Gdański Uniwersytet Medyczny
poszukuje kandydatów na stanowisko typu
Kandydat spełniający wymagania weźmie udział w realizacji projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach programu BiodivERsA, UMO-2019/31/Z/NZ8/04028, pt. „Zarządzanie bioróżnorodnością w lasach i miejskich terenach zielonych: wpływ efektu rozmycia i amplifikacji na mikrobiom gryzoni i choroby przenoszone przez gryzonie”, kierowanego przez dr Macieja Grzybka.
- Prowadzenie badań naukowych,
- Realizacja badań laboratoryjnych oraz terenowych,
- Współpracy z międzynarodowymi partnerami projektu,
- Publikowanie wyników badań w punktowanych czasopismach i monografiach,
- Uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych,
- Doskonalenie warsztatu badawczego i dydaktycznego,
- Prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim,
- Współudział w organizacji konferencji i seminariów naukowych,
- Podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
- Posiadania tytułu zawodowego magistra biologii, biotechnologii lub nauk pokrewnych,
- Gotowości do zrobienia doktoratu
- Znajomości technik molekularnych i gotowości do rozwoju umiejętności w tym zakresie,
- Znajomości języka angielskiego na poziomie min. C1,
- Gotowości do pracy w terenie (mile widziane doświadczenie w tym zakresie),
- Biegłej obsługi programu Office i znajomości pakietów statystycznych,
- Dorobku naukowego w postaci co najmniej jednej publikacji pełnotekstowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym z co najmniej Q2 lub dorobek naukowy powinien wynosić co najmniej 1,0 pkt. IF lub co najmniej jedno zarejestrowane zgłoszenie patentowe LUB co najmniej 1-rocznego stażu pracy na uczelni wyższej z perspektywą uzyskania stopnia doktora w kolejnych 4 latach LUB zaangażowania w pracę kół naukowych w czasie studiów LUB posiadania predyspozycji do pracy naukowej poparte pozytywną opinią przełożonego.
Stypendium naukowe NCN może być przyznane osobie, która w chwili rozpoczęcia przez nią realizacji zadań w projekcie badawczym spełnia którekolwiek z poniższych kryteriów:
- Jest studentem studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych drugiego stopnia, realizowanych w uczelniach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- Jest studentem co najmniej czwartego roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych jednolitych studiów magisterskich realizowanych w uczelniach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- Jest doktorantem.
Stypendium naukowe NCN można pobierać, jeżeli przez cały okres realizacji zadań w projekcie badawczym stypendysta spełnia którekolwiek z powyższych kryteriów.
Stypendysta, który przestaje spełniać kryterium, na podstawie którego przyznano mu stypendium naukowe NCN, i który nie spełnia żadnego z pozostałych kryteriów, może pobierać stypendium naukowe NCN przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy.
W okresie pobierania stypendium naukowego NCN stypendysta nie może pobierać wynagrodzenia ze środków NCN z tytułu umowy o pracę lub umów cywilno-prawnych (wynagrodzenie etatowe, wynagrodzenie dodatkowe).
Stypendia naukowe NCN można pobierać w ramach więcej niż jednego projektu badawczego finansowanego ze środków NCN pod warunkiem, że łączna kwota pobieranych stypendiów naukowych NCN nie przekracza kwoty 4500 zł miesięcznie.
- Przewidywane łączne wynagrodzenie: 3400 zł brutto/msc
- Czas trwania umowy: 30 miesięcy
- Forma zatrudnienia: umowa stypendium
Poznaj
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
Gdański Uniwersytet Medyczny to nie tylko najlepsza uczelnia medyczna w Polsce, która plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (6 miejsce).
Gdański Uniwersytet Medyczny to złożona organizacja, o długiej tradycji, wielu osiągnięciach i ogromnych możliwościach.
Obok wypełniania zadań dydaktycznych i badawczych, pełni również rolę organu założycielskiego dla czterech podmiotów leczniczych. Publikacje naukowców GUMed są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach (wysoki Impact Factor).
Gdański Uniwersytet Medyczny to ośrodek akademicki, który stawia na praktyczne nauczanie zawodu w oparciu o nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną – posiadamy m.in. nowoczesne pracownie multimedialne wykorzystujące druk 3D i zakłady symulacji.
W ciągu 75 lat bogatej historii pracownicy Uczelni i Szpitali wspólnie przyczynili się do utworzenia unikatowych jednostek w skali kraju m.in. Centrum Udarowego czy Centrum Medycyny Translacyjnej.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest miejscem styku wielu kultur dzięki realizowanym studiom anglojęzycznym (English Division) i nawiązywanej współpracy z zagranicznymi partnerami, w tym uczelniami.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest organizacją, która odważnie patrzy w przyszłość i stawia sobie wiele ambitnych celów. Uczelnia podejmuje wysiłek, by wzmocnić synergię dydaktyki, nauki oraz profesjonalnego zarządzania.