Praca.pl Praca Małopolskie Kraków-Śródmieście
Glówny księgowy/księgowa

MENTE BUSINESS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Kraków, Śródmieście
9 500 - 12 500 zł brutto/mies.
kierownik/koordynator
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
3 godz. temu

Ogłoszenie numer: 9161605, z dnia 2024-07-20

Zajmujemy się obsługą firm – od małych, początkujących działalności, po duże, od lat funkcjonujące na rynku podmioty. Zapewniamy wsparcie obejmujące: rozpoczęcie działalności, usługi księgowe, rozliczenia podatkowe oraz obsługę kadrowo-płacową. Doradzamy w sprawach związanych z legalizacją pobytu, zatrudnieniem cudzoziemców, a także w obszarze całościowego outsourcingu pracowniczego.

Miejsce pracy: Kraków, Śródmieście

Opis stanowiska

przeprowadzenie diagnozy potrzeb Klienta w zakresie formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz formy opodatkowania
podatkowy audyt działalności Klienta
audyt procesów kadrowych i płacowych Klienta
audyt całości procesów finansowych u Klienta
opracowanie najwyższej jakości procedur obsługi Klienta
opracowanie wewnętrznych procedur w zakresie organizacji pracy, obiegu dokumentów i informacji
budowanie i wzmacnianie zespołu w sposób zgodny z wartościami Firmy
tworzenie optymalnych narzędzi potrzebnych do wykonywania pracy
bieżąca weryfikacja pracy zespołu m.in. w zakresie kalkulacji zobowiązań podatkowych Klientów oraz prawidłowego ujmowania wszystkich zdarzeń gospodarczych w odpowiednich rejestrach
udział w kontrolach skarbowych, ZUS, PIP w ramach działalności Klientów
udział w tworzeniu umów, formularzy, dokumentów itp.
odpowiedzialność za terminowe złożenie informacji i deklaracji podatkowych Klientów
odpowiedzialność za sporządzanie sprawozdań finansowych Klientów
opracowanie optymalnego sposobu osiągnięcia celów biznesowych Klientów w obszarze finansowym
opracowanie praktycznych planów kont oraz rozwiązań w zakresie rachunkowości zarządczej
udział w procesie automatyzacji i cyfryzacji procesów finansowych i administracyjnych
udział w tworzeniu oferty Biura dla Klientów
prowadzenie szkoleń dla zespołu
budowanie dobrych relacji z Klientami

Wymagania

łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność prowadzenia rozmów z Klientami
myślenie strategiczne i pro biznesowe
znajomość obowiązków i terminów związanych ze składaniem informacji/deklaracji do właściwych Instytucji
otwartość na zmiany i nowinki technologiczne
doświadczenie we wdrażaniu systemów finansowych oraz worflow
perfekcyjna znajomość przepisów podatkowych oraz Ustawy o rachunkowości
biegła znajomość zagadnień związanych z otwieraniem, zawieszaniem i likwidacją działalności gospodarczych
znajomość zmian w zakresie podatków
konsekwentność, rzetelność, zaangażowanie, kreatywność, wielozadaniowość
znajomość zagadnień prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej
umiejętność pracy operacyjnej tj. wprowadzania dokumentów do systemu finansowo- księgowego
znajomość systemu OPTIMA

Oferujemy

zatrudnienie na podstawie umowy o pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie dostosowane do posiadanej wiedzy oraz doświadczenia
niezależność i samodzielność w realizowaniu powierzonych zadań
pracę w biurze położonym w dogodnej lokalizacji - blisko Ronda Mogilskiego
stabilne i perspektywiczne zatrudnienie oraz rozwój
elastyczne godziny pracy - do ustalenia w zależności od potrzeb
możliwość rozwoju zawodowego - finansowanie szkoleń i kursów oraz możliwość korzystania z profesjonalnych źródeł wiedzy
kawa/herbata/owoce codziennie oraz słodkości dość często
miłą atmosferę pracy w zgranym zespole i dodatkowe benefity

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku aplikowania.

?  Co oznacza „Aplikuj szybko”?
„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany.

Poznaj

Zajmujemy się obsługą firm – od małych, początkujących działalności, po Zajmujemy się obsługą firm – od małych, początkujących s, po duże, od lat fusnkcjonujące na rynku podmioty. Zapewniamy wsparcie obejmujące: rozpoczęcie działalności, usługi księgowe, rozliczenia podatkowe oraz obsługę kadrowo-płacową. Doradzamy w sprawach związanych z legalizacją pobytu, zatrudnieniem cudzoziemców, a także w obszarze całościowego outsourcingu pracowniczego. Zapewniamy spokój i pewność, że powierzone nam sprawy są prowadzone zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz najwyższą staranności. Ponosimy pełną odpowiedzialność za wykonybszarze całościowego outsourcingu pracowniczego. Zapewniamy spokój i pewność, że powierzone nam sprawy są prowadzone zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz najwyższą staranności. Ponosimy pełną odpowiedzialność za wykonywane usługi – posiadamy polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności biura rachunkowego.