Ogłoszenie numer: 2046845, z dnia 2018-08-23
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
poszukuje kandydata na stanowisko:
Pracownik Naukowy - Doktorant
Miejsce pracy: Warszawa
Opis stanowiska
Nazwa stanowiska: Doktorant
Dziedzina: Medycyna, biologia molekularna, biochemia, transkryptomika, epigenetyka
Sposób wynagradzania: stypendium
Liczba ofert pracy: 2
Kwota wynagrodzenia/stypendium: 4 500zł - stypendium
Data rozpoczęcia pracy: 01.11.2018
Okres zatrudnienia: 01.11.2018 do 31.08.2021
Instytucja: Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Zakład Hematologii Eksperymentalnej
Kierownik / kierowniczka projektu: Prof. dr hab. Przemyslaw Juszczyński
Tytuł projektu: Discovery and Characterization of Non-canonical PIM Kinase Functions in Lymphoma
Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Opis projektu:
Kinazy serynowo-treoninowe PIM regulują wiele fundamentalnych dla komórek nowotworowych procesów, takich jak proliferacja, apoptoza, migracja i metabolizm. Nasze dotychczasowe badania wskazują, że kinazy te pełnią istotną rolę w patogenezie niektórych chłoniaków i białaczek.
Pierwszym celem realizowanego projektu jest schrakteryzowanie roli kinaz PIM w epigenetycznej regulacji transkrypcji w najczęstszym chłoniaku B-komórkowym u dorosłych, chłoniaku rozlanym z dużych komórek B. Nasze wstępne badania wskazują, iż kinazy te mogą wpływać na funkcję enhancerów i super – enhancerów, które kontrolują ekspresje licznych onkogenów w tym nowotworze. Inhibicja kinaz PIM może zatem prowadzić do zaburzeń w ich transkrypcji i wpływać na zmniejszenie ich ekspresji. Drugim celem jest zbadanie konsekwencji mutacji kinaz PIM w tym nowotworze.
Przeprowadzone badania będą stanowić fundament do rozpoczęcia badań klinicznych nad stosowaniem inhibitorów kinaz PIM w chłoniaku rozlanym z dużych komórek B.
Zadania badawcze:
- Zbadanie transkrypcyjnych konsekwencji wyłączenia aktywności kinaz PIM
- Modelowanie mutacji kinazy PIM1 in vitro i zbadanie konsekwencji mutacji dla ich aktywności
Wymagania
Oczekiwania wobec kandydatów:
- wykształcenie biologiczne biochemia, biologia biotechnologia i dyscypliny pokrewne lub medyczne
- wiedza teoretyczna w zakresie patogenezy nowotworów układu chłonnego,
- doświadczenie w podstawowych technikach laboratoryjnych stosowanych w badaniach in vitro z wykorzystaniem linii komórkowych;
- mile widziane doświadczenie laboratoryjne w zakresie biologii molekularnej, biochemii i bioinformatyki.
- wszyscy kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim.
Lista wymaganych dokumentów:
- CV z uwzględnieniem średniej ocen ze studiów, listy publikacji, staży naukowych i ew. innych osiągnięć naukowych
- List motywacyjny
- 2 listy rekomendacyjne od byłych przełożonych lub opiekunów naukowych z danymi kontaktowymi do osób polecających kandydata o ile możliwe – przesłane bezpośrednio do Kierownika Projektu team-jobs@ihit.waw.pl
- Ew. posiadane certyfikaty znajomości języka angielskiego
Wszystkie dokumenty należy składać w jednym pliku pdf w języku angielskim.
Oferujemy
- Pracę w profesjonalnym, dynamicznym i przyjaznym zespole naukowym w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii
- Możliwość rozwoju naukowego poprzez interdyscyplinarną współpracę i udział w stażach zagranicznych
- Stypendium w wys. 4500 zł.
Poznaj
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Instytut Hematologii i Transfuzjologii jest głównym w Polsce ośrodkiem naukowym w zakresie hematologii i transfuzjologii oraz referencyjnym ośrodkiem kliniczno-diagnostycznym.Misją Instytutu Hematologii i Transfuzjologii jest udzielanie wysokospecjalizowanych świadczeń zdrowotnych oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dla postępu nauki w zakresie hematologii, transfuzjologii i dyscyplin pokrewnych przy zachowaniu dbałości o przyjazne i bezpieczne warunki pobytu pacjentów i pracy personelu Instytutu.Instytut prowadzi działalność leczniczą (lekarze, pielęgniarki), diagnostyczną (diagności), naukową i dydaktyczną. Dodatkowo pracownicy biurowi dbają o obsługę lecznictwa, finanse, obsługę kadrowo-płacową, właściwy sprzęt badawczo-diagnostyczny oraz zaawansowane systemy IT wspierające codzienną pracę.Jeżeli w ogłoszeniach zarówno na naszej stronie internetowej jak i praca.pl nie ma ogłoszenia o rekrutacji na stanowisko na jakie jesteście Państwo zainteresowani aplikacje można wysłać na rekrutacja@ihit.waw.pl Zostanie ona przekierowana do ewentualnie zainteresowanego działu.Działalność lecznicza Instytutu obejmuje:-diagnostykę i leczenie chorób układu krwiotwórczego i chłonnego-diagnostykę i leczenie zaburzeń hemostazy-opiekę nad chorymi na porfirię-przeszczepianie krwiotwórczych komórek macierzystych-leczenie chirurgiczne, w tym również u chorych z wrodzonymi i nabytymi zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz w zakresie chirurgii naczyń.
Działalność lecznicza realizowana jest w pięciu klinikach:1/ Klinika Hematologii,2/ Klinika Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych,3/ Klinika Transplantacji Komórek Krwiotwórczych,4/ Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Hematologicznej,5/ Klinika Chirurgii Naczyniowej,oraz na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Leczenia Dziennego, Oddziale Badań Klinicznych oraz na Bloku Operacyjnym..Działalność diagnostyczna Instytutu obejmuje szeroki zakres badań laboratoryjnych niezbędnych w diagnostyce chorób układu krwiotwórczego i chłonnego, układu hemostazy, chorób metabolicznych oraz badania z zakresu immunologii transfuzjologicznej, diagnostyki allo- i autoimmunizacji antygenami komórek krwi, diagnostyki konfliktu matczyno-płodowego, powikłań potransfuzyjnych, wrodzonych i nabytych anemii hemolitycznych i badań chimeryzmu. W Instytucie prowadone są również badania wirusologiczne w zakresie diagnostyki i epidemiologii wirusów ważnych ze względu bezpieczeństwa przetoczeń krwi oraz immunogenetyczne typowanie biorców i dawców do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Instytut wykonuje badania obrazowe, diagnostykę chorób naczyń i badania endoskopowe w szerokim zakresie.