Nadchodzi długo wyczekiwany przez wielu Czarny Piątek, czyli dzień przedświątecznych obniżek cen. Dla klientów to szansa na złapanie wyjątkowych okazji, dla firm zysk, ale i ogromne wyzwanie logistyczne. Kto najbardziej korzysta na Black Friday? Czy robienie zakupów tego dnia faktycznie się opłaca? Podpowiadamy, jak przetrwać Czarny Piątek i z perspektywy konsumenta, i pracownika sklepu.
Lista stanowisk w obszarach zawodowych
Administracja biurowa
Administracja publiczna / Służba cywilna
Architektura
Badania i rozwój
Budownictwo / Geodezja
Doradztwo / Konsulting
Edukacja / Nauka / Szkolenia
Energetyka / Elektronika
Farmaceutyka / Biotechnologia
Finanse / Bankowość
Franczyza
Gastronomia / Catering
Grafika / Fotografia / Kreacja
Human Resources / Kadry
Informatyka / Administracja
Informatyka / Programowanie
Internet / e-commerce
Inżynieria / Projektowanie
Kadra zarządzająca
Kontrola jakości
Kosmetyka / Pielęgnacja
Księgowość / Audyt / Podatki
Logistyka / Dystrybucja
Marketing / Reklama / PR
Media / Sztuka / Rozrywka
Medycyna / Opieka zdrowotna
Motoryzacja
Nieruchomości
Ochrona osób i mienia
Organizacje pozarządowe / Wolontariat
Praca fizyczna
Praktyki / Staż
Prawo
Przemysł / Produkcja
Rolnictwo / Ochrona środowiska
Serwis / Technika / Montaż
Sport / Rekreacja
Sprzedaż / Obsługa klienta
Telekomunikacja
Tłumaczenia
Transport / Spedycja
Turystyka / Hotelarstwo
Ubezpieczenia
Zakupy
Najnowsze artykuły
Czarny Piątek w Polsce, czyli jak wygląda Black Friday oczami pracownika?
Równość to nie odebranie czegoś mężczyznom! Olga Kozierowska o feminizmie w pracy
– Cechy takie jak ambicja czy asertywność, które u mężczyzn są cenione, u kobiet potrafią budzić niechęć. Przypisuje się też liderkom stereotypowo męskie cechy, aby uzasadnić ich wysoką pozycję w organizacji – komentuje Olga Kozierowska, prezeska Fundacji WłączeniPlus i twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką. W wywiadzie dla Praca.pl ekspertka wyjaśnia, co współcześnie oznacza feminizm w pracy.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?
Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.
Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?
Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.