ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa
INSTYTUCJA: UNIWERSYTET WARSZAWSKI, WYDZIAŁ FIZYKI.
MIASTO: WARSZAWA
STANOWISKO: Samodzielny Referent Inżynieryjno-Techniczny
GRUPA: inżynieryjno-techniczna
LICZBA STANOWISK: 1
DYSCYPLINA NAUKOWA: Nauki fizyczne
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 11.04.2021
LINK DO STRONY: https://www.fuw.edu.pl/~tojaku/Info-and-News.html
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Praca w ramach projektu „Open cavities for quantum emitters in the visible spectral range” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Celem projektu jest opracowanie strojonych mikrownęk fotonicznych o małej objętości modowej dla emiterów pojedynczych fotonów w zakresie światła widzialnego. W dalszej kolejności planowanebędzie zrozumienie podstawowych własności fizycznych tych emiterów, ich funkcjonalizacja poprzez sprzężenie z otwartą mikrownęką i analiza ich przydatnośći pod kątem implementacji w technologiach kwantowych.
Od kandydata, po wstępnym przeszkoleniu, oczekuje się realizacji zadań technicznych związanych z produkcją zarówno emiterów jak i mikrownęk przy użyciu technik litograficznych i trawienia jonowego.
Opcjonalnie, możliwość rozwoju naukowego i zawodowego poprzez aplikację do Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskanie dodatkowo stypendium doktoranckiego. W wyniku pracy w projekcie osoba będzie mogła przygotować i obronić rozprawę doktorską, a w konsekwencji uzyskać stopień doktora w dziedzienie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplinie nauk fizycznych.
Konkurs jest również otwarty dla osób ze stopniem doktora w dziedzienie nauk ścisłych i przyrodniczych dla których poziom realizowanych zadań i zakres obowiązków zostanie dostosowany, umożliwiając dalszy rozwój naukowy.
Kandydat będzie pracować głównie w nowopowstałym kompleksie, nowocześnie wyposażonych laboratoriów typu cleanroom Wydziału Fizyki, zlokalizowanych w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Oferujemy atrakcyjne warunki pracy w zgranym, młodym i dynamicznym zespole.
WYMAGANIA:
- Tytuł magistra w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych lub wykształcenie wyższe techniczne.
- Pożądana dobra znajomość podstaw optyki oraz fizyki materii skondensowanej.
- Dobra znajomość języka angielskiego (czytanie dokumentacji technicznej, korespondencja z dostawcami i współpracownikami).
- Umiejętności eksperymentatorskie.z
- Zamiłowanie do rozwiązywania złożonych zagadnień technicznych.
- Znajomość podstaw programowania (Python / Matlab / LabView).
- Umiejętność pracy w zespole.
- Mile widziane doświadczenie w co najmniej jednym z wyszczególnionych obszarów:
- Doświadczenie w pracy w laboratorium badawczym;
- Praca przy automatyzacji produkcji, elektrotechnice lub w pokrewnych obszarach.
PODSTAWOWE OBOWIĄZKI:
Obsługa podstawowych narzędzi do litografii i trawienia jonowego oraz wykonywanie tych procesów w celu produkcji próbek do dalszych badań. Opracowanie receptur trawienia jonowego i innych niezbędnych procesów wykonywanych w cleanroomie.
WARUNKI ZATRUDNIENIA:
- Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w wymiarze pełnego etatu, na stanowisku inżynieryjno-technicznym.
- Wynagrodzenie: 105 000 PLN/rok pełnego wynagrodzenia, łącznie z kosztami pracodawcy.
- Początek zatrudnienia możliwy od 15.05.2021 do 14.05.2022, z możliwością przedłużenia na czas trwania projektu, nie później niż do 31.08.2024.
- Praca będzie wykonywana w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego, Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz w laboratoriach Wydziału w Centrum Nowych Technologii.