Praca Pakowacz najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Pakowacz

Pakowacz to jeden z pracowników magazynu. Praca pakowacza polega przede wszystkim na przygotowywaniu produktów do wysyłki. Jego zakres obowiązków obejmuje zatem, jak sama nazwa wskazuje, pakowanie ręczne lub z wykorzystaniem maszyn pakujących, ale też  etykietowanie oraz foliowanie towarów zgodnie ze standardami jakościowymi, polityką firmy i innymi wymaganiami. Stanowiska pracy pakowacza tworzone są w różnych typach magazynów, zarówno w tych związanych z przemysłem spożywczym, jak i technologicznym i innym. Kandydaci na to stanowisko powinni mieć świadomość, że podobnie jak choćby w przypadku pracowników produkcji, często jest to praca w systemie 2-zmianowym, np. w systemie akordu grupowego. Wymiar pracy zwykle jest standardowy (pełen etat), choć przy dużym obłożeniu zamówień firmy mogą pilnie zatrudniać pracowników tymczasowych do pomocy na pół czy ćwierć etatu. Pakowanie paczek wydaje się łatwą pracą, warto jednak mieć świadomość, że pracownik musi nauczyć się obsługi maszyn pakujących i etykietujących. Niekiedy jest to stanowisko łączone z pracą operatora wózka widłowego lub operatora maszyn produkcyjnych.

Szukasz nowej pracy i interesuje Cię stanowisko pakowacza warzyw, praca jako sortowacz czy może praca w chłodni? Zaaplikuj na stanowiska w naszym serwisie!

Pakowacz – co robi?

Głównym zadaniem pakowacza jest przygotowanie produktów do wysyłki. Jego podstawowe obowiązki to:

  • pakowanie gotowego wyrobu,
  • etykietowanie i właściwe oznaczanie opakowań,
  • zabezpieczanie towarów przed uszkodzeniami podczas transportu, 
  • wsparcie procesów transportu towaru (np. załadunek pojazdów dystrybucyjnych), 
  • dbanie o porządek i czystość miejsca pracy,

Niekiedy do obowiązków pakowacza należy też sortowanie i skanowanie przesyłek, uzupełnianie danych w systemie oraz prace manualne przy taśmie transportującej towary.

Jak zostać pakowaczem?

Zawód pakowacza nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji, co czyni go szeroko dostępnym dla wielu osób. Istotna jest dobra kondycja fizyczna, w tym sprawność manualno-ruchowa, a także refleks, uważność, dobry wzrok, odporność na stres związany z wysokim tempem pracy. Wielu pracodawców nie wymaga doświadczenia i organizuje szkolenia wstępne dla nowo przyjętych pracowników. 

Zwróć uwagę na oferowany rodzaj zatrudnienia. Zwykle będzie to system zmianowy. W tym zawodzie powszechna jest zarówno praca w nocy, jak i w weekendy, gdyż towary często opuszczają magazyny wcześnie rano przez 7 dni w tygodniu. Często można napotkać oferty stałej pracy w tym zawodzie, niemniej warto brać pod uwagę także oferty wakacyjne czy pracę sezonową.

Pakowacz pracuje w zespole. Wśród jego współpracowników, oprócz innych pakowaczy, może być np. starszy magazynier wydania towaru, operatorka produkcji, pracownik ds. dystrybucji, kierownik zmiany itp.

Ile zarabia pakowacz?

Czy pakowanie artykułów spożywczych albo innych może być opłacalne? Wynagrodzenia w tym zawodzie są zbliżone do minimalnej pensji krajowej, wg Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2024 często wynoszą około 4-5,3 tys. zł brutto miesięcznie.

Najnowsze oferty pracy dla pakowacza

Poszukiwanie pracy jako pakowacz jest stosunkowo proste dzięki licznym ogłoszeniom regularnie pojawiającym się na rynku pracy. Szukaj ogłoszeń w naszym serwisie! Sprawdzaj także dostępność takich stanowisk jak pracownik warsztatu, monterka wiązek elektronicznych czy pracownik kontroli ekspozycji. Już dziś zacznij szukać nowej, interesującej pracy!

Praca pakowacz – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są typowe zadania pakowacza?

Pakowacz zajmuje się przygotowywaniem produktów do wysyłki, co obejmuje takie czynności jak pakowanie, etykietowanie oraz kontrolę jakości pakowanych towarów. Do jego obowiązków czasami może należeć również sprzątanie miejsca pracy oraz wspieranie procesów logistycznych, w tym chociażby przyjęcie dostaw czy załadunek towarów na pojazdy dystrybucyjne (wózki widłowe, inne pojazdy). W zależności od miejsca pracy, pakowacz może również obsługiwać maszyny do pakowania czy etykietowania.

  • Czego można się spodziewać po pracy w systemie zmianowym jako pakowacz?

Praca pakowacza  bardzo często odbywa się w systemie zmianowym. Od pracownika wymaga się gotowości do pracy o różnych porach dnia, np. na zmianę poranną i popołudniową. Praca może obejmować noce, weekendy oraz święta, zależnie od potrzeb firmy. System zmianowy jest często stosowany w miejscach takich jak magazyny, sortownie czy zakłady produkcyjne, szczególnie gdy wymagane jest ciągłe utrzymanie procesów produkcyjnych i logistycznych. Pamiętaj, że osoby pracujące w tym systemie muszą wykazywać się dobrym zdrowiem.