Praca.pl Praca Mazowieckie Pieńków Specjalista ds. Badań Klinicznych Pieńków
Starszy Naukowiec ds. Rozwoju Przedklinicznego

Adamed Pharma S.A.
Pieńków
specjalista mid / senior
pełny etat
umowa o pracę
praca hybrydowa
rekrutacja online
389 dni temu
Planowana rozbudowa Departamentu Innowacyjnego Adamed Pharma SA wymaga zatrudnienia nowych osób o ściśle specjalistycznych umiejętnościach. Obecnie poszukujemy Starszego Naukowca ds. Rozwoju Przedklicznego, który będzie odpowiedzialny przede wszystkim za doradztwo i prowadzenie badań w zakresie farmakologii kandydatów na innowacyjne leki oryginalne, w tym leki biologiczne. Osoba zatrudniona będzie ściśle współpracować zarówno z grupą naukowców opracowujących nowe leki w laboratoriach badawczych Adamed Pharma SA, jak również z wybranymi laboratoriami u kontrahentów zewnętrznych. Zadaniem Eksperta ds. Rozwoju Przedklicznego wraz z pozostałymi członkami zespołów projektowych będzie przygotowywanie nowych cząsteczek do badań klinicznych.
Miejsce pracy: Pieńków
Nr ref.: 787
Gwarantujemy
  • Umowę o pracę
  • Opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Kafeterię szkoleń
  • Zdrowie na 5 (akcje profilaktyczne, konsultacje medyczne, seminaria, szczepienia)
  • Możliwość realizacji swoich pasji (sport, wolontariat, ekologia)
  • Narzędzia pracy (samochód służbowy, laptop, telefon)
  • Eventy integracyjne (Festiwal Wartości, Mikołajki, Spotkanie świąteczne)
Opis stanowiska
  • Określanie na podstawie wytycznych farmaceutycznych/bieżących potrzeb zakresu niezbędnych do wykonania w ramach Projektu/Programu Badawczego badań przedklinicznych przewidzianych dla innowacyjnych leków oryginalnych. Planowanie/udział przy planowaniu oraz zlecanie badań (głównie wykonawcom zewnętrznym). Nadzór nad realizacją badań oraz weryfikacja i analiza wyników. Weryfikacja i gromadzenie dokumentacji badawczej. Sporządzanie innych analiz koniecznych do realizacji powierzonych badań, w tym konsultacji zewnętrznych z ekspertami w dziedzinie oraz Urzędami ds. Rejestracji Leków, jak również budowanie planów strategicznych dla badanych molekuł w oparciu o cele biznesowe.
  • Udział w wyborze kontrahentów zewnętrznych wykonujących badania (CRO). Udział w opracowywaniu umów biznesowych dotyczących zlecanych badań. Weryfikacja lub/i audytowanie ośrodków badawczych (CRO) współpracujących w ramach Projektu/Programu Badawczego.
  • Przestrzeganie harmonogramu i budżetu prac badawczych, raportowanie wyników i/lub postępu prac przez Kierownikiem Projektu/Programu Badawczego i Zespołem Projektowym
  • Efektywną współpracę ze współpracownikami z własnego i innych działów/obszarów Adamedu, celem realizowania prac badawczych oraz w ramach osiągania celów organizacji. Dzielenie się wiedzą, udostępnianie raportów, danych. Reprezentacja Zespołu Rozwoju Przedklinicznego w spotkaniach Zespołów Projektowych/Programowych.
  • Przygotowywanie dokumentacji przedklinicznej będącej składnikiem dokumentów związanych z badaniami klinicznymi (IB, IMPD, IND/CTD) oraz dokumentacji rejestracyjnej (dossier). Jeśli dotyczy - przygotowywanie opisów patentowych.
  • Reprezentowanie Adamedu w kontaktach z zewnętrznymi kontrahentami i ośrodkami naukowymi, na krajowych i międzynarodowych konferencjach, targach i wystawach oraz spotkaniach. Wystąpienia z prezentacjami na w/w zjazdach. Przygotowanie publikacji naukowych i posterów. Gotowość do podróży służbowych.
  • Monitorowanie i analiza danych naukowych dotyczących realizowanych badań. Śledzenie trendów rynkowych w obszarze farmacji. Dzielenie się wiedzą z Naukowcami i Młodszymi Naukowcami oraz Specjalistami z Pionu R&D w postaci prezentacji.
  • Przygotowanie merytorycznych rekomendacji dla nominowanych pomysłów na nowe projekty/rozwiązania technologiczne w ramach spotkań dyskusyjnych/decyzyjnych.
Wymagania
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: farmacja, chemia, biologia, biotechnologia;
  • Znajomość tematyki rozwoju leków innowacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem obszaru farmakologii leków (ADME, famakokinetyka, dobór dawek, itp.);
  • Praktyczną umiejętność planowania i prowadzenia badań naukowych w oparciu o posiadane dane i dostępne informacje literaturowe;
  • Doświadczenie w pracy w laboratorium (niezbędne w codzienne kooperacji z działem badawczym i zwierzętarnią);
  • Umiejętność analizy danych, w tym danych numerycznych;
  • Znajomość aktualnych wytycznych europejskich dotyczących rozwoju leków innowacyjnych;
  • 5 lat w branży farmaceutycznej w obszarze badań i rozwoju;
  • Umiejętność współpracy zespołowej;
  • MS Office – poziom zaawansowany;
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym;

Mile widziane:

  • ukończone studia doktoranckie na kierunku farmacja, chemia, biologia, biotechnologia;
  • doświadczenie we współpracy lub pracy w firmach świadczących usługi w zakresie badań naukowych (CRO).
Oferujemy
  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu;
  • Premię roczną;
  • Samochód służbowy;
  • Model pracy: hybrydowy 50/50;
  • Ubezpieczenie na życie współfinansowane przez pracodawcę;
  • Bezpłatną opiekę medyczną ENEL-MED dla pracownika i bliskich (bogaty pakiet w tym rehabilitacja bez limitu);
  • Program Poleceń Pracowniczych - bonus do 4 000 zł brutto;
  • Ciekawa oferta szkoleń wewnętrznych, dofinansowanie do kursów i szkoleń;
  • Dodatkowe świąteczne świadczenia pieniężne, paczki mikołajkowe dla dzieci;
  • Imprezy firmowe (Festiwal Wartości, spotkania świąteczne);
  • Darmowy dojazd z/do pracy na trasie Warszawa-Pieńków-Warszawa oraz Nowy Dwór Mazowiecki-Pieńków-Nowy Dwór Mazowiecki.