Gdański Uniwersytet Medyczny
w ramach realizowanego projektu pt. ”Funkcjonalne następstwa utraty chromosomu Y (LOY) w komórkach układu immunologicznego w kontekście chorób nowotworowych - badania ex-vivo oraz in vitro z wykorzystaniem komórek ludzkich” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki poszukuje kandydata na stanowisko:
DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO:
- Sortowanie wybranych frakcji leukocytów od pacjentów z diagnozami onkologicznymi i z grupy kontrolnej metodą cytometrii przepływowej (FACS),
- Optymalizacja i przeprowadzenie dysocjacji tkanki z guza i zdrowego marginesu od pacjentów z nowotworem jelita grubego,
- Analiza wysortowanych frakcji leukocytów wybranymi wysokoprzepustowymi metodami genomicznymi i transkryptomicznymi,
- Wsparcie w rekrutacji grupy kontrolnej do badań,
- Analiza obliczeniowa i interpretacja uzyskanych wyników,
- Opracowanie wyników do publikacji,
- Pisanie publikacji naukowych,
- Prezentowanie wyników badań na konferencjach naukowych,
- Przygotowanie okresowych raportów merytorycznych,
- Regularna współpraca z pozostałymi partnerami z PAN w Poznaniu oraz Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja).
OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:
- Stopnia doktora w dziedzinie biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, diagnostyce molekularnej lub pokrewnych uzyskanego nie wcześniej niż w okresie 7 lat,
- Udokumentowanego dorobku naukowego w postaci publikacji (przynajmniej jedna publikacja z pierwszym autorstwem w uznanym czasopiśmie naukowym),
- Udokumentowanego doświadczenia i wiedzy praktycznej w technikach biologii molekularnej i komórkowej,
- Doświadczenie w analizie cytometrycznej lub w sortowaniu komórek krwi metodą cytometrii przepływowej będzie dodatkowym atutem,
- Doświadczenie w pracy w zagranicznych ośrodkach naukowych będzie mile widziane,
- Umiejętności zaplanowania i przeprowadzenia eksperymentu badawczego,
- Motywacji do pracy oraz umiejętności komunikacyjnych niezbędnych do efektywnej współpracy w zespole,
- Biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie,
- Znajomości języka polskiego przynajmniej na poziomie podstawowym.
OFERUJEMY:
- Umowę o pracę,
- Zatrudnienie na trzy lata od maja 2023 do kwietnia 2026,
- Wynagrodzenie w wysokości 140 000 zł/rok (kwota brutto brutto),
- Możliwość rozwoju naukowego,
- Pracę w międzynarodowym, dynamicznie rozwijającym się zespole,
- Wsparcie doświadczonych naukowców pracujących na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Polskiej Akademii Nauk (Instytut Genetyki Człowieka w Poznaniu) oraz Uniwersytecie w Uppsali.
Poznaj
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
Gdański Uniwersytet Medyczny to nie tylko najlepsza uczelnia medyczna w Polsce, która plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (6 miejsce).
Gdański Uniwersytet Medyczny to złożona organizacja, o długiej tradycji, wielu osiągnięciach i ogromnych możliwościach.
Obok wypełniania zadań dydaktycznych i badawczych, pełni również rolę organu założycielskiego dla czterech podmiotów leczniczych. Publikacje naukowców GUMed są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach (wysoki Impact Factor).
Gdański Uniwersytet Medyczny to ośrodek akademicki, który stawia na praktyczne nauczanie zawodu w oparciu o nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną – posiadamy m.in. nowoczesne pracownie multimedialne wykorzystujące druk 3D i zakłady symulacji.
W ciągu 75 lat bogatej historii pracownicy Uczelni i Szpitali wspólnie przyczynili się do utworzenia unikatowych jednostek w skali kraju m.in. Centrum Udarowego czy Centrum Medycyny Translacyjnej.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest miejscem styku wielu kultur dzięki realizowanym studiom anglojęzycznym (English Division) i nawiązywanej współpracy z zagranicznymi partnerami, w tym uczelniami.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest organizacją, która odważnie patrzy w przyszłość i stawia sobie wiele ambitnych celów. Uczelnia podejmuje wysiłek, by wzmocnić synergię dydaktyki, nauki oraz profesjonalnego zarządzania.