Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Zabrze
Specjalista ds. Controllingu (umowa na zastępstwo)

DB Cargo Polska S.A.
Zabrze
praca stacjonarna
1232 dni temu
Specjalista ds. Controllingu (umowa na zastępstwo)

Czas na DB - dołącz do zespołu DB Cargo Polska i realizuj z nami naszą misję, wizję i wartości! To dzięki naszym pracownikom jesteśmy wiodącym dostawcą usług logistycznych w Europie centralnej.
DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym stanowisku w dziale Controllingu w Zabrzu.

Opis stanowiska

  • Opracowywanie planów i prognoz działalności jednostki biznesowej
  • Projektowanie, przygotowywanie oraz analiza raportów zarządczych na potrzeby spółki oraz centrali w Niemczech
  • Współpraca z GUS i UTK w zakresie sprawozdawczości
  • Monitorowanie i raportowanie ryzyk w oparciu o wskaźniki KPI
  • Rozliczanie kosztów
  • Aktywny udział we wdrożeniu narzędzi informatycznych oraz udział w projektach rozwojowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (zarządzanie, ekonomia, finanse)
  • Minimum rok doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Komunikatywna znajomość j. angielskiego zapewniająca kontakt z innymi spółkami Grupy DB Cargo
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie Excel i Power Point)
  • Mile widziana znajomość systemu SAP w obszarze CO oraz FI
  • Wysokie zdolności analityczne, umiejętność pracy w zespole, samodzielność w działaniu, zdolność szybkiego uczenia się

Oferujemy

  • Atrakcyjna oferta szkoleń dla pracowników
  • Dofinansowanie do studiów
  • Kursy Językowe
  • Pakiet Sportowy OKsystem
  • Prywatna opieka medyczna
  • Wczasy pod gruszą