Praca.pl Praca śląskie Chorzów Dyrektor Szkoły Chorzów
Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego

PSONI Koło w Chorzowie
Chorzów
dyrektor
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
4 godz. temu

Ogłoszenie numer: 9172531, z dnia 2024-07-29

Naszą misją jest dbanie o godność osób z niepełnosprawnością intelektualną, wspieranie ich rodzin, aby były w stanie sprostać sytuacjom, które pociąga za sobą fakt urodzenia dziecka z niepełnosprawnością intelektualną. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin poprzez prowadzenie wielospecjalistycznej pomocy dzieciom i młodzieży w szczególności w zakresie edukacji, wczesnej interwencji, rehabilitacji oraz terapii grupowej.

Stowarzyszenie prowadzi 3 placówki: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Ośrodek Wsparcia - Dzienny Dom Pobytu.

Miejsce pracy: Chorzów

Opis stanowiska

PSONI Koło w Chorzowie zatrudni nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego na stanowisko Dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego (niepublicznej wielospecjalistycznej placówki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężeniami).

Główne obowiązki:
  • organizacja, koordynowanie pracy Ośrodka w zakresie działalności rehabilitacyjno - edukacyjno - terapeutycznej i obsługowej
  • nadzór nad pracą pracowników pedagogicznych i personelu pomocniczego
  • nadzór nad pracą personelu medycznego
  • kontraktowanie świadczeń z NFZ
  • dokumentowanie pracy i prowadzenie sprawozdawczości z działalności z OREW
  • planowanie rocznych i bieżących wydatków, remontów
  • pozyskiwanie dodatkowych środków na funkcjonowanie placówki
  • organizacja sporządzania, przyjmowania obiegu, kontroli i przechowywania dokumentów
  • sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem merytorycznym
  • współpraca z Zarządem Koła PSONI w Chorzowie

Wymagania

  • Wykształcenie: wyższe na kierunku Pedagogika specjalna specjalność oligofrenopedagogika lub Pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie lub Oligofrenopedagogika i metody korekcyjno – kompensacyjne lub Wczesne wspomaganie rozwoju, rewalidacja i terapia pedagogiczna dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi lub wyższe na dowolnym kierunku i przygotowanie pedagogiczne i studia podyplomowe na kierunku pedagogika specjalna, specjalność oligofrenopedagogika lub pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie lub wyższe na kierunku dowolnym i kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki oraz przygotowanie pedagogiczne.
  • Dodatkowe kwalifikacje: studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą, dodatkowo mile widziany kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania służbą zdrowia.
  • Min. 5 lat doświadczenia w w pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną
  • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

Oferujemy

Ogłoszenie o naborze, dodatkowe informacje oraz listę wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej PSONI Koło w Chorzowie:

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku aplikowania

Aplikacje przyjmujemy do dnia 31.08.2024.

?  Co oznacza „Aplikuj szybko”?
„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany.

Poznaj