Praca Pracownik Magazynu najnowsze oferty pracy
Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.
Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.
Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.
Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.
Magazyn jest miejscem, w którym wykonują pracę osoby zajmujące różne stanowiska, od pomocnika magazyniera i magazyniera, przez pakowacza, kierowcę wózka widłowego, operatora wózka jezdniowego, pracownika ds. przyjęcia dostaw, młodszego specjalisty ds. magazynu i logistyki, po kierownika magazynu. Wszyscy oni dbają o odpowiednie przyjmowanie i przechowywanie towarów, a także zarządzanie łańcuchem dostaw. Pracownik magazynu na co dzień może zatem zajmować się na przykład przyjmowaniem i wydawaniem towarów, kompletacją zamówień czy obsługą wózka widłowego. Osoby chcące wykonywać pracę w magazynie mogą zatrudnić się np. w dużym centrum dystrybucyjnym firmy transportowej, magazynie produkcyjnym czy magazynie firmy handlowej. Warunki pracy i godziny wykonywania obowiązków służbowych są uzależnione od specyfiki danego miejsca pracy. Pracodawcy często poszukują osób z doświadczeniem w pracy na magazynie, jednak zazwyczaj mile widziane są także osoby bez doświadczenia, gotowe nauczyć się danego zawodu i np. zdobyć uprawnienia na wózki widłowe UDT.
Zakres obowiązków jest oczywiście zależny od danego stanowiska. Pracownik magazynu średniego szczebla zwykle zajmuje się rozładunkiem i załadunkiem towarów, a także ich rozmieszczaniem w odpowiednich strefach magazynowych. Może być to praca ze skanerem czy z wykorzystaniem wózka widłowego. Co istotne, magazynierzy muszą też umieć posługiwać się oprogramowaniem do kontrolowania stanów magazynowych. Osoby na stanowiskach kierowniczych dbają o przestrzeganie norm i procedur składowania, przygotowują raporty i nawiązują współprace z różnymi kontrahentami, np. dostawcami, a także organizują pracę zespołu.
Od pracowników magazynu nie zawsze wymaga się posiadania specjalistycznych kwalifikacji. Na wielu stanowiskach średniego szczebla konieczne może być jednak posiadanie uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym albo gotowość do wyrobienia tych uprawnień. Pracownicy celujący w wyższe stanowiska zwykle muszą mieć ukończone studia np. z obszaru logistyki, transportu. W przypadku najniższych stanowisk fizycznych (takich jak pakowacz, pracownik sortowni) najczęściej wystarczy wykształcenie podstawowe lub średnie. W przypadku pracy w magazynie bardzo ważna jest gotowość do pracy w systemie zmianowym. Z roku na rok na znaczeniu zyskują też kompetencje cyfrowe, w tym umiejętność szybkiego uczenia się, szczególnie w obszarze obsługi nowoczesnych systemów magazynowych.
Pracownik magazynowy to osoba, która musi cechować się dokładnością i umiejętnością organizacji pracy. Żaden magazynier nie pracuje w pełni indywidualnie, dlatego ważna jest również umiejętność pracy w zespole i komunikatywność. Umiejętność jasnego, precyzyjnego przekazywania informacji jest szczególnie ważna w dużych centrach logistycznych, w których jednocześnie ma miejsce bardzo wiele procesów logistycznych. Na wielu stanowiskach istotne są też predyspozycje do pracy fizycznej, doskonała koordynacja ruchowa i wzrok. W czasie transportowania dużych, ciężkich ładunków rośnie ryzyko wypadków przy pracy, dlatego pracownicy magazynu muszą być osobami przezornymi, ostrożnymi i doskonale wyszkolonymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Koordynator magazynu to wyższe stanowisko w dziedzinie magazynowania. Pracownik ten odpowiada za zarządzanie pracami magazynowymi. W zakresie jego obowiązków leży planowanie i organizowanie załadunku oraz rozładunku towarów, a także przydzielanie zadań i organizowanie pracy podległych mu pracowników. Kierownik magazynu jest odpowiedzialny za efektywne wykorzystanie przestrzeni i optymalizację procesów magazynowych, w tym chociażby na maksymalne skrócenie łańcucha transportowego. Zakres koordynatora obowiązków obejmuje też dbanie o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa w czasie pracy.
