatywna znajomość języka angielskiego weryfikowana podczas testu wiedzy lub/i rozmowy kwalifikacyjnej,
- wymagane kompetencje: identyfikacja z urzędem, sumienność, samodzielność, komunikacja, współpraca, dążenie do rezultatu,
- przedstawienie pisemnej koncepcji zawartości merytorycznej programu m.st. Warszawy na rzecz kobiet z uwzględnieniem strategii jego wdrażania w m.st. Warszawie m.in. z wykorzystaniem potencjału sektora prywatnego, organizacji pozarządowych,poszczególnych biur Urzędu m.st. Warszawy, max 3 strony A4 –podstawowe informacje o aktualnych zadaniach biur dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej m.st. Warszawa: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/biura_urzedu/default.htm.
- wykształcenie wyższe minimum I stopnia z zakresu nauk humanistycznych, polityki społecznej, finansów, administracji, zarządzania, zdrowia publicznego, jednolite magisterskie na kierunku prawo,
- powyżej 4 lata doświadczenia zawodowego z zakresu zarządzania, administracji publicznej lub przynajmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w ww. zakresie oraz minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie kierowania ludźmi.