Creotech Instruments S.A. historia firmy
W 2008 roku trzy osobowości nauki i techniki zakładają Creotech Sp. z o. o. Międzynarodowe doświadczenie i zdobyte uznanie zawodowe zjednują wymagającego, międzynarodowego klienta biznesowego do ich wybitnego know-how od samego początku istnienia firmy.
Jednak to sukces stworzenia kamer do projektu "PI of the Sky" i ich produkcja przynoszą uwagę szerokiej opinii publicznej i znacząco zwiększają zaufanie ostrożnego krajowego rynku naukowego. Współpracując z Instytutem Problemów Jądrowych w Świerku i Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, Spółka tworzy kamerę K20 umożliwiającą obserwację najjaśniejszych błysków w widmie promieniowania gamma, związanych z eksplozją supernowej obserwowaną w projekcie PI of the Sky. Osiągnięcie zostaje dostrzeżone nie tylko przez społeczność naukową, ale również docenione licznymi i znaczącymi nagrodami dla Spółki i jej produktów.
Od tamtej pory każdy rok przynosi Creotechowi skok w rozwoju. 2009 to rok zarówno intensywnej komercjalizacji technologii Spółki, jak i nie mniej intensywnej współpracy z CERN (Europejską Organizacją Badań Jądrowych). Wśród zleceń z CERN jest też prototyp karty akwizycji danych dla akceleratorów cząstek, która to karta, jako kolejny już produkt, zostaje doceniona i nagrodzona przez środowisko naukowe.
W 2010 roku Spółka rozwija kolejną grupę produktów do etapu prototypu. Dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 1,5 mln zł na prototyp kamery astronomicznej jest kolejnym dowodem na rangę osiągniętą przez Creotech Sp. z o.o. Spółka zaczyna też pierwszą intensywną rekrutację.
W 2011 roku Creotech Sp. z o.o. wprowadza na rynek ważne rozwiązanie M2M - komputer Tinyputer, którego od tamtej pory sprzedano 8000 egzemplarzy. Ciągły rozwój firmy sprawia, że zostaje ona wzbogacona o nowego Wspólnika, a sama Spółka przechodzi reorganizację. W efekcie, we wrześniu 2011 r Jacek Kubrak dołącza do trio naukowców, zwiększa kapitał i w listopadzie Spółka zmienia swoją formę prawną na Spółkę Akcyjną, a nazwę na Creotech Instruments S.A.
W 2012 roku dwie niepubliczne emisje akcji Creotech Instruments S.A. znacząco podnoszą wartość Spółki. Firma działa w czterech obszarach strategicznych:
- przemysł kosmiczny;
- aparatura naukowa (w tym systemy na potrzeby akceleratorów cząstek);
- urządzenia przemysłowe (M2M, kamery).
- produkcja kontraktowa elektroniki.
Na tym etapie rozwoju Creotech Instruments S.A., razem z siedmioma innymi firmami z Polski, zostaje zaszczycone biznesowym zaproszeniem na spotkanie z przedstawicielami Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).
W rezultacie, w styczniu 2013 r Creotech Instruments S.A. otrzymuje swój pierwszy projekt kosmiczny zbudowania komponentów dla eksperymentu naukowego ASIM, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jacek Kosiec, wizjoner i specjalista w dziedzinie rozwoju biznesu high-tech, obejmuje stanowisko Dyrektora Programów Kosmicznych Creotech. Mając na uwadze zachowanie również innych obszarów strategicznych, w kwietniu tego samego roku Spółka przyjmuje znaczące zamówienie z CERN na dostawę kart akwizycji danych dla akceleratorów cząstek. Jako że priorytet dwóch pierwszych sektorów strategicznych się zwiększa, Creotech Instruments S.A. odpowiednio dostosowuje i zwiększa swoją działalność, infrastrukturę firmy i zatrudnienie. W ramach tych działań firma zbudowała też własny cleanroom. W kolejnym kroku Creotech Instruments S.A. otrzymuje certyfikaty ESA dla montażu kwalifikowanej elektroniki kosmicznej. Kwalifikacje te skutkują zaproszeniem do konsorcjów PROBA 3 i NEOSTEL dla projektów ESA w Polsce. Podjęta zostaje również współpraca Creotechu z polskimi i zagranicznymi placówkami, prowadzącymi projekty kosmiczne, takimi jak SRC PAS, AIRBUS, czy Compagnia Generale per lo Spazio.
W 2014 roku Creotech Instruments S.A. rozpoczyna projekty ASTP, NEOSTEL, PROBA-3, MAIT_QUAL i OPS-SAT i zostaje członkiem konsorcjum SSOOZ. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Spółka pozyskuje finansowanie na rozwój infrastruktury do budowy satelit. Wtedy też następuje pierwsza inwestycja polskiego rządu w prywatnej firmie od czasów II Wojny Światowej, uzyskana właśnie przez Creotech Instruments S.A. Jest nią wsparcie Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), jako inwestora strategicznego. Odpowiednim akcentem zamykającym kolejny rok spektakularnego rozwoju firmy jest ukończenie w grudniu montażu dużego cleanroomu i zainstalowanie linii produkcyjnej do automatycznego montażu elektroniki.
Obecnie Creotech Instruments S.A. realizuje osiem projektów sektora kosmicznego, a siedem kolejnych jest na etapie przygotowania, w tym projekt integracji mikrosatelity.
Aktualne oferty pracy
Zobacz oferty innych pracodawców
-
Kierownik Projektów Optymalizacji Procesów i Usług (k/m)
Emitel S.A. Warszawa praca stacjonarnakierownik/koordynator / menedżer umowa o pracę pełny etat -
Account Manager – Klient Korporacyjny / Instytucje Publiczne
Orange Polska Warszawa praca hybrydowaspecjalista junior / mid / senior kontrakt B2B 8 000 - 25 000 zł netto (+VAT)/mies. -
Specjalista ds. budowy infrastruktury energetycznej
NetWorkS! sp. z o.o. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat -
Senior Product Designer
starszy specjalista (senior) kontrakt B2B pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Specjalista ds. Pomiarów PEM
specjalista (mid) umowa o pracę -
Specjalista ds. zasilania i klimatyzacji (k/m)
Emitel S.A. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista (mid) / pracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat -
Konsultant / Konsultantka w Sklepie Firmowym T-Mobile
T-Mobile Polska Warszawa, KEN 98 praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat -
Doradca / Doradczyni Klienta Biznesowego
T-Mobile Polska mazowieckie praca mobilnaspecjalista junior / mid / senior kontrakt B2B rekrutacja online -
Site Reliability Engineer
Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. Warszawa praca hybrydowaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat -
Senior System Analyst
Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. Warszawa praca hybrydowastarszy specjalista (senior) umowa o pracę pełny etat