Zobacz więcej ofert pracy

Wiceprezes Zarządu

Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.
Gdańsk
dyrektor / prezes
pełny etat
praca stacjonarna
268 dni temu

Ogłoszenie numer: 8655872, z dnia 2023-11-21

UWAGA: ZGŁOSZENIA TYLKO W FORMIE PISEMNEJ W ZAMKNIĘTEJ KOPERCIE : ZGODNIE Z REGULAMINEM I OGŁOSZENIEM NA STRONIE http://bip.guk.gda.pl/oferty-pracy,48,pl.html

Informacje o Spółce:

Na wniosek kandydata Spółka udostępni w sposób elektroniczny następujące dokumenty:

  • Akt założycielski Spółki;
  • Schemat organizacyjny Spółki;
  • Aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego;
  • Sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2022 wraz ze sprawozdaniem Zarządu z działalności Spółki za 2022 rok.

Więcej informacji na stronie : http://guk.gda.pl/o-nas,3,pl.html

Miejsce pracy: Gdańsk

Opis stanowiska

Rada Nadzorcza Gdańskich Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gdańsku ogłasza Konkurs na stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiadającego za pion operacyjny w jednoosobowej Spółce Gminy Miasta Gdańsk działającej pod firmą Gdańskie Usługi Komunalne Spółka z o.o.

Pełen Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej Spółki pod adresem www.guk.gda.pl.

Warunki udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie wykształcenia wyższego lub wykształcenie wyższego uzyskanego za granicą uznanego w Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie przepisów odrębnych;
  • posiadanie co najmniej 5-letniego okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek;
    korzystanie z pełni praw publicznych;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • brak skazania za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • niepodleganie określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, w szczególności wynikającym z art. 18 §2 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1467);
  • posiadanie co najmniej 5-letniego doświadczenia zawodowego związanego z zarządzaniem operacyjnym przedsiębiorstwem świadczącym usługi komunalne
    co najmniej 5-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania zespołami ludzkimi powyżej 50 osób;
  • co najmniej 5-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania flotą samochodową powyżej 20 pojazdów ciężarowych.
  • Kandydatem nie może być osoba, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:
    • pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze;
    • wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań́;
    • jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze;
      funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej;
    • jej aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności Spółki.

Dodatkowe wymagania:

  • znajomość języka angielskiego,
  • umiejętności komunikacyjne, analityczne, negocjacyjne,
  • umiejętność myślenia strategicznego,
  • umiejętności menadżerskie,
  • umiejętności interpersonalne,
  • co najmniej 5-letnie doświadczenie w zakresie organizacji i realizacji usług komunalnych, takich jak „objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych”, „odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych”, „odbiór odpadów z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy”, „obsługa gniazd segregacyjnych”, itp.,
  • prawo jazdy kategorii C – wymóg opcjonalny.

Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:

  • list motywacyjny,
  • curriculum vitae,
  • oświadczenia o:
    • niekaralności,
    • zapoznaniu się z zasadami postępowania kwalifikacyjnego,
    • braku toczących się przeciwko kandydatowi postępowań karnych,
    • korzystaniu z pełni praw publicznych,
    • posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
    • niepodleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom i zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, w szczególności wynikającym z art. 18 § 2 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1467),
    • posiadaniu obywatelstwa polskiego,
    • wyrażeniu zgody na powołanie w skład Zarządu Spółki,
    • wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgromadzonych w procesie rekrutacji (w tym na umieszczenie na stronie internetowej Spółki danych osobowych na liście kandydatów, którzy złożyli dokumenty aplikacyjne dla potrzeb prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych kandydatów uczestniczących w postępowaniu kwalifikacyjnym znajduje się na stronie internetowej Spółki www.guk.gda.pl,
    • zachowaniu w poufności informacji uzyskanych przez kandydata w trakcie postępowania kwalifikacyjnego, w tym danych zawartych w otrzymanych przez kandydata dokumentach Spółki,
    • kandydat urodzony przed 1 sierpnia 1972 r., powinien zawrzeć oświadczenie o złożeniu Oświadczenia lustracyjnego lub oświadczenie o uprzednim złożeniu Oświadczenia lustracyjnego,
    • informację o numerze telefonu i adresie poczty elektronicznej, pod którymi należy kontaktować się z kandydatem.

Wymagania

Otwarcie zgłoszeń:

  1. Otwarcie zgłoszeń i ich weryfikacja pod względem formalnym i merytorycznym nastąpi zgodnie z Regulaminem. Zakwalifikowanie przez Radę Nadzorczą minimum jednego kandydata do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego będzie wystarczające do kontynuacji postępowania.
  2. Zgłoszenia złożone po wyznaczonym terminie, jak również zgłoszenia nie spełniające wymogów formalnych, określonych w ogłoszeniu nie będą podlegały rozpatrzeniu, a kandydaci nie wezmą udziału w dalszym postępowaniu kwalifikacyjnym.
  3. Kandydaci niezakwalifikowani do kolejnego etapu zostaną o tym powiadomieni telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

II etap - Rozmowy kwalifikacyjne:

  1. Kandydaci spełniający wszystkie wymogi zawarte w ogłoszeniu zostaną powiadomieni telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej o dokładnym terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej obejmującej m.in. ocenę wiedzy w zakresie określonym w § 8 ust. 1 Regulaminu wyboru zamieszczonego na stronie internetowej Spółki Kandydaci zaproszeni do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej mogą zostać zobowiązani przez Komisję kwalifikacyjną do złożenia najpóźniej na dzień przed wyznaczonym terminem rozmowy kwalifikacyjnej koncepcji zarządzania pionem operacyjnym Spółki.
  2. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty:
    1. dyplom ukończenia studiów wyższych,
    2. świadectwa pracy potwierdzających wymagany staż pracy,
    3. dowód osobisty,
    4. inne dokumentów potwierdzających kwalifikacje, umiejętności (referencje, rekomendacje, certyfikaty).
    5. Niezgłoszenie się kandydata na rozmowę kwalifikacyjną w określonym miejscu i terminie oznacza jego rezygnację z udziału w dalszym postępowaniu kwalifikacyjnym.

Kryteria i waga oceny kwalifikacji kandydatów:

Ocena wymagań stawianych kandydatom dokonana zostanie według następujących kryteriów:

  1. wyniki rozmowy kwalifikacyjnej – max. 50 pkt, przy czym ustala się następujące kryteria oceny i skalę ocen rozmowy kwalifikacyjnej – oceniana będzie znajomość zagadnień określonych w § 8 ust. 1 Regulaminu – każde zagadnienie w skali od 0 do 10 pkt.
  2. O ile dotyczy – ocena przedstawionej koncepcji zarządzania pionem operacyjnym Spółki – max. 20 pkt.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią Konkursu, pełna treść ogłoszenia oraz regulamin są dostępne na stronie: http://bip.guk.gda.pl/oferty-pracy,48,pl.html