Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź
Specjalista ds.controllingu

Drahtzug Stein Łódź Sp. z o.o.
Łódź
praca stacjonarna
5215 dni temu

Ogłoszenie numer: 98000, z dnia 2010-05-05

Drahtzug Stein Łódź Sp. z o.o. należy do grupy przedsiębiorstw Drahtzug Stein Drahtwaren GmbH & KG, z główną siedzibą Firmy w Niemczech. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji podzespołów z drutu dla największych europejskich producentów z branży AGD.

Miejsce pracy: Łódź

Nr Ref.: 2/fk/2010

Opis stanowiska

  • udział w procesie budżetowania, oraz planowania finansowego, kontrola realizacji powyższych planów, analiza i wyjaśnianie ewentualnych odchyleń od budżetu
  • usprawnianie instrumentów controllingowych,
  • kontrola przychodów, kosztów
  • przygotowywanie dla działu księgowości danych dotyczących rezerw i odpisów aktualizacyjnych,
  • udział w przygotowywaniu miesięcznych raportów zarządczych dla kierownictwa firmy,
  • analizy danych finansowych i niefinansowych będących podstawą do tworzenia planów, wycen oraz prognoz i decyzji finansowo-biznesowych
  • rozwój i redefinicja procesów analiz i raportowania zarządczego z uwzględnieniem cyklicznych analiz przychodów, kosztów oraz przepływów pieniężnych, umożliwiających kompleksowe zrozumienie wyników operacyjnych spółki
  • współpraca z działem księgowości
  • odpowiedzialność za rachunkowość finansową i controlling,
  • Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowany profil: finanse, ekonomia, controlling)
  • minimum 2 lata doświadczenia w dziale controllingu na samodzielnym stanowisku,
  • znajomość j. angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację,
  • praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu controllingu, rachunkowości i prawa podatkowego
  • zaawansowana znajomość MS Excel
  • doświadczenie w pracy z systemami zintegrowanymi ERP,
  • umiejętności analityczne i wyciągania wniosków,
  • umiejętność ustalania priorytetów oraz nastawienie na realizację celów,
  • umiejętność pracy zarówno samodzielnie jak i zespołowo,
  • wysokie umiejętności interpersonalne oraz organizacyjne,
  • dokładność, skrupulatność, terminowość.
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w środowisku międzynarodowym w obszarze produkcyjnym,
  • Oferujemy

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się, międzynarodowej firmie
  • możliwości rozwoju zawodowego
  • atrakcyjne wynagrodzenie