ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa
INSTYTUCJA: UNIWERSYTET WARSZAWSKI, WYDZIAŁ FIZYKI.
MIASTO: WARSZAWA
STANOWISKO: Samodzielny Referent Inżynieryjno-Techniczny
GRUPA: inżynieryjno-techniczna
LICZBA STANOWISK: 1
DYSCYPLINA NAUKOWA: Nauki fizyczne
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 11.04.2021
LINK DO STRONY: https://www.fuw.edu.pl/~tojaku/Info-and-News.html
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Praca w ramach projektu „Open cavities for quantum emitters in the visible spectral range” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Celem projektu jest opracowanie strojonych mikrownęk fotonicznych o małej objętości modowej dla emiterów pojedynczych fotonów w zakresie światła widzialnego. W dalszej kolejności planowane będzie zrozumienie podstawowych własności fizycznych tych emiterów, ich funkcjonalizacja poprzez sprzężenie z otwartą mikrownęką i analiza przydatności takiego systemu pod kątem implementacji w technologiach kwantowych.
Oczekuje się, że kandydat będzie ubiegać się o status doktoranta w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego, a w wyniku pracy w projekcie przygotuje, obroni rozprawę doktorską i w następstwie uzyska stopień doktora w dziedzienie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dyscyplinie nauk fizycznych.
Kandydat będzie pracować w nowopowstałym kompleksie nowocześnie wyposażonych laboratoriów, zarówno optycznych, należących do Laboratorium Ultraszybkiej MagnetoSpektroskopii (LUMS) zlokalizowanych w budynku Wydziału Fizyki, jak i w laboratoriach typu cleanroom Wydziału Fizyki zlokalizowanych w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Oferujemy atrakcyjne warunki pracy w zgranym, młodym i dynamicznym zespole.
WYMAGANIA:
- Tytuł magistra w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych.
- Dobra znajomość podstaw optyki oraz fizyki materii skondensowanej.
- Zdolności eksperymentatorskie.
- Zamiłowanie do rozwiązywania złożonych zagadnień techniczncych.
- Znajomość podstaw programowania (Python / Matlab / Labview).
- Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (czytanie dokumentacji technicznej, korespondencja z dostawcami i współpracownikami).
- Umiejętność pracy w zespole.
PODSTAWOWE OBOWIĄZKI:
Głównym zadaniem kandydata wyłonionego w konkursie będzie rozwijanie i badanie zarówno emiterów pojedynczych fotonów jak i urządzeń nanofotonicznych poprawiających sprawność takich emiterów.
Kandydat będzie przygotowywał próbki i prowadził badania otwartych, strojonych mikrownęk o małej objętości modowej zawierające emitery kwantowe przy użyciu m.in. technik kriogenicznych, ultraszybkich źródeł laserowych i ultraszybkich dektorów pojedynczych fotonów.
WARUNKI ZATRUDNIENIA:
- Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w wymiarze pełnego etatu, na stanowisku inżynieryjno-technicznym.
- Wynagrodzenie: 105 000 PLN/rok pełnego wynagrodzenia, łącznie z kosztami pracodawcy.
- Początek zatrudnienia możliwy od 15.05.2021 do 14.05.2022, z możliwością przedłużenia na czas trwania projektu, nie później niż do 31.08.2024.
- Praca będzie wykonywana w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego, Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.