Ogłoszenie numer: 6512160, z dnia 2022-02-20
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
poszukuje kandydata na stanowisko:
Post-doc
Miejsce pracy: Warszawa
Opis stanowiska
Praca naukowa w projekcie: Białko gankyrina jako nowy potencjalny cel terapeutyczny w szpiczaku plazmocytowym
Szpiczak mnogi (ang. Multiple Myeloma) jest nieuleczalnym nowotworem krwi chrakteryzującym się dużą ilością zmian genetycznych. Ta różnorodność sprawia, że szpiczak, stanowi wyzwanie dla naukowców z całego świata. Za każdym razem, gdy choroba powraca, leczenie pacjenta jest trudniejsze, ponieważ leki przestają być skuteczne. W naszych badań odkryliśmy, że mało znane białko (Gankyrin) może mieć kluczowy wpływ na rozwój szpiczaka i jest związane z niekorzystnymi skutkami dla pacjentów cierpiących na tą chorobę.
Osoba zatrudniona jako postdoc w tym projekcie będzie zajmowała się poznawaniem wpływu białka PSMD10 (gankyrin) na biologię szpiczaka z szczególnym uwzględnieniem mechanizmów odpowiedzialnych za rozwój i nawroty choroby. Trzeba poznać co dzieje się z komórkami szpiczaka w których genetycznie usunięto ekspresję tego białka lub zmodyfikowano jego poziom. Postdoc będzie odpowiedzialna/y nie tylko za prowadzenie doświadczeń ale też za wspólne przygotowanie artykułów naukowych i upowszechnianie otrzymanych w projekcie wyników. W naszych laboratoriach mamy dostęp do wszystkich niezbędnych metod biologii molekularnej pozwalających na prowadzenie przewidzianych badań. Zapewniamy, narzędzia badawcze i wsparcie merytoryczne, oczekujemy zaangażowania, nieszablonowego myślenia i wytrwałości. Dodatkowo, oferujemy możliwość koordynowania pracy młodszych członków zespołu.
Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 05.03.2022
Wymagania
-
Wymagania
- Stopień naukowy doktora uzyskany do 7 lat przed rozpoczęciem pracy w projekcie
- Dorobek naukowy w zakresie hematologii i/lub biologii molekularnej, udokumentowany pracami naukowymi z listy JCR;
- Doświadczenie laboratoryjne w zakresie technik biologii molekularnej i metod statystycznych;
- Odbycie naukowego stażu zagranicznego;
- Zaangażowanie i dyspozycyjność w pracy badawczej oraz umiejętność samodzielnej pracy eksperymentalnej (projektowanie eksperymentów, analiza wyników, „troubleshooting” itd.);
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
- Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.
Dodatkowe kryteria:
- Mile widzina znajomość języka hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym, projekt przewiduje współpracę z ośrodkami w Hiszpanii.
Oferujemy
Umowa o pracę na cały etat, możliwość zatrudnienia w okresie do 3 lat.
Miejsce pracy: Warszawa, ul. Chocimska 5
Poznaj
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Instytut Hematologii i Transfuzjologii jest głównym w Polsce ośrodkiem naukowym w zakresie hematologii i transfuzjologii oraz referencyjnym ośrodkiem kliniczno-diagnostycznym.Misją Instytutu Hematologii i Transfuzjologii jest udzielanie wysokospecjalizowanych świadczeń zdrowotnych oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dla postępu nauki w zakresie hematologii, transfuzjologii i dyscyplin pokrewnych przy zachowaniu dbałości o przyjazne i bezpieczne warunki pobytu pacjentów i pracy personelu Instytutu.Instytut prowadzi działalność leczniczą (lekarze, pielęgniarki), diagnostyczną (diagności), naukową i dydaktyczną. Dodatkowo pracownicy biurowi dbają o obsługę lecznictwa, finanse, obsługę kadrowo-płacową, właściwy sprzęt badawczo-diagnostyczny oraz zaawansowane systemy IT wspierające codzienną pracę.Jeżeli w ogłoszeniach zarówno na naszej stronie internetowej jak i praca.pl nie ma ogłoszenia o rekrutacji na stanowisko na jakie jesteście Państwo zainteresowani aplikacje można wysłać na rekrutacja@ihit.waw.pl Zostanie ona przekierowana do ewentualnie zainteresowanego działu.Działalność lecznicza Instytutu obejmuje:-diagnostykę i leczenie chorób układu krwiotwórczego i chłonnego-diagnostykę i leczenie zaburzeń hemostazy-opiekę nad chorymi na porfirię-przeszczepianie krwiotwórczych komórek macierzystych-leczenie chirurgiczne, w tym również u chorych z wrodzonymi i nabytymi zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz w zakresie chirurgii naczyń.
Działalność lecznicza realizowana jest w pięciu klinikach:1/ Klinika Hematologii,2/ Klinika Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych,3/ Klinika Transplantacji Komórek Krwiotwórczych,4/ Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Hematologicznej,5/ Klinika Chirurgii Naczyniowej,oraz na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Leczenia Dziennego, Oddziale Badań Klinicznych oraz na Bloku Operacyjnym..Działalność diagnostyczna Instytutu obejmuje szeroki zakres badań laboratoryjnych niezbędnych w diagnostyce chorób układu krwiotwórczego i chłonnego, układu hemostazy, chorób metabolicznych oraz badania z zakresu immunologii transfuzjologicznej, diagnostyki allo- i autoimmunizacji antygenami komórek krwi, diagnostyki konfliktu matczyno-płodowego, powikłań potransfuzyjnych, wrodzonych i nabytych anemii hemolitycznych i badań chimeryzmu. W Instytucie prowadone są również badania wirusologiczne w zakresie diagnostyki i epidemiologii wirusów ważnych ze względu bezpieczeństwa przetoczeń krwi oraz immunogenetyczne typowanie biorców i dawców do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Instytut wykonuje badania obrazowe, diagnostykę chorób naczyń i badania endoskopowe w szerokim zakresie.