Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. Projektów

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
4468 dni temu

Ogłoszenie numer: 223065, z dnia 2012-07-25

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest państwową instytucją kultury utworzoną przez Ministra Kultury zarządzeniem nr 6 z dnia 29 kwietnia 2005 r. Muzeum jest nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się instytucją kultury.

Od stycznia 2008 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi działalność w siedzibie tymczasowej w lokalu przy ulicy Pańskiej 3, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury. Organizowane przez Muzeum wystawy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne oraz wydawane publikacje służą wypracowaniu kompleksowego programu działalności w przyszłej siedzibie na Placu Defilad. Muzeum realizuje programy badawcze w zakresie historii sztuki najnowszej, sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę dla publiczności, skoncentrowaną na sztukach wizualnych, projektowaniu graficznym, wzornictwie i architekturze. Do kluczowych zadań Muzeum należy gromadzenie kolekcji dzieł sztuki, która prezentowana będzie w nowym gmachu.

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

Prowadzenie spraw dotyczących projektów finansowanych ze środków krajowych
oraz unijnych, w szczególności:

  • Planowanie i analiza budżetów, bieżący nadzór oraz rozliczanie projektów, w tym w szczególności:
    • analiza pod kątem ustawy Prawo zamówień publicznych budżetów projektów;
    • koordynowanie obiegu dokumentów projektowych;
    • monitorowanie postępu prac przez cały czas trwania fazy realizacji projektu;
    • podejmowanie działań zmierzających do utrzymania projektu w założonych ramach czasowych i kosztowych;
    • identyfikowanie i wyjaśnianie wszelkich odstępstw od planu projektu;
    • bieżąca weryfikacja kwalifikowalności wydatków w ramach projektu;
    • opisywanie dokumentów potwierdzających zakup i dokonanie płatności,
  • Udział w spotkaniach, prowadzenie korespondencji, przygotowywanie zestawień/wykazów/rejestrów w tematach dotyczących obsługiwanych projektów.
  • Bieżąca analiza możliwości pozyskiwania środków z funduszy unijnych.
  • Inne czynności zlecone przez pracodawcę wynikające z bieżących potrzeb.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (minimum).
  • Preferowane kierunki: prawo, administracja, finanse i rachunkowość, europeistyka.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Minimum roczne doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych z budżetów jst lub MKiDN.

Umiejętności:

  • Umiejętność analitycznego i logicznego myślenia,
  • Wysokie zdolności interpersonalne,
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Biegła znajomość obsługi komputera oraz programów pakietu MS Office, w tym w szczególności arkusza kalkulacyjnego excel.
  • Dokładność i sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań.

Oferujemy

  • Umowę o pracę na pełen etat (początek współpracy: umowa na okres próby: 3 m-ce).
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się  instytucji kultury.
  • Stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie oraz przyjazną atmosferę pracy.
  • Możliwość awansu zawodowego.