Pracownik sortowni kurierskiej w swojej codziennej pracy zajmuje się segregowaniem przesyłek względem ilościowym i jakościowym, a także przygotowaniem towarów do wysyłki. Wiele z tych czynności wykonuje przy użyciu sprzętu sortującego. Jest to praca, która wymaga dokładności i szybkości działania, zwłaszcza w gorących okresach przed Gwiazdką, Czarnym Piątkiem czy przed Walentynkami, kiedy panuje wzmożony ruch przesyłek. Pracownik sortowni zazwyczaj pracuje w systemie zmianowym, w tym także w godzinach nocnych.
Pakowacz to jedno z niższych posad w branży magazynowej. Pracownik ten jest odpowiedzialny za przygotowanie towarów do magazynu oraz ich pakowanie do wysyłki. Jest to dynamiczna i niekiedy trudna praca: wymaga dokładności, umiejętności pracy w bardzo szybkim tempie, znajomości procedur pakowania i umiejętności obsługiwania różnych urządzeń.
Pracownik wysokiego składowania to operator wózka widłowego. Zajmuje się on przemieszczaniem towarów w magazynie wózkami umożliwiającymi składowanie towarów na dużej wysokości. Takie składowanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, niemniej jest sporym wyzwaniem dla pracowników, którzy muszą umiejętnie i precyzyjnie manewrować wózkami w ciasnych przestrzeniach magazynowych. Operator ten odpowiada za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa podczas pracy z ciężkimi i dużymi ładunkami. Żeby zostać operatorem wózka wysokiego składowania, należy wykonać odpowiedni kurs zawodowy i zdać egzamin.
Wynagrodzenia na stanowisku pracownika magazynu różni się w zależności od stopnia stanowiska i odpowiedzialności, a także lokalizacji miejsca pracy i innych czynników. Średnie wynagrodzenie brutto na pełny etat oscyluje wokół kwoty 3000-4500 zł, jednak zwykle bywa wyższe dla specjalistycznych stanowisk, takich jak operator wózka widłowego. Mediana płacy brutto dla pracownika magazynowego to 4490 zł (Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń).
Szukasz pracy? Zacznij przeglądać aktualne oferty pracy w magazynie, dostępne już teraz na Praca.pl. Poszukiwane są osoby na różnorodne stanowiska, np. magazynierów w dziale przyjęcia dostaw, pracowników administracji magazynowej czy koordynatorów magazyny. Zapoznaj się z opisami stanowisk, warunkami zatrudnienia (umową, godzinami pracy, dodatkami) i aplikuj na ogłoszenia, które odpowiadają Twoim preferencjom. Dodatkowo ustaw Job Alert i nie zapomnij zapisać się do Newslettera! Na Praca.pl mamy też dla Ciebie narzędzia pomagające w rekrutacji, takie jak Kreator CV czy Kalkulator Wynagrodzeń.
Tak, większość ofert pracy na stanowisko pracownika magazynu zakłada umowę o pracę na pełny etat. Warto mieć na uwadze, że o ile wiele stanowisk dotyczy stałego zatrudnienia, w okresach wzmożonego zapotrzebowania na pracowników magazynu, na przykład przed świętami lub w okresie wyprzedaży, wiele firm oferuje umowę o pracę tymczasową. Ponadto, pracownik magazynu w wielu częściach Polski jest zawodem deficytowym. Brak dostatecznej liczby chętnych do pracy sprawia, że kandydaci często mogą negocjować preferencyjne warunki zatrudnienia.
Doświadczenie i staż pracy rzeczywiście mogą być atutem przy aplikowaniu na niektóre stanowiska magazynowe, szczególnie te wymagające specjalistycznych kompetencji, takich jak obsługa wózka wysokiego składowania czy umiejętność obsługi komputera w zakresie zarządzania procesami magazynowymi. Warto mieć jednak na uwadze, że równocześnie część firm oferuje szkolenia wstępne. Pracodawcy nierzadko są gotowi zatrudnić osoby bez doświadczenia, szczególnie na stanowiska ogólnomagazynowe i niższe posady fizyczne. Warto wykazać się gotowością do nauki i zapałem do pracy.