Najnowsze oferty pracy

  • Developer

    Rotenso - Grupa Thermosilesia   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Będziesz odpowiedzialny/a za: projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań komputerowych; weryfikację i naprawę błędów w integracjach komputerowych; analizowanie wymagań biznesowych, opracowanie technicznych rozwiązań; testowanie, debugowanie, poprawianie błędów w oprogramowaniu;...
Zobacz więcej ofert pracy

Programista PHP Developer

Recruit.pl
Wrocław
praca stacjonarna
3460 dni temu

For our client, a medium-side polish company located in Wrocław, providing top level software solutions and implementing 3rd party systems as well as mobile applications, we are searching for experienced PHP developers who would help the team develop and maintain complex web solutions (backend and frontend side).

Wrocław
nr ref. 14/L4/13/22

Obowiązki
  • develop and maintain complex web solutions (backend and frontend side).

Oczekujemy
  • 2 – 10 years experience developing web solutions with a combination of: PHP / MySQL, HTML, CSS, JavaScript, and JQuery development;
  • experience working with rapid development frameworks;
  • experience with internet shops projects (using Magento or simmilar platform) or CMS developments;
  • experience with version control systems (SVN, GIT);
  • working knowledge of Unix environment;
  • good teamwork skills;
  • good English, other foreign language a plus;
  • ability to learn quickly.

Oferujemy
  • competitive compensation package;
  • opportunity to work for a growing and constantly evolving company;
  • good and open atmosphere;
  • opportunity to develop technical skills in challenging international projects.

recruit_bottom2.jpg