Praca.pl Praca śląskie Bielsko-Biała Rzecznik Patentowy Bielsko-Biała
Specjalista ds. patentów konstrukcyjnych

HRK S.A.
Bielsko-Biała
praca stacjonarna
3698 dni temu
HRK jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych polskich organizacji doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim. Dostarczamy naszym klientom rozwiązania potrzebne na każdym etapie cyklu życia pracownika w organizacji – od rekrutacji i employer brandingu, poprzez ocenę i rozwój pracowników, obsługę kadr i płac, aż po outplacement. Istniejemy od 2000 roku i działamy w oparciu o zespoły dedykowane do obsługi poszczególnych branż i sektorów rynkowych oraz oddziały regionalne.
Zespół HRK Engineering & Technology specjalizuje się w rekrutacji profesjonalistów na stanowiska związane z inżynierią i zastosowaniem technologii. Współpracujemy m.in. z dostawcami rozwiązań dla automatyki przemysłowej, elektrotechniki, robotyki, pneumatyki i hydrauliki siłowej. Poszukujemy pracowników dla firm działających w branży motoryzacyjnej, lotniczej, chemicznej, elektroniki użytkowej, produkcji materiałów budowlanych, instalacji wentylacyjnej i grzewczej, systemów sanitarnych oraz tworzyw sztucznych.

Dla naszego klienta, firmy o ugruntowanej pozycji w sektorze materiałów ściernych, która wyznacza światowe standardy  w zakresie technik szlifowania, należącej do międzynarodowego koncernu, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

miejsce pracy: Bielsko-Biała

Opis stanowiska:
  • Odpowiedzialność za organizację i administrację patentów technicznych i konstrukcyjnych dla wszystkich produktów (część techniczna)
  •  Raportowanie na temat wszystkich działań patentowych w sektorze produkcji artykułów ściernych
  • Przeszukiwanie baz patentowych, tworzenie map patentów
  • Obserwacja i analiza dziedzin technologii  w sektorze produkcji artykułów ściernych
  • Wdrażanie patentów w Firmie, współpraca z rzecznikiem patentowym  w przygotowaniu aplikacji patentowych  oraz Działem Badań i Rozwoju z siedzibą w Haiger / Niemcy
  • Współpraca i konsultacje z międzynarodowymi organizacjami ,urzędami  i podmiotami sektora publicznego oraz z przedstawicielami instytucji zajmujących się ochroną patentową
  • Monitorowanie, analizowanie i pozyskiwanie środków z dotacji rządowych na wspieranie prac badawczo-rozwojowych lub badania patentów

Wymagania:
  • Wykształcenia wyższego technicznego, preferowane w kierunku: Budowa maszyn, Inżynieria materiałowa,  Inżynieria chemiczna lub Inżynieria tworzyw sztucznych
  • Doświadczenia w pracy  na podobnym stanowisku
  • Znajomości polskiego systemu prawnego, polskich i międzynarodowych przepisów proceduralnych, standardów  i instytucji zajmujących się sprawami ochrony patentowej
  •  Znajomości języków obcych, język angielski - biegły, język niemiecki- podstawowy
  • Zdolności analitycznych, nastawienia na rozwiązywanie problemów, innowacyjność oraz zdolność strategicznego myślenia
  • Dynamizmu i samodzielności w działaniu
  • Umiejętności przygotowania i przeprowadzania prezentacji
  • Umiejętności organizowania projektów długoterminowych
  • Chęci i gotowości do odbywania podróży służbowych (głównie do Niemiec)
  • Motywacji i chęci do doskonalenia zawodowego w zakresie poznawania prawa i procedur patentowych w środowisku międzynarodowym

Nasz Klient oferuje:
  • Ciekawą pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach międzynarodowego koncernu
  • Stabilne warunki zatrudnienia

Nadesłanych ofert nie zwracamy. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty. Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli „ Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia: 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.)”