Gdański Uniwersytet Medyczny
poszukuje kandydata na stanowisko
Kandydat spełniający wymagania weźmie udział w realizacji projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach programu OPUS 15, UMO-2018/29/B/NZ7/02489, pt. „Charakterystyka metaboliczna i genetyczna szczepów E.coli wywołujących urosepsę”, kierowanego przez prof. Michała Markuszewskiego.
- realizacja zadań wynikających z projektu badawczego Opus pt. „Charakterystyka metabolomiczna i genetyczna szczepów E. coli wywołujących urosepsę”,
- przygotowywanie próbek do niecelowanych analiz metabolomicznych,
- przeprowadzanie eksperymentów analitycznych z wykorzystaniem techniki GC/MS oraz LC/MS,
- procesowanie danych metabolomicznych, analiza statystyczna otrzymanych wyników, identyfikacja metabolitów,
- opracowanie i przygotowanie wyników do publikacji w czasopismach naukowych. Prezentacja uzyskanych wyników na posiedzeniach naukowych, konferencjach krajowych oraz zagranicznych.
- ukończone studia wyższe,
- uzyskanie stopnia doktora nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych lub biologicznych,
- posiadanie dorobku naukowego o łącznej punktacji minimum 10 IF i 200 pkt. MNiSW,
- posiadanie udokumentowanego dorobku naukowego z dziedziny metabolomiki,
- znajomość technik separacyjnych oraz spektrometrii mas,
- doświadczenie w zakresie przeprowadzenia analiz statystycznych,
- biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
- dodatkowym atutem będzie odbyty co najmniej trzymiesięczny staż badawczo-naukowy w zagranicznej jednostce naukowej, udział w szkoleniach, udział w projektach krajowych oraz międzynarodowych oraz wyróżnienia wynikające z prowadzonej działalności naukowej.
osoba aplikująca na to stanowisko musi spełniać wymogi dla stanowiska typu post-doc opisane w Załączniku nr 4 do uchwały Rady NCN nr 16/2018 z dnia 8 marca 2018 r., a w szczególności:
- uzyskała stopnia doktora nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych lub biologicznych nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (okres ten może być wydłużony zgodnie z załącznikiem do uchwały Rady NCN)
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierała innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich w konkursach NCN;
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie zatrudniona na podstawie innej umowy o pracę.
- Umowę o pracę na czas trwania projektu tj. do dnia 5 lutego 2023 roku,
- Benefity dla rodziców,
- Atrakcje kulturalne i sportowe,
- Wczasy pod gruszą.
Poznaj
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
Gdański Uniwersytet Medyczny to nie tylko najlepsza uczelnia medyczna w Polsce, która plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (6 miejsce).
Gdański Uniwersytet Medyczny to złożona organizacja, o długiej tradycji, wielu osiągnięciach i ogromnych możliwościach.
Obok wypełniania zadań dydaktycznych i badawczych, pełni również rolę organu założycielskiego dla czterech podmiotów leczniczych. Publikacje naukowców GUMed są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach (wysoki Impact Factor).
Gdański Uniwersytet Medyczny to ośrodek akademicki, który stawia na praktyczne nauczanie zawodu w oparciu o nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną – posiadamy m.in. nowoczesne pracownie multimedialne wykorzystujące druk 3D i zakłady symulacji.
W ciągu 75 lat bogatej historii pracownicy Uczelni i Szpitali wspólnie przyczynili się do utworzenia unikatowych jednostek w skali kraju m.in. Centrum Udarowego czy Centrum Medycyny Translacyjnej.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest miejscem styku wielu kultur dzięki realizowanym studiom anglojęzycznym (English Division) i nawiązywanej współpracy z zagranicznymi partnerami, w tym uczelniami.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest organizacją, która odważnie patrzy w przyszłość i stawia sobie wiele ambitnych celów. Uczelnia podejmuje wysiłek, by wzmocnić synergię dydaktyki, nauki oraz profesjonalnego zarządzania.