Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych jest przedsiębiorstwem funkcjonującym na rynku od 1945 roku. Powstała na bazie państwowej fabryki urządzeń przemysłowych znanego w kraju i za granicą producenta urządzeń dla przemysłu cukrowniczego w Polsce i na świecie. Począwszy od roku 1997 znaczną część zakładu przekształcono w Świdnicką Fabrykę Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o. o., która funkcjonuje i rozwija się do dnia dzisiejszego. Zakład nasz produkuje wyroby zarówno na indywidualne – jednostkowe – zamówienia, wykonywane wg projektów powierzonych lub własnych, oraz wyroby powtarzalne – seryjne – dostarczane regularnie dla stałych odbiorców. Firma specjalizuje się w produkcji aparatury cukrowniczej i chemicznej, urządzeń do ochrony środowiska i energetyki, oraz dla przemysłu papierniczego i wydobywczego. ŚFUP oferuje swoim klientom nadzór techniczny, montaż własnych urządzeń na terenie kraju jak i za granicą, zapewniając wysoką jakość naszych usług zgodnie z systemem zapewnienia jakości wg ISO 9001:2008 i ISO 14001: 2005. Wyroby nasze w przeważającej części produkowane są na eksport i pracują między innymi w Anglii, Niemczech, Belgii, Danii, Szwecji, Finlandii, Francji, Iranie, Iraku, Grecji, Kubie, Chinach, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Czechach, Litwie, Łotwie, Białorusi, Rosji i na Ukrainie.
Zadania i czynności robocze:
- Zapoznanie się z dokumentacją techniczną spawanego elementu - konstrukcji i z samym materiałem.
- Wykonywanie operacji spawania zgodnie z Instrukcja Technologiczną Spawania (WPS).
- Obsługa, czyszczenie i konserwacja urządzeń, sprzętu i maszyn wykorzystywanych podczas spawania.
- Sprawdzenie jakości i wykończenie wykonanego połączenia spawanego.
Ponadto spawacz zobowiązany jest do:
- Przestrzegania technologii procesów spawalniczych i doboru parametrów spawania w zależności od rodzaju konstrukcji.
- Określenia wad spawania i przyczyn ich powstania.
- Sprawdzenia jakości wykonywanych prac spawalniczych na podstawie wyglądu zewnętrznego oraz pomiarów za pomocą przyrządów i narzędzi do kontroli złącz spawanych.
- Organizowania stanowiska pracy, utrzymania go w czystości z uwzględnieniem zasad racjonalnej organizacji pracy i przepisów BHP i ppoż.
- Praktyczne umiejętności spawania metodą MAG-135.
- Spawanie konstrukcji i urządzeń ze stali niestopowych, niskostopowych oraz austenitycznych.
- Umiejętność czytania rysunku technicznego, w tym oznaczeń spoin na rysunkach.
- Umiejętność posługiwania się spoinomierzem.
- Dodatkowe atuty: spawanie metodą 136, 138, 141, 121.
Ważną cechą jest bardzo dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa, czyli ogólna sprawność wykonywania czynności przy jednoczesnej kontroli wzrokowej. Ponadto odpowiedzialność, samodzielność, rzetelność i rozsądek to cechy istotne do podjęcia właściwych decyzji w stresowych, trudnych sytuacjach, nieuleganie panice oraz niepodejmowanie ryzyka bez potrzeby.
Od kandydatów na spawaczy wymaga się bardzo dobrego stanu zdrowia i pełnej sprawności fizycznej.
- Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
- Pracę w dynamicznym zespole.
- Możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania doświadczenia.
- Wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy i umiejętności.