Ogłoszenie numer: 1778621, z dnia 2017-09-15
Instytut Fizyki Jądrowej PAN
Pełna histopatologia raka trzustki przy zastosowaniu obrazowania chemicznego
Projekt jest realizowany w ramach programu HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Opis projektu:
Gruczolakorak przewodowy trzustki to najczęstszy typ raka trzustki i pomimo, że stanowi mniej niż 3% wszystkich nowotworów, pozostaje trzecim liderem zgonów spowodowanych nowotworami, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w Stanach Zjednoczonych (53 000 szacunkowych nowych przypadków i śmiertelność rzędu 80%w ciągu roku od wykrycia). Rak trzustki ma bardzo złe prognozy, może przerzutować nawet po usunięciu i wyraźnie wymaga opracowania nowych i dokładnych metod diagnostycznych. Obrazowanie w podczerwieni (IR) w wysokiej rozdzielczości (high definition) to nowa, potężna technika mikroskopowa, która ostatnio została wdrożona do obrazowania tkanek pod kątem zmian składu chemicznego i posiada bardzo duży potencjał do dokładnej diagnostyki raka.
Głównym celem tego projektu jest wykorzystanie obrazowania chemicznego w postaci obrazowania w podczerwieni w wysokiej rozdzielczości, w celu stworzenia pełnego opisu tkanki trzustkowej i zmian związanych z rakiem. Osiągnięcie tych celów polegać będzie na zarejestrowaniu obrazów tkanek trzustkowych w podczerwieni (w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN), a następnie stworzeniu modelu klasyfikacji / wykrywania raka opartego na metodach uczenia maszynowego (Random Forest, Neural Networks, itp.).
Fizyk / Chemik
Miejsce pracy: Kraków
Opis stanowiska
- Rejestracja obrazów mikroskopowych
- Przygotowanie i wstępna obróbka danych
- Częściowe prowadzenie dokumentacji projektu oraz zamówień
Sposób wynagradzania:
- Umowa o pracę
Data rozpoczęcia pracy:
- 1.10.2017
Okres zatrudnienia:
- 18 miesięcy
Wymagania
- Tytuł magistra w dziedzinie nauk przyrodniczych lub technicznych
- Odpowiedzialność, umiejętność samodzielnej pracy oraz wysoka motywacja
- Umiejętność dobrej organizacji czasu pracy oraz umiejętność prowadzenia dokumentacji eksperymentalnej
- Preferowane doświadczenie w technikach mikroskopowych
- Mile widziane doświadczenie w analizie danych i programowaniu w środowisku Matlab
- Znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
Oferujemy
- Pracę w profesjonalnej i przyjaznej grupie badawczej w IFJ PAN
- Szkolenie w zakresie nowoczesnych metod mikroskopowego obrazowania chemicznego oraz uczenia maszynowego w zastosowaniu do 'big-data'
Lista wymaganych dokumentów:
- Curriculum Vitae
- Podanie o pracę
- List motywacyjny (do 1 strony A4)
- List rekomendacyjny od pracodawcy bądź opiekuna naukowego jeżeli brak poprzedniego pracodawcy
Poznaj
Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN
Bierzemy udział w największych eksperymentach naukowych na świecie współpracując z najbardziej znaczącymi zagranicznymi i krajowymi instytucjami naukowo-badawczymi.
Pracownicy IFJ PAN kierują się wspólnym celem
- chcą osiągnąć to, co niemożliwe,
- zrobić to, czego nigdy wcześniej nie robiono,
- być najlepsi, nie tylko w dziedzinie nauk fizycznych ale także pokrewnych – między innymi takich jak – biologia radiacyjna, radioterapia, dozymetria, radiochemia, fizyka medyczna, biofizyka, inżynieria oraz badania interdyscyplinarne.
Dlatego potrzebujemy nie tylko fizyków i inżynierów – jeśli jesteś studentem, rozpoczynasz karierę albo jesteś profesjonalistą, niezależnie od dziedziny specjalizacji, IFJ PAN może być Twoją szansą na rozwój zawodowy! Tutaj tworzymy międzynarodowe grupy badawcze – w Instytucie pracowali obywatele dwudziestu siedmiu państw. W IFJ PAN seniorzy pracują z absolwentami.
To tu tworzymy wspólny świat!
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą naukową w renomowanym międzynarodowym zespole oraz chcesz aktywnie włączyć się w prowadzenie prac badawczych, przed podjęciem decyzji gdzie zamierzasz realizować swoją karierę naukową możesz do nas przyjść, zobaczyć pracę naukowca, porozmawiać i przekonać się!
Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia ofert praktyk, tematów prac dyplomowych (I i II stopnia, III stopnia) oraz ofert pracy (stanowiska naukowe, stanowiska nienaukowe). Możesz także do nas przyjść zobaczyć laboratoria, skorzystać z ofert Dnia Otwartego, Małopolskiej Nocy Naukowców lub porozmawiać z naszymi pracownikami.