Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Specjalista ds. Importu (K/M)

Przemysłowy Instytut Telekomunikacji S.A.
Warszawa
praca stacjonarna
5185 dni temu

Ogłoszenie numer: 98714, z dnia 2010-05-17

Firma prowadzi prace naukowo-badawcze w obszarze techniki radiolokacji, systemów dowodzenia i kierowania oraz radioelektronicznych systemów rozpoznania. Znaczna część sprzętu radiolokacyjnego polskich Sił Powietrznych została opracowana przez specjalistów Instytutu. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych trójwspółrzędnych radarów dalekiego zasięgu, w tym radarów przeznaczonych dla sojuszniczej sieci NATO oraz mobilnych radarów średniego zasięgu.

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: 6/2010

Opis stanowiska

Prowadzenie zakupów z importu w tym:
  • przeprowadzanie całokształtu procesu zakupowego,
  • prowadzenie negocjacji handlowych z dostawcami,
  • monitorowanie rynku w poszukiwaniu nowych dostawców,
  • bieżąca ocena dostawców i zarządzanie relacjami z nimi,
  • kompleksowa organizacja odpraw celnych i transportu towarów w imporcie oraz eksporcie w tym: współpraca z Urzędami Celnymi, Agencjami Celnymi i firmami spedycyjnymi,
  • organizowanie i uczestnictwo w spotkaniach z kontrahentami zagranicznymi,
  • monitorowanie zmian i nowelizacji w zakresie przepisów handlowych i uregulowań celnych.

Wymagania

  • wykształcenie minimum średnie ekonomiczne lub techniczne,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym w mowie i piśmie,
  • znajomość przepisów z zakresu obrotu towarowego z zagranicą w tym: transakcje importowe, transakcje UE, przepisy celno-podatkowe,
  • dobra znajomość obsługi komputera: MS Office,
  • umiejętność organizacji pracy własnej,
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
  • odpowiedzialność, dobra motywacja do pracy,
  • mile widziane: doświadczenie na podobnym stanowisku w branży elektronicznej.

Oferujemy

  • umowę o pracę,
  • stały rozwój kwalifikacji zawodowych,
  • pracę w młodym zespole wśród profesjonalistów,
  • opiekę medyczną,
  • dofinansowanie do zajęć sportowych i wyjazdów wypoczynkowych,
  • pakiet socjalny.