Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Business Development Manager

Grupa Quartz System
Katowice
praca stacjonarna
4808 dni temu

Ogłoszenie numer: 158459, z dnia 2011-07-20

Firma posiadająca jedyne w Europie złoża, unikalnego kamienia naturalnego w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje pracowników na stanowisko:

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

  • Zapewnienie stałego wzrostu sprzedaży i udziału w rynku;
  • Budowanie sieci sprzedaży;
  • Budowanie wizerunku marki oraz realizacja założonych wolumenów oraz poziomu zysków;
  • Kompleksowe zarządzania całością działań marketingowych i sprzedażowych w zakresie marki;
  • Opracowywanie rocznych planów działań sprzedażowo - marketingowych, ich wdrażanie oraz nadzór nad realizacją;
  • Zarządzanie podległym zespołem zgodnie z polityką personalną Spółki;
  • Weryfikacja i rozliczanie dokumentów związanych z pracą podległych pracowników, szczególnie w zakresie sprzedaży towarów Spółki;
  • Kontrola i monitoring pracy podległych handlowców;
  • Tworzenie, realizacja i terminowe rozliczanie budżetów regionalnych;
  • Współudział w windykacji należności;
  • Współpraca z działem finansowym, marketingu, logistyki i personalnym;
  • Tworzenie pozytywnej opinii o firmie wśród podległego personelu i klientów – niezależne wizyty u najważniejszych klientów;
  • Regularne raportowanie osiągnięć regionu, kontrolowanie i zatwierdzanie wizyt, wydatków, współudział w tworzeniu, naliczaniu premii dla przedstawicieli, pośredniczenie w kontaktach między pracownikami innych działów, a przedstawicielami;
  • Wykonywanie innych poleceń przełożonych związanych z wykonywaną pracą.

Wymagania

  • Niezbędne 3-5 letnie doświadczenie w handlu na stanowisku przedstawiciela handlowego w branży budowlanej (kamień naturalny, ceramika budowlana);
  • Wykształcenie wyższe, ukończone studia z zakresu marketingu będą dodatkowym atutem;
  • Minimum 1 rok doświadczenia na podobnym stanowisku w zakresie kierowania niewielkim zespołem;
  • Znajomość polskiego i europejskiego rynku kamieni naturalnych i wyrobów z kamienia naturalnego;
  • Posiadanie i wykorzystanie kontaktów własnych w celu uzyskania dużej dynamiki sprzedaży w okresie startowym;
  • Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu rozwojem marek produktów premium;
  • Wiedza w zakresie podstaw marketingu, negocjacji handlowych, kierowania zespołem;
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość handlu nowoczesnego,
  • Bardzo dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne, umiejętność nawiązywania kontaktów z klientami sieciowymi
  • Orientacja biznesowa;
  • Prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • Stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Ciekawą, pełną wyzwań i samodzielną pracę, dającą możliwość rozwoju,
  • Bardzo dobrą atmosferę pracy i atrakcyjne warunki zatrudnienia.